Minden nap, így ma is figyelemmel kísérjük a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos híreket, közöljük a hivatalosan is megerősített új betegek számát, a három székelyföldi megye kormányhivatalainak jelentéseit, magyarán igyekszünk befogni mindent, ami lényeges jelen helyzetben.
2020. március 16., 10:112020. március 16., 10:11
2020. március 16., 19:052020. március 16., 19:05
Mintavétel a parlamentben
Fotó: Grigore Popescu/Agerpres
Minden nap, így ma is figyelemmel kísérjük a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos híreket, közöljük a hivatalosan is megerősített új betegek számát, a három székelyföldi megye kormányhivatalainak jelentéseit, magyarán igyekszünk befogni mindent, ami lényeges jelen helyzetben.
2020. március 16., 10:112020. március 16., 10:11
2020. március 16., 19:052020. március 16., 19:05
Mintavétel a parlamentben
Fotó: Grigore Popescu/Agerpres
| Koronavírus Székelyföldön | Igazolt eset | Intézményes karantén | Házi elkülönítés |
| Hargita | 0 | 20 | 93 |
| Kovászna | 4 | 18 | 357 |
| Maros | 3 | 42 | 278 |
18.00 – A hétfőn délután 18 órakor közölt hivatalos adatok szerint újabb tíz fertőzést igazoltak reggel tíz óra óta. Így jelenleg 168 igazolt koronavírus-fertőzést tartanak számon a hatóságok Romániában. Az új esetek közül négyet Bukarestben, kettőt Iflov megyében regisztráltak. Konstanca, Teleorman, Neamț valamit Maros megyében pedig egyet.
17.45 – Újabb sokakat érintő szigorítás lép érvénybe kedden a koronavírus terjedésének megfékezése érdekében hozott intézkedések részeként: harminc napra felfüggesztik a jogosítvány megszerzéséhez szükséges elméleti és gyakorlati vizsgákat Hargita megyében.
17.00 – Aktualizálták a COVID-19-cel fertőzött személy, a fertőzésgyanús személy, illetve a szoros kontakt meghatározását, a részletekről itt olvashat.
15.15 – Hétfőtől harminc napra szükségállapotot rendelt el Romániában Klaus Johannis államfő. „Mától kezdődően szükségállapot lép életbe Románia egész területén, 30 napos időszakra” – jelentette be az elnök a Cotroceni-palotában.
14.55 – Az élelmiszer-ellátás biztosítását figyelembe véve úgynevezett zöldség- és gyümölcs-forrópontot hoznak létre a csíkszeredai megyeháza épülete körül, lesz mobilpékáru-kereskedés, és részben megnyílik a csíkszeredai Nest is: az épületben helyet kapó Lidl nagyáruház és a Sensiblu gyógyszertárak csütörtökön kinyithatnak. A legújabb csíkszeredai intézkedésekről bővebben itt írunk.
14.05 – Húsz személy van ellenőrzött karantén alatt Hargita megyében: tízen a hargitafürdői elkülönített helyen, ketten Csíkszeredában, négyen Székelyudvarhelyen, hárman Maroshévízen, valamint a megye legelső elkülönített személye az egyik csíkszéki községben – mondta el Ráduly Róbert Kálmán csíkszeredai polgármester, aki egyben a Csíkszeredai Katasztrófavédelmi Bizottság elnöke is.
„Mindannyian csendőrségi felügyelet alatt állnak, de jelzem, egyikük sem bizonyított koronavírus-fertőzött. Hargita megye messze a legutolsó helyen áll országos szinten a karanténban lévő személyeket figyelembe véve” – intett nyugalomra a városvezető,
Egyébként hétfőtől megszűnik a csíkszeredai városházán a hivatali ügyfélfogadás. Ez alól kivétel az anyakönyvi kivonatokkal foglalkozó ügyfélkapu. „A már korábban beütemezett polgári esküvők nem maradnak el, természetesen a névsorkészítés, a megfelelő távolság és a maximálisan megengedhető létszám betartásával” – szögezte le Ráduly Róbert Kálmán.
Infografika: Tóth Szilárd/Székelyhon
13.45 – Maros megyében 297 személy van házi elkülönítésben, 43-an felügyelt karanténban, valamint hat páciens van beutalva a marosvásárhelyi fertőző betegségek kórházába – nyilatkozta a prefektúra sajtószóvője. Damian Samoila még elmondta, a megyében hétfőn tizenegy órakor továbbra is két igazolt, koronavírussal fertőzött személy volt, de 49 minta eredményét várták a kolozsvári laboratóriumból.
10.40 – Az új eseteket kivétel nélkül mind Székelyföldön kívül regisztrálták. Arad megyében négy, Ilfov megyében három, Vâlcea és Temes megyében két-két, Bukarestben, Buzău, Galac, Hunyad, Ialomița, Kolozs, Szilágy és Suceava megyében egy-egy új eset van. A fertőzöttek 19 és 54 év közöttiek.
A Stratégiai Kommunikációs Csoport azt is közölte, hogy a koronavírussal fertőzött személyeket Bukarestben, Iaşi-ban, Kolozsváron, Temesváron, Craiován vagy Konstancán kezelik, és jó az általános állapotuk.
Romániában 3008 személyt tartanak karanténban, 15 546-an pedig házi elkülönítésben vannak. A járványügyi eljárások akadályozása miatt eddig 36 esetben indítottak büntető eljárást.
Mától kezdve naponta kétszer közölnek adatokat, délelőtt 10 és délután 6 órakor.
10.10 – Ludovic Orban, Románia miniszterelnöke hétfőn reggel bejelentette, hogy 158-ra emelkedett a koronavírussal fertőzöttek száma Romániában – adta hírül a TVR1 közszolgálati tévécsatorna.
9.55 – Hétfőn reggel még a vásárnap este közölt hivatalos adatok érvényesek, ezek szerint Romániában 139 személyt tartanak nyilván koronavírus-fertőzéssel, ezt a számot pedig így értük el.
Klaus Johannis államfő a hétvégi történések következtében hétfőn hirdeti ki a szükségállapotot.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!