A megyei bűnügyi rendőrség adatai szerint ismét emelkedett az olyan esetek száma, amikor „utcasarki valutaváltók” vagy hazai pénzt felváltani akarók verik át a naiv polgárokat az ún. șmen-módszerrel. Legutóbb Dicsőszentmártonban történt ilyen eset.
2015. február 24., 14:302015. február 24., 14:30
2015. február 24., 14:312015. február 24., 14:31
A módszer egyik válfajának lényege: általában két „váltó” működik, egyikük elkéri a beváltásra (valutavásárlásra) előkészített pénzt, hogy megszámolja, eközben kicseréli egy másik csomag pénzzel, amelyben értelemszerűen kisebb összeg van, majd arra hivatkozva, hogy a környéken megjelentek a rendőrök, gyorsan visszaadja a pénzcsomagot, a beváltás elmarad és mind a ketten eltűnnek. Az áldozat csak később veszi észre, hogy átverték, kevesebb pénzt kapott vissza, mint amennyije neki volt.
Egy másik módszer az, amikor a csaló egy nagyobb címletű bankjeggyel (500 vagy 200 lejessel) megy be közétkeztetési egységekbe, vagy olyan kereskedelmi egységekbe, pénztárakhoz, ahol díjak, vagy szolgáltatások ellenértékét inkasszálják, s megkéri a pénztárost, hogy váltsa fel nagy címletű bankjegyét kisebb címletűekre (5, 10 vagy 50 lejesre). Miközben számolja a felváltott pénzt, hirtelen meggondolja magát és kéri, hogy adják vissza a nagy címletű bankjegyet. A zavarkeltés megtörténik, a felváltott pénzkötegből kiemel és elrejt néhány bankjegyet, s úgy adja vissza az apróbb pénzt. Ha a kasszás nem számolja újra a váltott pénzt, a hiány csak később derül ki.
Így járt az elmúlt héten egy dicsőszentmártoni hölgy. A kereskedelmi társasághoz, ahol pénztárban dolgozik, bejött egy nő, aki 3200 lej értékű 200 lejes bankjegyeket akart 50 lejesekre váltani. Amikor a sértett átadta neki a felváltott pénzt, meggondolta magát és visszakérte a kétszázasokat, majd távozott. A pénztáros hölgy csak később, amikor a visszakapott összeget átszámolta, vette észre, hogy 500 lejjel becsapták. A dicsőszentmártoni rendőrök ismeretlen tettes ellen nyomoznak csalás gyanújával.
Kigyulladt személygépkocsihoz riasztották a segesvári hivatásos tűzoltókat szombatról vasárnapra virradó éjszaka.
Idős édesapját keresi egy férfi Marosvásárhelyen, aki napok óta nem tért haza.
Munkaszüneti napon sem pihentek a Maros megyei közlekedésrendészek: közel 300 autóvezetőt igazoltattak, alkohol- és drogteszteket végeztek, de volt, akinek a jogosítványát is bevonták, más szabálysértők pénzbírságot kaptak.
Három autó ütközött össze Segesváron péntek délelőtt a 13-as jelzésű országúton, hárman megsérültek – adja hírül a Maros megyei tűzoltóság.
Az egykor zászlókkal menetelő május elsejei tömeget a rendszerváltás után felváltották a fűbe terített kockás plédek, közös miccsezések, amolyan családias tavaszi ünneppé vált. Aztán ez is kezd kikopni, ma új tartalommal ruházzák fel a munka ünnepét.
Személyazonossági igazolványok kibocsátása miatt hétvégén nyitva tart a marosvásárhelyi lakossági nyilvántartó hivatal – olvasható a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Kigyulladt Szászrégenben egy elektromos háztartási készülékeket raktározó csarnok, a hatóságok RO-ALERT figyelmeztetést küldtek a város lakóinak a sűrű füst miatt – tájékoztatott kedden a Maros megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Noha a mikrofonok és a hangosítópult elárulta, hogy nem csak beszélgetni jöttek ki a térre a néptáncosok és népzenészek, a Maros Művészegyüttesnek így is sikerült két villámcsődülettel meglepnie a járókelőket a tánc világnapján.
Lánccal és lakattal egy vonat elé, a sínekhez kötötte magát egy férfi kedden a marosvásárhelyi vasútállomáson. A 73 éves férfi a tanúk szerint az alacsony nyugdíja miatti elégedetlenségét akarta kifejezni ezzel.
Magára hagyott kutya miatt kapott 12 ezer lejes bírságot egy idős férfi Maros megyében, miután a közösségi médiában nyilvánosságra került a férfi tette.
szóljon hozzá!