
Gálfi Árpád és Ölvedi Zsolt. A városvezető kiáll az alpolgármester mellett
Fotó: Beliczay László
Ölvedi Zsolt székelyudvarhelyi alpolgármester mandátumának megszüntetését kezdeményezte több székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő – derült ki január végi soros képviselő-testületi ülésen. Az érintett önként nem fog lemondani tisztségéről.
2024. január 25., 11:092024. január 25., 11:09
2024. január 25., 11:302024. január 25., 11:30
Felháborodását fejezte ki a január végi, soros képviselő-testületi ülés napirendi pontjainak megtárgyalása előtt Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere, amiért Bindea Dániel – 2020-ban még az MPP színeiben megválasztott – képviselő kedden határozattervezetet iktatott a városházán, amelyben nyolc, a Szabad Emberek Pártjának (POL) színeiben megválasztott képviselővel közösen
„Azt, hogy Bindea kinek dolgozik, és miért állt ennek a szemétkedésnek az élére, nem kell sokat magyarázni, hiszen kiderül magától is. De hogy a POL képviselői már másodszor szeretnének alpolgármester nélkül hagyni, az példátlan” – fakadt ki a polgármester. Szerinte ugyanis már jól látszik, hogy a vállalkozók és civilek egy része megfutamodott a felelősség elől – szögezte le a képviselő-testület lemondott tagjaira utalva.
„Akik itt maradtak, azok nem a városért munkálkodnak, hanem a káosz és a komédia felé próbálják terelni a szekér rúdját.
(…) Tisztelt hölgyek és urak, szégyen, amit csináltok, amit tesztek a társatokkal, a saját városotokkal” – hangsúlyozta a polgármester. Hozzátette, ezek után nem is érti, hogy miért mondják a képviselők: „nem lehet együtt dolgozni Gálfival.”
Godra Zsolt, a POL frakcióvezetője azt kifogásolta Ölvedi munkájában, hogy nem tájékoztatta megfelelően pártját a különböző döntéseket megelőzően. Erre példa szerinte az a többször is előterjesztett, zavaros határozattervezet, amely a közalkalmazottak béremeléséről szólt.

Közelítenek az álláspontok, ám újabb szakbizottsági ülésre van szükség, hogy megegyezhessenek a helyi önkormányzati képviselők, illetve a székelyudvarhelyi városházán dolgozók a közalkalmazottak béremelésével kapcsolatban.
A frakcióvezető emlékeztetett, a korábbi alpolgármester (Pálfi Kinga) és a városmenedzser (Albert Sándor) együttműködési egyezséget kötött Gálfi Árpáddal a feladatuk elvállalását megelőzően, ezt azonban a polgármester nem tartotta be. Ezért is mondtak le a korábbiakban tisztségükről.

Bejelentette lemondását Pálfi Kinga, Székelyudvarhely alpolgármestere és Albert Sándor városmenedzser. Utóbbi alig több mint egy éve, 2021. februárjától tölti be a tisztséget.
Ezt követően „kényszermegoldásként” Ölvedi Zsoltot nevesítette alpolgármesternek a POL, aki egy pontokba szedett írásos vállalással látott neki feladatának.
– fogalmazott Godra.
Ölvedi Zsolt egyébként lapunknak azt nyilatkozta, önként semmiképpen sem mond le tisztségéről, hiszen úgy érzi, jól végezte munkáját. Erről részletesen is beszámolunk hamarosan.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!