
A Civil Csíkszereda Facebook-csoportban közzétett fotó az egyik áldozatról
Miután kedden három fiatal bántalmazott egy idős embert Csíkszeredában, közterületen, csütörtökön újabb két támadás történt, ezúttal két huszonéves nő volt az áldozat.
2023. november 10., 14:202023. november 10., 14:20
2023. november 10., 14:282023. november 10., 14:28
Először csütörtökön délután öt óra körül egy 22 éves, csíkszenttamási lány fordult a rendőrséghez azzal a panasszal, hogy miközben Csíkszereda egyik utcájában sétált, három fiatal – vélhetően kiskorúak– rátámadtak és bántalmazták.
Ugyancsak csütörtökön, immár este tizenegy óra körül egy 27 éves, csíkszeredai nő is jelentette, hogy a város egy másik utcájában rátámadt három, valószínűsíthetően kiskorú személy, akik ütlegelni kezdték.
A hatóságiak mindkét esetben több gyanúsítottat is előállítottak, és
az elkövetők azonosítása, illetve a bűncselekmény bizonyítása érdekében – közölte közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Csíkszeredában a héten már három esetben történt bántalmazás a nyílt utcán, ugyanis korábban, kedden egy 68 éves férfira támadt rá ugyancsak három kiskorú.

Rablótámadás gyanújával vettek őrizetbe három fiatalt Csíkszeredában, ketten közülük még kiskorúak, a harmadik is éppen csak 18 éves.
A körülmények hasonlósága miatt arról érdeklődtünk a rendőrségen, hogy ugyanazok-e a csütörtöki elkövetők, mint akik a keddi támadásért is felelősek. Maria Plumbu, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője kérdésünkre közölte, hogy a keddi támadás elkövetőit – három fiút – már előállították, a jelenlegi két ügyben még folyik a nyomozás, de
A csütörtöki támadás 27 éves áldozatának testvére egy bejegyzést is közzétett a Facebookon az esetről, amelyben részletesen leírja a húgával történteket, és
Megnyílt az a kijárat Csíkszeredában, amely az Erőss Zsolt Aréna parkolóját tehermentesíti és a tervek szerint az ottani forgalmat is gördülékenyebbé teszi.
Az ukrajnai háború ötödik évébe lépve az ukrán gyermekek több mint egyharmada, csaknem 2,6 millióan továbbra is menekültként élnek - közölte kedden az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF).
A kiskereskedelmi láncok saját márkás termékeinek arányát legfeljebb 20 százalékban korlátozná, azonos termékkategórián belül pedig egységes árrést vezetne be Florin Barbu mezőgazdasági miniszter.
A háztartások lejmegtakarításai havi összevetésben 0,1 százalékkal 266,416 milliárd lejre csökkentek, éves összevetésben pedig 5,8 százalékkal (reálértéken mínusz 3,5 százalékkal) nőttek – derül ki a Román Nemzeti Bank adataiból.
A 2026-os állami költségvetés tervezetét várhatóan a jövő hét végén terjeszti a kormány a parlament elé – jelentette ki kedden Marian Neacșu szociáldemokrata (PSD) miniszterelnök-helyettes.
Házkutatásokat tartottak és két férfit őrizetbe vettek kedden egy olyan ügyben, amelyben külföldön körözött gépkocsik értékesítését vizsgálják a hatóságok – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Következő ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogad el a helyi adók felülvizsgálatáról – számolt be kedden az RFI-nek adott nyilatkozatában Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Ukrajna mindannyiunkért harcol, és csodálatra méltó bátorsággal és kitartással fenntartja az egész kontinens biztonságát – üzente Nicușor Dan államelnök az orosz–ukrán háború kitörésének negyedik évfordulóján.
Míg tegnap csak egyes kutaknál haladta meg a 8,2 lejt egy liter gázolaj ára, addig mára ez általánossá vált: alig találni olyan üzemanyagtöltő-állomást, ahol ezalatt kínálnák a dízelt. Sőt, van ahol egy bani híján már 8,3 lej.
Hargita megyére jellemző ételek receptjeiből készítenek kiadványt, és bevezetik a „narancslepke” minősítést a vendéglátók számára. Mindemellett számos programmal készülnek a jövő évre, amikor a megye viseli az Európa Gasztronómiai Régiója címet.
3 hozzászólás