Lénárd András: a cég munkáját és működését továbbra is segíteni fogom, csak már nem tulajdonosi minőségemben
Fotó: Pinti Attila
Eladta a Csík Sörgyárat és a Csíki Csipszgyárat is magában foglaló cégcsoportban lévő ötvenszázalékos részesedését Lénárd András – tudta meg a Székelyhon. A napokban már meg is történt a tranzakció.
2024. szeptember 20., 18:032024. szeptember 20., 18:03
2024. szeptember 20., 18:042024. szeptember 20., 18:04
Kilépett a többek között a Csíki Sörgyárat és a Csíki Csipszgyárat is magában foglaló cégcsoportból Lénárd András, terjedt el a hír, amit az üzletember megerősített a Székelyhon érdeklődésére.
„Meg tudom erősíteni a hírt, a napokban meg is történt a tranzakció, és a tulajdonostársam valóban kivásárolta az 50 százalékos részvénycsomagomat” – fogalmazott Lénárd, akitől arra is rákérdeztünk, hogy pontosan mely cégekre vonatkozik a tranzakció.
„Ez tulajdonképpen a csíki csoport, amely több céget és több tevékenységet foglal magában. A leghangsúlyosabb természetesen a Csíki Sörgyár és a Csíki Csipszgyár, de ezen kívül vannak kisebb fesztiválszervező vagy az éttermeket működtető, valamint disztribúciós cégek is mind Magyarországon, mind Romániában” – sorolta az érintett.
Rákérdeztünk arra is, hogy a részesedése milyen összegre vonatkozik, erre azonban nem kívánt kitérni. A Székelyhon egyébként úgy tudja, hogy
Jelentős veszteséget görget maga előtt a cég, legalábbis ez jelent meg néhány sajtóorgánumban, ezért erre is rákérdeztünk.
„Minden, ami az utóbbi időszakban a Csíki Sörrel kapcsolatos negatív információ megjelent, részinformáció, esetenként pedig ferdített információ. A kollégáim korábban publikussá tettek a cég forgalmáról és adózás előtti eredményeiről bizonyos adatokat:
az FMCG (Fast-Moving Consumer Goods, a gyorsan forgó fogyasztási cikkek összefoglaló elnevezése) alapján jelentős összegeket költünk arra, hogy újabb piacokat szerezzünk. Amikor cégcsoportról beszélünk, akkor több kiegészítő és támogató cégnek összességében kell nézzük a számait. Annyit mondhatok, hogy az idei pénzügyi várakozásunk egy körülbelül 10 millió lejes, azaz kétmillió eurós adózás és amortizáció előtti eredmény” – fogalmazott az üzletember.
A Csíki Sör cégcsoport árbevételei 2018–2024 között. Forrás: Csíki Sörgyár
E kérdés kapcsán fontosnak tartotta kiemelni, hogy „ez mindenképp egy székelyföldi sikersztori, hiszen
Ez pedig nemcsak nekem, hanem a székelyföldi embereknek és a csapatomnak az érdeme. Nem beszélve arról, hogy egyes termékeket száz százalékban Székelyföldön termesztenek a gazdák, például a krumplit.”
Lénárd azt is elmondta, hogy „az immáron 100 százalékos új tulajdonos is elkötelezett a székelyföldi márkák és a gyárak fejlesztése, további működtetése iránt, emellett számít az itt dolgozó kollégák közül is mindenkire, így
Lénárd szerint azt sem érdemes elhallgatni, hogy az elmúlt évek során olyan márkák jöttek létre a Csíki-medencében, amelyek „felveszik a versenyt világmárkákkal, miközben tucatnyi országba exportálunk. Tíz év alatt tehát eljutott a cégcsoport arra a szintre, hogy nem könnyen, hanem nehezen – ha valaki nem így gondolja, akkor csinálja utánunk – direkt módon több száz munkahelyet teremtettünk, indirekt módon pedig ezer munkahely megteremtéséért vagyunk felelősek. Elég csak a kupakok vagy a címkék gyártására gondolni, amelyeket mind helyi cégektől szerzünk be.”
Arra is rákérdeztünk, hogy mihez fog kezdeni a továbbiakban. „A cég munkáját és működését továbbra is segíteni fogom, csak már nem tulajdonosi minőségemben – az azonban kérdés, hogy meddig. Most itt vagyok és még fogom a kormányt. Aki ismer és követte a megvalósításaimat, tudhatja, hogy az elmúlt húsz évben jelentős beruházásokat eszközöltem. Ezt azoknak is mondom, akik úgy gondolják, hogy megosztó személyiség vagyok. Vízerőművek, lakóparkok, gyáregységek építésében vettem részt, ezért
A cél egyértelműen a gazdaságfejlesztés és Székelyföld gazdasági felvirágoztatása” – zárta a beszélgetést Lénárd András üzletember.
