
Fotó: Pinti Attila
Közzétették pénteken annak az online petíciónak a linkjét, amelyet a csíkszeredai városvezetés indított a közbiztonság növelésének céljából. Tíz pontban szeretnének elérni változásokat a jogszabályokban, és egyéb országos szabályzatokban.
2023. november 17., 15:252023. november 17., 15:25
A peticiok.com oldalon lehet elérni a csíkszeredai városvezetés által elindított petíciót, amelyet a közbiztonság növelése céljából fogalmaztak meg az országvezetés számára.
A petícióba foglalt tíz pontról már korábbi cikkünkben is beszámoltunk, eszerint

Szigorú intézkedéseket vezet be a csíkszeredai önkormányzat a közbiztonság növelése céljából. Többek között korlátozzák a városban működő játéktermek nyitvatartási idejét, változtatnak a folyamatos nyitvatartással működő üzletek programján is.
Ugyanakkor szeretnék elérni, hogy a parlament az önkéntes tűzoltóság létrehozásához hasonlóan fogadja el az önkéntes polgárőrség megszervezéséhez szükséges jogszabályt.

A bizonyítékok összegyűjtésén dolgozik jelenleg a rendőrség az ügyészség vezetésével a múlt héten Csíkszeredában történt utcai támadások ügyében. A két nő mellett, egy harmadik áldozatról is hírt kaptunk, aki egyelőre még nem tett panaszt a rendőrségen.
Mint ismeretes, több támadás is történt Csíkszeredában a nyílt utcán, amely megrengette a közbiztonságba vetett hitet a kisvárosban.

Azonosította szombaton a Hargita megyei rendőrség a háromból azt a két a tinédzserlányt, akik a gyanú szerint bántalmaztak két nőt Csíkszeredában csütörtökön. A feltételezett elkövetőket – egy 14 és egy 15 éves lányt – 24 órára őrizetbe vették.

Miután kedden három fiatal bántalmazott egy idős embert Csíkszeredában, közterületen, csütörtökön újabb két támadás történt, ezúttal két huszonéves nő volt az áldozat.

Rablótámadás gyanújával vettek őrizetbe három fiatalt Csíkszeredában, ketten közülük még kiskorúak, a harmadik is éppen csak 18 éves.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
Az alkotmánybíróság csütörtökön szeptember 23-ára halasztotta Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök július elején benyújtott beadványának tárgyalását.
Száz éve született meg báró Kemény János kezdeményezésére a legendás helikoni íróközösség, az első találkozót 1926 júliusában tartották a Kemény-kastélyban. A jubileum alkalmából háromnapos rendezvénysorozatot szerveznek.
Sztrájkot hirdetnek a kormány gazdasági és szociális politikája ellen a Sanitas szakszervezeti szövetség képviselői.
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
Két évvel ezelőtt, pontosan ebben az időszakban volt az egyik leghosszabb és legintenzívebb hőhullám Romániában, az időjárási feljegyzések óta – emlékeztet a Meteoplus.
Szeptemberre meghaladhatja a 10 lejt a gázolaj literenkénti ára Romániában, ha tovább súlyosbodik a Perzsa-öböl térségében kialakult konfliktus, emelkedik a kőolaj világpiaci ára, és erősödik a dollár a lejjel szemben.
Továbbra is keresik a hegyimentők a tavaly novemberben a Bucsecs-hegységbeli Țigănești-völgy térségében eltűnt brit fiatalembert – közölte csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
10 hozzászólás