A kártyás rendszer is akadozik, most pedig a receptekkel is gond van. Illusztráció
Fotó: Pál Árpád
A romániai egészségbiztosítási rendszer működésével kapcsolatban újabb vita zajlik – ezúttal a biztosítóház és a háziorvosok között, a kezelési előírások megsértéséről és emiatti kártérítésről. Közben a beteg, aki a rendszert fenntartja, megkapta az általa igényelt szolgáltatást.
2017. június 20., 13:092017. június 20., 13:09
A napokban felszínre került, de már régóta tartó vita tárgya az, hogy az Állami Számvevőszék és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) ellenőrző bizottsága országos szinten
mivel szerintük megszegték a hétszáz lejnél nem több nyugdíjban részesülők számára a szociális program keretében 90 százalékosan ártámogatott gyógyszerek felírásának, valamint azokra a diagnózisokra és gyógyszerekre vonatkozó terápiás protokollumoknak a betartását, amelyek esetében a szakorvosoknak kell kezdeményezniük a kezelést.
Annak ellenére, hogy országos helyzetről van szó, az ügy Maros megyében robbant ki, mivel
A megyei egészségbiztosító pénztár nemrég versenyvizsga után kinevezett elnöke, Rodica Biro az Agerpres hírügynökségnek úgy nyilatkozott, hogy 63 Maros megyei háziorvosnak 42 403 lejes tartozást rónak fel azért, mert szerintük az év első négy hónapjában megszegték a kezelési protokollumot.
– ismertette Rodica Biro.
Hozzátette, a felszínre került – főként a szociális programban részesülők számára 90 százalékban ártámogatott receptek esetében – gondok miatt felmerült a törvénymódosítás szükségessége, az esetleges bírósági perek ugyanis többe kerülnének az államnak, mint a behajtandó összegek.
A felröppent hírek felháborították a háziorvosokat, és információink szerint
Lapunk úgy értesült, hogy a felháborodás országos szintű, az ügyről régebb óta tárgyalnak az érintett felek, de egyelőre konkrétumok nincsenek, semmiféle hivatalos tájékoztatást vagy idézést nem kaptak.
Június végén megérkezett a mozik kínálatába a Brad Pitt főszereplésével készült F1, ami egy, a Formula-1 világában játszódó fikciós dráma, amit valós események ihlettek. Ajánló.
Elutasítják és nem tartják hatékonynak a román kormány közoktatást érintő válságkezelési intézkedéstervezetét – állást foglalt a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége.
A hatalmas forgalom és a zsúfoltság miatt bedugult a Transzfogarasi út, a parkoló autók egymás útját zárták el.
A marosvásárhelyi VIBE Fesztivál nemcsak buliról, hanem közösségről, hangulatról és magyar identitásról is szól – legalábbis ezt mondják azok a fiatalok, akik ott voltak.
Vörös beavatkozási tervet léptettek életbe vasárnap délben Konstanca megyében, miután az A2-es autópályán tömegbaleset történt több jármű részvételével – közölte a Konstanca megyei tűzoltóság.
A kormány adóügyi intézkedései ellen tiltakoznak hétfőn a parlament épülete előtt az egészségügyi dolgozókat tömörítő Sanitas szakszervezeti szövetség, valamint az oktatási szakszervezetek tagjai.
Mindössze öt megyét nem érint az országos kánikulariasztás, köztük Hargita és Kovászna megyét sem, de Maros megyére is csak elsőfokú hőségriasztás érvényes. Ezzel szemben Románia déli részén vörös jelzésű riadót fújnak az elviselhetetlen hőség miatt.
Július 14-étől elérhető lesz az egészségügyi minisztérium honlapján egy online űrlap a kórházi étkeztetéssel kapcsolatos panaszok bejelentésére – közölte egy szombati Facebook-bejegyzésben Alexandru Rogobete tárcavezető.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt vasárnap reggel 6 óra 29 perckor Gorj megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Felcsíki, alcsíki, kászoni, vagy éppen gyimesi és moldvai – számos tájegység népviseletbe öltözött képviselője ünnepelt együtt szombaton a csíksomlyói nyeregben, az Ezer Székely Leány Napján. Videón mutatjuk.
szóljon hozzá!