Néhány mondatban Lénárd Andrásról
• Hat évet élt az Amerikai Egyesült Államokban, ahonnan 2001-ben költözött haza szülőföldjére, Csíkszeredába.
• 2005-ben ingatlanfejlesztésbe kezdett, több lakóparkot tervezett és épített, például a zsögödi és csíksomlyói lakóparkot, illetve a Hét vezér lakótelepet is.
• 2007-től energetikai beruházásokba kezdett, az Erdélyi Református Egyház nyugdíjintézetével közösen megépítette a vargyasi vízerőművet, majd pár év múlva az úzvölgyi vízerőműrendszert; később az erőműveket az MVM magyarországi energetikai cégnek értékesítette.
• 2013-ban megvásárolta a csíkszentsimoni Szesz- és Keményítőgyárat, ahol 2014-ben felépült az első sörgyár és megszületett a Csíki Sör márka, másfél évvel később pedig a második sörgyár is elkészült. 2020-ban követte a Csíki Csipsz gyáregység, ami mellett megépült Hargita megye és az ország egyik legnagyobb krumplitárolója.
• Mindeközben elindította a Csíki Sör-franchisehálózatot, amelynek részeként több söröző és étterem nyílt Erdély-szerte, valamint Magyarországon.
• 2015-ben négycsillagos szállodát épített Budapesten, amit később értékesített.
• 2016-ban a Bustya Attillával közös drónokat gyártó vállalkozása megdönti az akkori repülési világrekordot, amit pár évig nem sikerült senkinek túlszárnyalnia.
• 2020-ban megalapította a Székelyföldi Gyárosok és Nagyiparosok Egyesületét, amelynek egyben az elnöke is.
• A sikeres vállalkozásai mellett voltak kevésbé sikeresek is, mint például nyúlfarm működtetése. Ugyanakkor próbált betörni az amerikai piacra egy innovatívnak tűnő fejlesztéssel – a Swiss Message Bank nevű applikációval –, ami a hagyatéki üzenetátadást hivatott megvalósítani.
• A Sapientia egyetemmel való közös együttműködése révén iskolaépítésben szerzett érdemeiért Pro Universitas Siculorum éremmel ismerték el tevékenységét.
Több a képzett szakember, ezért a pszichológusok, iskolai tanácsadók korábban észreveszik, ha a gyermek az autizmus jeleit mutatja, így a fejlesztésükhöz is korábban hozzá lehet kezdeni.
A jól bevált programok mellett meglepetésekkel is készülnek a 4. SepsiBook szervezői. A könyvvásár és kortárs irodalmi fesztivál egyik idei különlegessége, hogy a magyar és román szerzők mellett finn vendégekkel is kedveskedik az olvasóknak.
Felvette csaknem 31,56 millió lejes (több mint 6,3 millió eurós) nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos szelvényének tulajdonosa – közölte kedden a Román Lottótársaság.
Elkezdődött az előkészítő osztályba való beiratkozás első szakasza, amely a tanügyminisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint május 6-áig tart.
Tűzvédelmi fejlesztések miatt április elsejétől bezár a gyergyóalfalvi Petőfi Sándor Művelődési Ház. Munkálatok lesznek a rendezvényteremben, a galériában és a színházteremben is.
Több mint nyolc évtizede szolgálják a közösséget a Hargita megyei tűzoltók. A székelyudvarhelyi és csíkszeredai egységek évente több ezer bevetésen bizonyítják elhivatottságukat, legyen szó tűzesetről, mentőakcióról vagy természeti katasztrófáról.
Rutintevékenység, nincs ok az aggodalomra – nyilatkozták a Marosvásárhelyi Katonai Központ vezetői arra reagálva, hogy újra behívókat küldenek a tartalékosoknak, akik a megjelölt iratokkal kell jelentkezzenek a központba.
Őrizetbe vett az Arad megyei rendőrség egy 30 éves férfit, miután tetten érték több mint 7 kilogramm kannabisz eladása közben.
Kilőtték hétfőn este a medvét, amely a nyílt utcán támadt rá egy hazafelé tartó férfira, életveszélyes sérüléseket okozva neki. Az eset vasárnap este történt Predeal egyik utcáján, az áldozat pedig egy hegyimentő volt.
Petárdákkal űzték vissza az erdőbe azt a hárombocsos anyamedvét, amely kedd reggel bement a csíkszeredai 61-es hegyivadász dandár területére – mondta el Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
11 hozzászólás