Hirdetés
Hirdetés

Koronavírus-helyzet hétfőn: már 160 fölött a fertőzöttek száma

Minden nap, így ma is figyelemmel kísérjük a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos híreket, közöljük a hivatalosan is megerősített új betegek számát, a három székelyföldi megye kormányhivatalainak jelentéseit, magyarán igyekszünk befogni mindent, ami lényeges jelen helyzetben.

Székelyhon

2020. március 16., 10:112020. március 16., 10:11

2020. március 16., 19:052020. március 16., 19:05

Mintavétel a parlamentben •  Fotó: Grigore Popescu/Agerpres

Mintavétel a parlamentben

Fotó: Grigore Popescu/Agerpres

Minden nap, így ma is figyelemmel kísérjük a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos híreket, közöljük a hivatalosan is megerősített új betegek számát, a három székelyföldi megye kormányhivatalainak jelentéseit, magyarán igyekszünk befogni mindent, ami lényeges jelen helyzetben.

Székelyhon

2020. március 16., 10:112020. március 16., 10:11

2020. március 16., 19:052020. március 16., 19:05

Mintavétel a parlamentben •  Fotó: Grigore Popescu/Agerpres

Mintavétel a parlamentben

Fotó: Grigore Popescu/Agerpres

Koronavírus SzékelyföldönIgazolt esetIntézményes karanténHázi elkülönítés
Hargita02093
Kovászna418357
Maros342278


18.00
 – A hétfőn délután 18 órakor közölt hivatalos adatok szerint újabb tíz fertőzést igazoltak reggel tíz óra óta. Így jelenleg 168 igazolt koronavírus-fertőzést tartanak számon a hatóságok Romániában. Az új esetek közül négyet Bukarestben, kettőt Iflov megyében regisztráltak. Konstanca, Teleorman, Neamț valamit Maros megyében pedig egyet. 

17.45 – Újabb sokakat érintő szigorítás lép érvénybe kedden a koronavírus terjedésének megfékezése érdekében hozott intézkedések részeként: harminc napra felfüggesztik a jogosítvány megszerzéséhez szükséges elméleti és gyakorlati vizsgákat Hargita megyében.

Hirdetés

17.00 – Aktualizálták a COVID-19-cel fertőzött személy, a fertőzésgyanús személy, illetve a szoros kontakt meghatározását, a részletekről itt olvashat.

15.15 – Hétfőtől harminc napra szükségállapotot rendelt el Romániában Klaus Johannis államfő. „Mától kezdődően szükségállapot lép életbe Románia egész területén, 30 napos időszakra” – jelentette be az elnök a Cotroceni-palotában.

14.55 – Az élelmiszer-ellátás biztosítását figyelembe véve úgynevezett zöldség- és gyümölcs-forrópontot hoznak létre a csíkszeredai megyeháza épülete körül, lesz mobilpékáru-kereskedés, és részben megnyílik a csíkszeredai Nest is: az épületben helyet kapó Lidl nagyáruház és a Sensiblu gyógyszertárak csütörtökön kinyithatnak. A legújabb csíkszeredai intézkedésekről bővebben itt írunk.

14.05 Húsz személy van ellenőrzött karantén alatt Hargita megyében: tízen a hargitafürdői elkülönített helyen, ketten Csíkszeredában, négyen Székelyudvarhelyen, hárman Maroshévízen, valamint a megye legelső elkülönített személye az egyik csíkszéki községben – mondta el Ráduly Róbert Kálmán csíkszeredai polgármester, aki egyben a Csíkszeredai Katasztrófavédelmi Bizottság elnöke is.

„Mindannyian csendőrségi felügyelet alatt állnak, de jelzem, egyikük sem bizonyított koronavírus-fertőzött. Hargita megye messze a legutolsó helyen áll országos szinten a karanténban lévő személyeket figyelembe véve” – intett nyugalomra a városvezető,

Egyébként hétfőtől megszűnik a csíkszeredai városházán a hivatali ügyfélfogadás. Ez alól kivétel az anyakönyvi kivonatokkal foglalkozó ügyfélkapu. „A már korábban beütemezett polgári esküvők nem maradnak el, természetesen a névsorkészítés, a megfelelő távolság és a maximálisan megengedhető létszám betartásával” – szögezte le Ráduly Róbert Kálmán.

