A per kifogásolt útfelújítások miatt kezdődött. Ítélethozatalra várnak. Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Várhatóan januárban lezárulhat Borboly Csaba, a Hargita megyei tanács alelnöke és tizenkét másik személy ellen 2013-ban indult büntetőper. A bíróságnak azután kell előkészítenie az ítéletet és kihirdetnie azt.
2024. november 20., 19:512024. november 20., 19:51
2024. november 20., 20:162024. november 20., 20:16
Eltelik lassan egy újabb év anélkül, hogy ítélet született volna a több mint 11 éve kezdődött büntetőperben, amelynek elsőfokú tárgyalásait 2020 óta a Maros Megyei Törvényszéken tartják. Noha a tárgyalások tavalytól megritkultak,
– tudtuk meg Sergiu Bogdan ügyvédtől, aki Borboly Csaba védelmét látja el.
Szerdára egy újabb tárgyalási időpont volt kitűzve, de a Hargita megyei tanács részéről bizonyos dokumentumok hiányoztak, ügyvédjük sem volt jelen, ezért a tárgyalást ismét elnapolták. Sergiu Bogdan úgy látja,
Az ítélet kihirdetésére egy későbbi időpontot jelöl meg a bíróság, ez később még tovább tolható, ahogy ez a legtöbb esetben meg is történik.
A védőügyvéd hozzátette, miután idén nyáron a bíróság feloldotta védence javainak zárolását, utána a többi vádlott is hasonló kérelmet nyújtott be, ezekről is döntenie kell a tárgyalást vezető bírónak. Ő, ahogy korábban is kifejtette, ügyfele felmentését várja, ezért is kérték korábban a per tárgyalásának folytatását.
Az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) 2013-ban vádolta meg a Hargita megyei önkormányzat akkori elnökét,
Vele együtt további tizenkét személyt küldtek a vádlottak padjára.
A vádhatóság szerint a vádlottak két megyei út – a Felsőboldogfalvától Erdővidékre vezető 131-es és a Csíkrákost Lóvésszel összekötő 124-es – egy-egy szakaszának felújítása során több mint 4,8 millió lejjel károsították meg Hargita megyét.
A per a Hargita Megyei Törvényszéken kezdődött, de mivel időközben bizonyítást nyert, hogy az ottani tárgyalásokat nem korrupciós ügyekre szakosított bírák vezették, az ott lefolytatott összes eljárás érvényét veszítette, és mindent elölről kellett kezdeni a Maros Megyei Törvényszéken.
Fejenkét 180 ezer lejes juttatásról szóló összeget hozott nyilvánosságra kedden a román központi sajtó, amit annak a három alkotmánybírónak adnának, akiknek most jár le a kilencéves mandátumuk. Köztük van a magyar alkotmánybíró is.
Az áramszolgáltató közlése szerint előre tervezett karbantartási munkálatok miatt a következő napokban több településen is ideiglenes áramszünetre kell számítani.
Az ítélet nem jogerős.
A dicsőszentmártoni ivóvíztisztító-állomás továbbra is zavartalanul biztosítja a háztartási vízellátást a térségben, mivel a Kis-Küküllő sókoncentrációja a legfrissebb mérések szerint még mindig a megengedett 1500 mg/l-es határérték alatt van.
Elindult a jelentkezés a sepsiszentgyörgyi időseknek és rászorulóknak szóló Gondosóra szociális támogatási programra, kedden. Mutatjuk, hogyan jelentkezhetnek az érdekeltek.
Közel négy és fél év után megszűnt a villanyáramra megállapított ársapka, július 1-jétől piaci áron számláznak a szolgáltatók. A kiszolgáltatott fogyasztók számára havi 50 lejes támogatást biztosít az állam.
Többet kell fizetniük idén a román tengerpartra érkező turistáknak, a legtöbb szállodában mintegy 10–20 százalékkal emelték az árakat tavalyhoz képest.
Maros megyében minimálisan nőtt, Hargita és Kovászna megyében pedig nagyon enyhén csökkent, de összességében alig változott a munkanélküliségi arány a székelyföldi megyékben a legutóbbi, májusi összesítés szerint.
Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán kijelentette, 2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására.
Benzinkútról akart élelmiszert lopni, dulakodott az alkalmazottal, majd elmenekült a helyszínről két fiatal Szászrégenben, ám nem jutottak messzire: a rendőrök rövid időn belül őrizetbe vették őket.
szóljon hozzá!