A kártyás rendszer is akadozik, most pedig a receptekkel is gond van. Illusztráció
Fotó: Pál Árpád
A romániai egészségbiztosítási rendszer működésével kapcsolatban újabb vita zajlik – ezúttal a biztosítóház és a háziorvosok között, a kezelési előírások megsértéséről és emiatti kártérítésről. Közben a beteg, aki a rendszert fenntartja, megkapta az általa igényelt szolgáltatást.
2017. június 20., 13:092017. június 20., 13:09
A napokban felszínre került, de már régóta tartó vita tárgya az, hogy az Állami Számvevőszék és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) ellenőrző bizottsága országos szinten
mivel szerintük megszegték a hétszáz lejnél nem több nyugdíjban részesülők számára a szociális program keretében 90 százalékosan ártámogatott gyógyszerek felírásának, valamint azokra a diagnózisokra és gyógyszerekre vonatkozó terápiás protokollumoknak a betartását, amelyek esetében a szakorvosoknak kell kezdeményezniük a kezelést.
Annak ellenére, hogy országos helyzetről van szó, az ügy Maros megyében robbant ki, mivel
A megyei egészségbiztosító pénztár nemrég versenyvizsga után kinevezett elnöke, Rodica Biro az Agerpres hírügynökségnek úgy nyilatkozott, hogy 63 Maros megyei háziorvosnak 42 403 lejes tartozást rónak fel azért, mert szerintük az év első négy hónapjában megszegték a kezelési protokollumot.
– ismertette Rodica Biro.
Hozzátette, a felszínre került – főként a szociális programban részesülők számára 90 százalékban ártámogatott receptek esetében – gondok miatt felmerült a törvénymódosítás szükségessége, az esetleges bírósági perek ugyanis többe kerülnének az államnak, mint a behajtandó összegek.
A felröppent hírek felháborították a háziorvosokat, és információink szerint
Lapunk úgy értesült, hogy a felháborodás országos szintű, az ügyről régebb óta tárgyalnak az érintett felek, de egyelőre konkrétumok nincsenek, semmiféle hivatalos tájékoztatást vagy idézést nem kaptak.
Az útkarbantartók a sűrű havazás miatt egyelőre leállították a Transzfogarasi út hótalanítását, de biztosították a közvéleményt arról, hogy a hónap végéig megnyitják az utat a forgalomnak.
A közösség összefogása adott reményt a mindössze tízéves, Duchenne-szindrómával élő Tasnak és családjának. Az önzetlen segítőknek köszönhetően mostantól bárki követheti, segítheti őt a küzdelmében, és a kezelésében is új fejezet kezdődhet.
Pénteken a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,57 banival (0,11 százalékkal) 5,1165 lejre csökkent a csütörtöki 5,1222 lejről.
Létfontosságúnak tartják a romániai magyar történelmi egyházak, hogy híveik „hiánytalanul” részt vegyenek az elnökválasztás második fordulóján, és arra a jelöltre szavazzanak, aki alkalmas a szélsőséges politikai erők ellensúlyozására.
Érvényesítette pénteken az alkotmánybíróság az elnökválasztás május 4-i első fordulójának eredményeit. Közleménye szerint döntését egyhangúlag hozta meg a testület.
Romániai középiskolásoknak és egyetemistáknak kínál lehetőséget az ING Hubs Romania és a Bukaresti Közösségi Alapítvány ösztöndíjprogramja, hogy pénzügyi támogatással vehessenek részt nemzetközi vagy országos versenyeken, illetve szakmai táborokban.
Ismét megszervezik a civil szervezetek vásárát Marosvásárhelyen május 10-én a város központjában. A 22. alkalommal megrendezendő esemény az évtizedek alatt fontos találkozóhellyé nőtte ki magát, ahol Maros megye civil szervezetei mutatkoznak be.
Jelentős lehűlés várható csütörtökig Románia nagy részében az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteki előrejelzése szerint.
Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni bánásmód „jó gyakorlatának modellje” – jelentette ki az elnökválasztás második fordulóba jutott két jelölt csütörtök esti tévévitáján Nicușor Dan.
Egyre gyakoribbak a forgalmi dugók Székelyudvarhelyen, amelyek az elmúlt napokban tovább fokozódtak. A kora reggeli és délutáni órákban rendre csúcsosodó forgalmi nehézségeket több, párhuzamosan zajló infrastrukturális fejlesztés okozza.
szóljon hozzá!