Infografika: Tóth Szilárd/Székelyhon

Infografika: Tóth Szilárd/Székelyhon

13.45 – Maros megyében 297 személy van házi elkülönítésben, 43-an felügyelt karanténban, valamint hat páciens van beutalva a marosvásárhelyi fertőző betegségek kórházába – nyilatkozta a prefektúra sajtószóvője. Damian Samoila még elmondta, a megyében hétfőn tizenegy órakor továbbra is két igazolt, koronavírussal fertőzött személy volt, de 49 minta eredményét várták a kolozsvári laboratóriumból.

10.40 – Az új eseteket kivétel nélkül mind Székelyföldön kívül regisztrálták. Arad megyében négy, Ilfov megyében három, Vâlcea és Temes megyében két-két, Bukarestben, Buzău, Galac, Hunyad, Ialomița, Kolozs, Szilágy és Suceava megyében egy-egy új eset van. A fertőzöttek 19 és 54 év közöttiek.

A Stratégiai Kommunikációs Csoport azt is közölte, hogy a koronavírussal fertőzött személyeket Bukarestben, Iaşi-ban, Kolozsváron, Temesváron, Craiován vagy Konstancán kezelik, és jó az általános állapotuk.

Romániában 3008 személyt tartanak karanténban, 15 546-an pedig házi elkülönítésben vannak. A járványügyi eljárások akadályozása miatt eddig 36 esetben indítottak büntető eljárást.

Mától kezdve naponta kétszer közölnek adatokat, délelőtt 10 és délután 6 órakor.

10.10 – Ludovic Orban, Románia miniszterelnöke hétfőn reggel bejelentette, hogy 158-ra emelkedett a koronavírussal fertőzöttek száma Romániában – adta hírül a TVR1 közszolgálati tévécsatorna.

9.55 – Hétfőn reggel még a vásárnap este közölt hivatalos adatok érvényesek, ezek szerint Romániában 139 személyt tartanak nyilván koronavírus-fertőzéssel, ezt a számot pedig így értük el.

Klaus Johannis államfő a hétvégi történések következtében hétfőn hirdeti ki a szükségállapotot.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 27., szombat

Üzlethelyiség gyúlt ki ki Erdőszentgyörgyön

Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.

Üzlethelyiség gyúlt ki ki Erdőszentgyörgyön
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Közel négymillió lejre bírságoltak a fogyasztóvédők

Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).

Közel négymillió lejre bírságoltak a fogyasztóvédők
2026. június 27., szombat

Beterít a hőhullám – jövő hét elején is harmadfokú kánikulariasztás lesz majdnem az egész országban

Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.

Beterít a hőhullám – jövő hét elején is harmadfokú kánikulariasztás lesz majdnem az egész országban
2026. június 27., szombat

Szombatfalván láttak medvét szombatra virradóra

Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.

Szombatfalván láttak medvét szombatra virradóra
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Kilencven szénabála és egy épület égett Mezőzáhon

Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.

Kilencven szénabála és egy épület égett Mezőzáhon
2026. június 27., szombat

Vadorzóknál tartott házkutatásokat a rendőrség

A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.

Vadorzóknál tartott házkutatásokat a rendőrség
2026. június 27., szombat

Simion szerint ha nem kormányozhat az AUR, akkor fel kell függeszteni Nicușor Dan államfőt

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.

Simion szerint ha nem kormányozhat az AUR, akkor fel kell függeszteni Nicușor Dan államfőt
Hirdetés
2026. június 27., szombat

Az utakon is oda kell figyelni a kánikula miatt

Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.

Az utakon is oda kell figyelni a kánikula miatt
2026. június 26., péntek

Egy emberként énekelte a közönség a Bagossy-dalokat az Udvarhely Napokon

Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.

Egy emberként énekelte a közönség a Bagossy-dalokat az Udvarhely Napokon
2026. június 26., péntek

Hol lesz útjavítás idén Maros megyében?

Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.

Hol lesz útjavítás idén Maros megyében?
Hirdetés