Több csíkszéki önkormányzat is használja az elektronikus ügyintézési rendszert
Fotó: Gecse Noémi
Még nem terjedt el számottevően a lakosság körében, hogy online intézzék ügyeiket, holott erre már két éve megteremtették a lehetőséget Hargita megyében, európai uniós pályázatok révén. A rendszer használói azt is követhetik, hogy milyen adókat fizetnek, ellenőrizhetik a gazdalajstromban szereplő adatokat. Hargita Megye Tanácsa tovább bővítené a szolgáltatásokat.
2017. augusztus 16., 11:402017. augusztus 16., 11:40
2017. augusztus 16., 11:412017. augusztus 16., 11:41
2015 októberében hozták létre az elektronikus ügyintézésre lehetőséget biztosító internetes felületet, amelyhez egyelőre Hargita megye 67 településéből 45 csatlakozott.
Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának alelnöke elmondta,
Az alelnöktől tudjuk, hogy az elmúlt két évben 1 millió 650 ezer kattintást jegyeztek az online felületen, ugyanis sok önkormányzat élt a lehetőséggel, és többek között ezzel az eredménnyel országos szinten jól teljesített a megye.
Barti szerint előnyös számukra ez a rendszer, mert adatbázisokhoz férhetnek hozzá, kezelhetik azokat, láthatják például mennyi erdője, ingatlanja, állatállománya van a település lakóinak, adózási program is a rendszer része, így pénzügyi adatbázisokból is dolgozhatnak.
Csíkszéken egyelőre 16 település részese a rendszernek: Karcfalva, Csíkcsicsó, Dánfalva, Szépvíz, Gyimesfelsőlok, Csíkszentmihály, Csíkpálfalva, Kászonaltíz, Csíkszentkirály, Csíkszentdomokos, Csíkszentmárton, Csíkszentsimon, Csíkszentimre, Madéfalva, Csíkszenttamás, valamint Tusnád község.
– emelte ki Barti Tihamér, aki a lakosságot is arra biztatná, hogy bátran regisztráljanak és használják az ügyintézést megkönnyítő rendszert, hiszen ennek több előnye is van. Többek között
A oldalon található települések nevére kattintva, könnyedén regisztrálhat az adott község vagy város lakója.
Együttműködés más intézményekkel
Több intézménnyel működnek együtt, többek között a Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökséggel (APIA), a Megyei Kataszteri és Ingatlannyilvántartási Hivatallal, a Megyei Közpénzügyi Adminisztrációval, a Személyi Nyilvántartó Igazgatósággal, valamint a Cégnyilvántartó Hivatallal (ONRC), a Munkaerő-elhelyező Ügynökséggel, valamint az Egészségbiztosító Pénztárral.
Barti elmondta, a jövőben tovább bővítenék a rendszerhez csatlakozott közintézmények sorát, például az egészségügyi intézményekkel is tárgyalnak az együttműködésről.
Gyergyóalfalu község történetének legnagyobb összegű infrastrukturális fejlesztése kezdődik el. Aláírták azt a kivitelezési szerződést, amelynek részeként 47 millió lej értékű ivóvíz- és csatornahálózat-fejlesztést valósítanak meg.
Az időjárás függvényében Marosvásárhelyen a Tudor lakótelepen metszik a fákat a virágkertészet szakemberei. Míg előző években tanulmányozni lehetett, hogy hol vágják ki a fákat, idén erre nincs lehetőség.
A szél felerősödésére és hóviharokra figyelmeztető előrejelzést bocsátott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat huszonhárom megyére.
Szombaton reggel hét órakor véget ért az államelnök-választás első fordulójának kampányidőszaka.
Egy marosvásárhelyi családi otthonból eltávozott kiskorú lány eltűnéséről értesítették a Maros megyei rendőrséget.
A rendőrség közlekedési információs központjának (Infotrafic) tájékoztatása szerint szombaton reggel havazott és részlegesen hó borított több útszakaszt.
A szélsőséges időjárási jelenségek miatt bekövetkező áramszünet okán leállt a marosbisztrai vízmű, az ivóvízellátás több helységben szünetel. A borszéki Fontana Gyógyfürdő sem nyit ma, hasonló okok miatt.
Tűz ütött ki szombaton hajnalban egy székelyudvarhelyi tömbházban, tíz lakót evakuáltak.
Kovászna megyében kevés változás történt a nyári választásokhoz képest, vasárnap Sepsiszentgyörgyön Szemerja negyedieknek, az imecsfalvi és bibarcfalvi lakosoknak kell utánanézniük, hogy hol is kell szavazzanak.
szóljon hozzá!