
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bejelentette lemondását Pálfi Kinga, Székelyudvarhely alpolgármestere és Albert Sándor városmenedzser. Utóbbi alig több mint egy éve, 2021. februárjától tölti be a tisztséget.
2022. május 05., 14:352022. május 05., 14:35
2022. május 05., 18:122022. május 05., 18:12
Tulajdonképpen nem jött váratlanul a két elöljáró bejelentése, hiszen tudomásunk szerint gyakorlatilag hónapok óta nehézkes a kommunikáció a polgármester és az alpolgármester, valamint a városmenedzser között.
Mint Albert Sándor fogalmazott: emberileg felőrölte, hogy nem lehetett csapatként megoldani a problémákat.
Pálfi Kinga elmondta:
Korábban a székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő-testület több POL-os tagja is lemondott az önkormányzatban betöltött frakcióvezetői és képviselői helyéről, de a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal fejlesztési és beruházási igazgatóságának vezetője is felmondott.

Sikeres vizsgái nyomán Albert Sándor, a Szabad Emberek Pártja (POL) színeiben megválasztott önkormányzati képviselő lesz Székelyudvarhely új városmenedzsere.

Lemondott önkormányzati képviselői mandátumáról Pál Dénes: a Szabad Emberek Pártjának (POL) székelyudvarhelyi szervezeténél listavezető volt a Melinda cégcsoport tulajdonosa, aki személyes okokra hivatkozva magyarázta döntését.

Kevesebb mint egy esztendőnyi önkormányzati munka után visszaadta képviselői mandátumát András Lehel, a Szabad Emberek Pártjának (POL) székelyudvarhelyi tanácsosa és frakcióvezetője.

Benyújtotta felmondó levelét Szabó Sámuel, a Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal beruházási és fejlesztési osztályának vezetője – tudtuk meg. Döntése összefüggésben állhat felesége, Szabó Zsuzsa tegnapi elhatározásával.
1957-ből származik a korábbi csíkszeredai melegrekord, ezt írta felül az elmúlt hónap harmincadik napja. Marosvásárhelyen pedig olyan meleg volt, mint az Osztrák–Magyar Monarchia idején.
Kánikulára vonatkozó figyelmeztetést, valamint viharriasztásokat is kiadott szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön légköri instabilitásra és jelentős mennyiségű csapadékra kell számítani a következő napokban.
Áprilishoz képest májusban 159 lejjel (2,7 százalékkal) 5684 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 9483 lej volt, 257 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Egy csoport fiatal nemrég azzal szórakozott a sepsiszentgyörgyi állomási tónál, hogy éjszaka eloldozta a csónakokat és a vízibicikliket a stégtől, használta azokat, majd sorsukra hagyta őket. A polgármester szerint ennek következményei lesznek.
Építik a hulladékudvarokat Hargita megyében, ám több településen még nem tisztázott, hogy miként lehet szabályosan működtetni ezeket. A természetes személyek később meghatározott mennyiségben adhatnak majd le többféle hulladékot ingyenesen.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
Nemcsak a diáknak kell vizsgáznia – olykor értelmetlennek tűnő módon –, hanem a pedagógusoknak is bizonyítaniuk kell. Kedden országszerte megtartották a véglegesítő vizsgát, amelynek sikeres teljesítése nélkül a pedagógus nem maradhat a rendszerben.
1 hozzászólás