
Gálfi Árpád és Ölvedi Zsolt. A városvezető kiáll az alpolgármester mellett
Fotó: Beliczay László
Ölvedi Zsolt székelyudvarhelyi alpolgármester mandátumának megszüntetését kezdeményezte több székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő – derült ki január végi soros képviselő-testületi ülésen. Az érintett önként nem fog lemondani tisztségéről.
2024. január 25., 11:092024. január 25., 11:09
2024. január 25., 11:302024. január 25., 11:30
Felháborodását fejezte ki a január végi, soros képviselő-testületi ülés napirendi pontjainak megtárgyalása előtt Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere, amiért Bindea Dániel – 2020-ban még az MPP színeiben megválasztott – képviselő kedden határozattervezetet iktatott a városházán, amelyben nyolc, a Szabad Emberek Pártjának (POL) színeiben megválasztott képviselővel közösen
„Azt, hogy Bindea kinek dolgozik, és miért állt ennek a szemétkedésnek az élére, nem kell sokat magyarázni, hiszen kiderül magától is. De hogy a POL képviselői már másodszor szeretnének alpolgármester nélkül hagyni, az példátlan” – fakadt ki a polgármester. Szerinte ugyanis már jól látszik, hogy a vállalkozók és civilek egy része megfutamodott a felelősség elől – szögezte le a képviselő-testület lemondott tagjaira utalva.
„Akik itt maradtak, azok nem a városért munkálkodnak, hanem a káosz és a komédia felé próbálják terelni a szekér rúdját.
(…) Tisztelt hölgyek és urak, szégyen, amit csináltok, amit tesztek a társatokkal, a saját városotokkal” – hangsúlyozta a polgármester. Hozzátette, ezek után nem is érti, hogy miért mondják a képviselők: „nem lehet együtt dolgozni Gálfival.”
Godra Zsolt, a POL frakcióvezetője azt kifogásolta Ölvedi munkájában, hogy nem tájékoztatta megfelelően pártját a különböző döntéseket megelőzően. Erre példa szerinte az a többször is előterjesztett, zavaros határozattervezet, amely a közalkalmazottak béremeléséről szólt.

Közelítenek az álláspontok, ám újabb szakbizottsági ülésre van szükség, hogy megegyezhessenek a helyi önkormányzati képviselők, illetve a székelyudvarhelyi városházán dolgozók a közalkalmazottak béremelésével kapcsolatban.
A frakcióvezető emlékeztetett, a korábbi alpolgármester (Pálfi Kinga) és a városmenedzser (Albert Sándor) együttműködési egyezséget kötött Gálfi Árpáddal a feladatuk elvállalását megelőzően, ezt azonban a polgármester nem tartotta be. Ezért is mondtak le a korábbiakban tisztségükről.

Bejelentette lemondását Pálfi Kinga, Székelyudvarhely alpolgármestere és Albert Sándor városmenedzser. Utóbbi alig több mint egy éve, 2021. februárjától tölti be a tisztséget.
Ezt követően „kényszermegoldásként” Ölvedi Zsoltot nevesítette alpolgármesternek a POL, aki egy pontokba szedett írásos vállalással látott neki feladatának.
– fogalmazott Godra.
Ölvedi Zsolt egyébként lapunknak azt nyilatkozta, önként semmiképpen sem mond le tisztségéről, hiszen úgy érzi, jól végezte munkáját. Erről részletesen is beszámolunk hamarosan.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
szóljon hozzá!