
Fotó: Haáz Vince
Lemondott Illés Ildikó a Maros megyei főtanfelügyelő-helyettesi posztjáról, döntését a marosvásárhelyi katolikus iskola miatt kialakult áldatlan helyzettel magyarázza. 18 év tanfelügyelőségi munka után a sajtónak könnyek között jelentette be szándékát.
2022. szeptember 22., 13:352022. szeptember 22., 13:35
2022. szeptember 22., 20:582022. szeptember 22., 20:58
Tizennyolc éve dolgozik a Maros Megyei Tanfelügyelőségen Illés Ildikó, aki 2008-tól töltötte be a helyettes tanfelügyelői pozíciót. Munkaköri leírása mellett egyik fő prioritása volt a magyar oktatás helyzete Maros megyében.
Fotó: Haáz Vince
„Szeretném leszögezni, hogy én mindig is kiálltam a katolikus iskola létrehozása mellett.
– mondta Illés Ildikó, aki szerint az iskola létrehozása egy komoly közösségi ügy, amely „meghaladja az ő hatáskörét”.
Fotó: Haáz Vince
– mondta a leköszönő főtanfelügyelő-helyettes, aki könnyek között köszönte meg mindenkinek az eddigi közös munkát.

A Maros Megyei Tanfelügyelőség félreértelmezte a helyzetet és a metodológiát. A tanfelügyelőségnek most nem volt dolga, hogy véleményezze a marosvásárhelyi katolikus iskola létrehozását – véli Frunda Csenge, marosvásárhelyi önkormányzati képviselő.

A Maros Megyei Tanfelügyelőség kedvezőtlenül véleményezte a katolikus gimnázium újbóli létrehozását – közölte a Zi-de-zi.ro helyi portál a tanfelügyelőség honlapján közzétett dokumentumok és tanfelügyelőségi belső értesülések alapján.

Szerdán kellett volna döntenie a tanfelügyelőségnek arról, hogy úgy módosuljon a marosvásárhelyi iskolahálózat, hogy abban külön szerepeljen a Bolyai Farkas Gimnázium és külön a II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Gimnázium. A döntést elhalasztották.

Szerda délután kellett volna döntenie a tanfelügyelőségnek arról, hogy a 2023-2024-es tanévtől úgy módosuljon a marosvásárhelyi iskolahálózat, hogy abban külön szerepeljen a Bolyai Farkas Gimnázium és külön a római katolikus felekezeti gimnázium.
Autóvezetői engedélye sem volt a fiatal ittas sofőrnek, aki vasárnap éjjel Kézdivásárhelyen megpróbált elmenekülni a hatóságok elől – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből. A férfi mostanra előzetes letartóztatásba került.
Belső vizsgálatot rendelt el hétfőn a konstancai megyei sürgősségi kórháznál az intézmény vezetősége, miután két gyermek is kómába került műtét után.
Embercsempészet és szexuális szolgáltatásokra való kényszerítés vádjával román bűnözői hálózat tagjait fogták el a román és a brit hatságok, az együttműködés négy ember előállításához, valamint számos luxusautó és ingatlan lefoglalásához vezetett.
A hét első napjaiban még kitart a fagy, szerdától azonban országszerte enyhülni fog az idő – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 12. és 25. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Ismét jegyezhetők hétfőtől a Tezaur államkötvények – közölte a pénzügyminisztérium.
Plagizálással gyanúsították meg Radu Marinescu igazságügyi minisztert, aki azonban azt mondta, kifogásolt doktori disszertációját a húsz évvel ezelőtti jogszabályoknak és tudományos-etikai előírásoknak megfelelően írta meg.
A tavalyi harmadik negyedévben 9420 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme; a kiadások átlagösszege 8079 lej volt, ami a jövedelem 85,8 százalékát jelentette – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Alig négy óra alatt 30 ezer lejnyi bírságot szabtak ki a 15-ös országút mentén közúti ellenőrzést végző rendőrök, és négy jogosítványt is bevontak.
Keddre virradóan lehet a leghidegebb ebben a téli szakaszban – nyilatkozta a Digi24 hírtévének Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat igazgatója.
Az elmúlt 24 órában 67 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 75 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
2 hozzászólás