Közelebbről megismerni a kisebbségeket – ez volt a célja az Oktatási Minisztérium Kisebbségi Osztálya által szervezett Az én multikulturális utazásom című projektnek. A Bukarestben megrendezett projektzáróra a marosvásárhelyi Sportiskola diákjait is meghívták, akik 13 kisebbség között képviselték a magyarokat.
2014. május 26., 22:332014. május 26., 22:33
2014. május 26., 22:512014. május 26., 22:51
A marosvásárhelyi diákok az Iskola másként hét keretében valósították meg A tánc, a közös nyelv című projektet, ami abból állt, hogy meghívták a román tagozat diákjait és pedagógusait egy kulturális műsorra. A negyedikesek német nyelvet és szász néptáncokat tanultak, majd bemutatták a közönségnek, hogy ezt a kultúrát is megismerjék – tudtuk meg Dóczy Melinda tanítónőtől. „Megtanítottuk a résztvevőket magyarul és németül köszönni, néptáncokat mutattunk be és tanítottunk nekik, megismerhették a népviselet darabjait, végül pedig kartonbabákat vágtunk ki, amelyeket fel lehetett öltöztetni népviseletbe, így haza is vihettek valamit a gyerekek” – számolt be a tanítónő.
Műsorukról szórólap és vetítéses bemutató készült, amelyet elküldtek a szervezőknek. A marosvásárhelyi diákok munkája elnyerte a tetszésüket, így meghívást kaptak a fővárosba a projektzáró eseményre, amelyen Dóczy Melinda és tanítványai, Sükösd Klementina és Tóth Csenge Emese képviselték a vásárhelyieket. 22 megyéből 82 munka érkezett a szervezőkhöz, összesen 13 kisebbség került bemutatásra. „Élménydús volt az a pár nap, olyan kisebbségekkel találkoztunk, például görögökkel, bolgárokkal, akikbe nem igazán botlunk Vásárhelyen. A nyelvükből sokat nem jegyeztünk meg, de láttuk a népviseletüket. Volt alkalmunk ellátogatni múzeumba, és a régi belvárost is megnéztük nyitott busszal” – mesélte a tanítónő. A zárórendezvényre meghívott iskolák képviselőit dicséretben részesítették.
Gyorsabb ügyintézést, az uniós pénzalapok jobb felhasználását reméli Cseke Attila fejlesztési miniszter az építkezések engedélyeztetésére vonatkozó új jogszabálytól.
Különleges élményben lehet részük mindazoknak, akik ellátogatnak szombaton a Marosvásárhelyi Állatkertbe, hiszen a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozat részeként az intézmény egyedülálló programokkal várja látogatóit.
Egy román–török cégtársulás nyerte az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Nyárádszereda és Sóvárad közötti szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárást – tájékoztatott szerdán a szállításügyi miniszter.
Csónakkal, drónnal és kutyával is keresik a Hargita és Maros megyei tűzoltócsapatok, valamint a hegyimentők azt a férfit, aki még vasárnap tűnt el a Maros folyóban Maroshévízen.
Csütörtökön elkezdődnek az A8-as autópálya Marosvásárhely és Nyárádszereda közötti szakaszának építési munkálatai – jelentette be a közúti infrastruktúráért felelős társaság (CNAIR) igazgatója.
Hivatalosan átadták, nyáron már filmvetítés is lesz a szászrégeni Patria moziban, ahol a kétezres évek elején a Titanicot vetítették az utolsók között. Az átadón jelen volt Cseke Attila fejlesztési miniszter is.
Országszerte egyedinek számít a marosvásárhelyi Múzeumok éjszakája, hiszen a városban működő minden kulturális intézmény bekapcsolódik a rendezvénybe május 17-én. Idén is izgalmas programokkal várják a látogatókat délelőtt 11 órától éjjel kettőig.
Háromszáz munkással dolgozik a kiválasztott török cég a Marosvásárhely és Nyárádszereda közötti autópálya-szakasz megépítésén – tudta meg a Moldva autópályát akar elnevezésű civil szervezet, amelynek önkéntesei a terepen tájékozódtak a munkálatokról.
A felelősségteljes motorozás népszerűsítése mellett a közlekedésbiztonság erősítése és a motoros közösség összekovácsolása – ezeket a célokat tűzte ki a hétvégi marosszéki Think and Ride, Stay Alive! nevű esemény.
Csaknem kétszáz olyan gépkocsivezetőt állítottak meg a Maros megyei rendőrök az elmúlt napokban, akik megszegték a közlekedési szabályokat.
szóljon hozzá!