Javuló közlekedés Tibód irányába. Megoldották a vízelvezetést, és az utat újraaszfaltozták
Fotó: Barabás Ákos
Közel 500 ezer lejből hozták rendbe a Székelyudvarhelyt Tibóddal összekötő megyei út fél kilométeres szakaszát, amelyet a talajvizek tettek tönkre. Megoldották a vízelvezetést, és új aszfalt is került a járófelületre.
2017. április 06., 17:482017. április 06., 17:48
Az út melletti domboldalon elég sok a forrás és a talajvíz, ezek tették tönkre az utat még 2014-ben. Bálint Elemér Imre, Oroszhegy község polgármestere lapunknak elmondta, az út helyreállítási munkálatainak részeként három méter mélyre ástak le a domboldal talajába, ahonnan csövekkel vezették el a vizeket. A megrongálódott út mentén ugyanakkor betonsáncot öntöttek, illetve három átereszt is elhelyeztek. Utóbbiak környékén betonnal igyekeztek stabilabbá tenni a talajt.
Emellett korlátokat helyeztek el az út mentén, és a szükséges felfestések is megtörténtek. A polgármester rámutatott, a javítás Hargita Megye Tanácsa, a székelyudvarhelyi, illetve az oroszhegyi önkormányzatok együttműködése révén valósulhatott meg. A megyei tanács honlapján közölt adatok szerint közel 500 ezer lejnyi kormánypénzt költöttek el a munkára.
Fotó: Barabás Ákos
Bálint szerint ilyen jelegű összefogásokra van szükség ahhoz, hogy haladni lehessen. Jelentős javításról van szó, hiszen az utat Oroszhegy község mintegy négyezer lakója használja nap mint nap.
Csak ideiglenes megoldás?
Érdemes lenne egy komoly geotanulmányt készíttetnie a megyei tanácsnak, le kellene ásni legalább negyven méter mélyre, hogy a szakemberek felmérjék a közeli domboldal talajának szerkezetét – véli Bálint Elemér Imre. Szerinte csak ezután lehetne elgondolkodni azon, hogy hosszú távon mit tegyenek a föld mozgásának megállítására, ami miatt az út rendszerint tönkremegy. A felmérés eredményéből ugyanakkor azt is lehetne látni, hogy a későbbiekben – ha ismét megrongálódik a megyei út – milyen beavatkozásokat hajtsanak végre. „Én úgy látom, hogy a mostani megoldás csak ideiglenes” – fogalmazott.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) képviselői ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a húsvéti ünnepre készülő lakosságnak.
Elutasította csütörtökön a bukaresti ítélőtábla a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) keresetét, amelyet a Nicușor Dan független elnökjelölt melletti kampányolást megtiltó BEC-döntés ellen nyújtott be az alakulat.
Sokan hallottuk már a mondást: „nagycsütörtökön a harangok Rómába mennek.” De vajon mit is jelent ez pontosan? Miért hallgatnak el ilyenkor a templomi harangok? És miért van némaság a katolikus templomokban?
Cáfolta csütörtökön a jászvásári Sf. Spiridon-kórház vezetősége, hogy az intézmény három alkalmazottjának – két rezidens és egy beteghordozó – halálát munkahelyi túlterheltség okozta volna.
Több mint 704 tonna élelmiszer gyűlt össze április 4-e és 6-a között az országos élelmiszergyűjtő akció keretében, ebből 121.890 rászorulót segítettek, ami rekordnak számít az akció történetében.
Az átlagosnál melegebb idő várható húsvétra az ország régióinak többségében, még akkor is, ha változékony égboltra és viharokra is kilátás van – közölte az Agerpres megkeresésére Alina Șerban, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) munkatársa.
Több mint ezer liter, feltehetően hamisított mosószert foglaltak le a rendőrök Székelyvarságon házkutatások, Máréfalván közúti ellenőrzés során – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
6,5 millió lejes támogatás érkezett a gyergyószentmiklósi közműfejlesztésre a kormánytól. Ennek köszönhetően folytatódhatnak a csatornázási munkálatok, ugyanakkor a Gyilkos-tó út helyreállítása is megtörténik.
A Laszlo-Constr Kft. megkezdte a Riverside Retail Park kereskedelmi központ kivitelezését Székelyudvarhely legdinamikusabban fejlődő övezetében.
A tánc ismét birtokba veszi Csíkszeredát: április végén újra megrendezik a tánc világnapja alkalmából szervezett rendezvénysorozatot, amely az évek során nemcsak hagyománnyá vált, de a város egyik legszínesebb kulturális eseményévé nőtte ki magát.
szóljon hozzá!