Fotó: Boda L. Gergely
Elsőként Romániából a marosvásárhelyi intézmény került fel az állatkertek világtérképére.
2016. október 05., 14:182016. október 05., 14:18
Horațiu Gorea, az intézmény igazgatója az Agerpres hírügynökségnek elmondta, mivel Románia nem szerepelt az állatkertek világtérképén, két évvel ezelőtt ellátogatott Marosvásárhelyre egy szakértő, aki a világ állatkertjeinek a rangsorolásával foglalkozik. Hozzátette, a jó helyezésért számos kritériumnak meg kell felelniük a jelölteknek. Ezért a világtérképre kerülés nagy elismerést jelent, azonban tennivalók ezután is akadnak.
A marosvásárhelyi állatkertet az 1960-as években alapították. A 40 hektáros területen jelenleg hozzávetőleg 500 állat él, amelyek 80 különböző őshonos és egzotikus fajokhoz tartoznak, a rájuk kíváncsiak száma pedig évente több mint kétszázezer személy. Az intézményt a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal tartja fenn, amely az utóbbi három év alatt európai uniós támogatásokból négymillió eurót fektetett a felújításába, infrastrukturális beruházások mellett állatokat is vásároltak.
Emellett két nemzetközi szakértőcsoport nyújtott szakmai felkészítést az állatkert dolgozóinak. Az egyik a The Shape of Enrichement INC, amely az elzárt körülmények között felnövő állatok gondozására szakosodott. Szakmai tanácsadást és felkészítést nyújtott a marosvásárhelyieknek az Állatkertek Európai Egyesülete is. Ráadásul utóbbi szervezettel együtt olyan eljárást sikerült életbe léptetnie az állatkertnek, amely először teszi lehetővé, hogy az oroszlánkölyköket családjuk nevelhesse. Ugyanis a több mint ötvenéves periódus alatt a nevelés kutyák feladata volt.
A marosvásárhelyiek adományokat is kaptak: ezek segítségével az intézmény olyan állatokhoz jutott hozzá, amelyek ritkák a romániai állatkertekben.
szóljon hozzá!