
Gálfi Árpád és Ölvedi Zsolt. A városvezető kiáll az alpolgármester mellett
Fotó: Beliczay László
Ölvedi Zsolt székelyudvarhelyi alpolgármester mandátumának megszüntetését kezdeményezte több székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő – derült ki január végi soros képviselő-testületi ülésen. Az érintett önként nem fog lemondani tisztségéről.
2024. január 25., 11:092024. január 25., 11:09
2024. január 25., 11:302024. január 25., 11:30
Felháborodását fejezte ki a január végi, soros képviselő-testületi ülés napirendi pontjainak megtárgyalása előtt Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere, amiért Bindea Dániel – 2020-ban még az MPP színeiben megválasztott – képviselő kedden határozattervezetet iktatott a városházán, amelyben nyolc, a Szabad Emberek Pártjának (POL) színeiben megválasztott képviselővel közösen
„Azt, hogy Bindea kinek dolgozik, és miért állt ennek a szemétkedésnek az élére, nem kell sokat magyarázni, hiszen kiderül magától is. De hogy a POL képviselői már másodszor szeretnének alpolgármester nélkül hagyni, az példátlan” – fakadt ki a polgármester. Szerinte ugyanis már jól látszik, hogy a vállalkozók és civilek egy része megfutamodott a felelősség elől – szögezte le a képviselő-testület lemondott tagjaira utalva.
„Akik itt maradtak, azok nem a városért munkálkodnak, hanem a káosz és a komédia felé próbálják terelni a szekér rúdját.
(…) Tisztelt hölgyek és urak, szégyen, amit csináltok, amit tesztek a társatokkal, a saját városotokkal” – hangsúlyozta a polgármester. Hozzátette, ezek után nem is érti, hogy miért mondják a képviselők: „nem lehet együtt dolgozni Gálfival.”
Godra Zsolt, a POL frakcióvezetője azt kifogásolta Ölvedi munkájában, hogy nem tájékoztatta megfelelően pártját a különböző döntéseket megelőzően. Erre példa szerinte az a többször is előterjesztett, zavaros határozattervezet, amely a közalkalmazottak béremeléséről szólt.

Közelítenek az álláspontok, ám újabb szakbizottsági ülésre van szükség, hogy megegyezhessenek a helyi önkormányzati képviselők, illetve a székelyudvarhelyi városházán dolgozók a közalkalmazottak béremelésével kapcsolatban.
A frakcióvezető emlékeztetett, a korábbi alpolgármester (Pálfi Kinga) és a városmenedzser (Albert Sándor) együttműködési egyezséget kötött Gálfi Árpáddal a feladatuk elvállalását megelőzően, ezt azonban a polgármester nem tartotta be. Ezért is mondtak le a korábbiakban tisztségükről.

Bejelentette lemondását Pálfi Kinga, Székelyudvarhely alpolgármestere és Albert Sándor városmenedzser. Utóbbi alig több mint egy éve, 2021. februárjától tölti be a tisztséget.
Ezt követően „kényszermegoldásként” Ölvedi Zsoltot nevesítette alpolgármesternek a POL, aki egy pontokba szedett írásos vállalással látott neki feladatának.
– fogalmazott Godra.
Ölvedi Zsolt egyébként lapunknak azt nyilatkozta, önként semmiképpen sem mond le tisztségéről, hiszen úgy érzi, jól végezte munkáját. Erről részletesen is beszámolunk hamarosan.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
Miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető minisztert Magyar Péter kedden. A kormányfő ezt a Facebook-oldalán közölte annak kapcsán, hogy az első hivatalos miniszterelnöki látogatására Lengyelországba utazott.
Az ország régióinak többsége szombat reggelig légköri instabilitásra, jelentős mennyiségű csapadékra és megerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetés alatt áll, amelyet kedden adott ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Idén is tartanak búcsús szentmisét pünkösdvasárnap, május 24-én a Madarasi Hargitán.
Többnyire a sokéves átlagnak megfelelő hőmérsékletekre számíthatunk az előttünk álló egy hónapban, nagyobb mennyiségű csapadék az első héten várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Nyilvánosságra hozták a kormany.hu oldalon kedden a kegyelmi ügy azon dossziéját, amely az Igazságügyi Minisztériumban található.
A csíksomlyói búcsú előtt néhány nappal idén is hagyományos eseménynek adott otthont Harasztkerék: hétfő este a Maros megyei magyar közösségek képviselői átadták az imaszalagokat a lovas zarándoklatnak, hogy elvigyék az imákat Csíksomlyóra.
szóljon hozzá!