
Borboly Csaba. A kolozsvári döntés következtében nagy eséllyel kezdheti meg a negyedik mandátumát Hargita Megye Tanácsának élén
Fotó: Gecse Noémi
Borboly Csaba lesz az RMDSZ hargitai megyeitanácselnök-jelöltje a szeptemberi helyhatósági választásokon – erről döntött csütörtökön az RMDSZ Szövetségi Elnöksége.
2020. július 23., 14:282020. július 23., 14:28
2020. július 23., 15:112020. július 23., 15:11
Döntött a hargitai megyeitanácselnök-jelölt személyéről csütörtökön az RMDSZ egyik felső döntéshozó szerve: Borboly Csaba lett a befutó kihívójával, Barti Tihamérral szemben. Mint Horváth Anna ügyvezető alelnök érdeklődésünkre elmondta,
Horváth Anna továbbá arra is kitért, hogy ezzel a döntéssel 99 százalékban befejeződött az RMDSZ jelöltállítási eljárása. Ennek eredményeként
Mint ismert, a Hargita Megyei Egyeztető Tanácsnak (HET) kellett volna véglegesen dönteni a hétvégén arról, hogy a két jelölt közül kit választ RMDSZ-es tanácselnökjelöltnek. A HET-et Csíkszékről és Udvarhelyszékről hat-hat személy, Gyergyószékről pedig három képviselte.

A lehető leghamarabb döntenie kell az RMDSZ Szövetségi Állandó Tanácsának arról, kit bíz meg azzal, hogy a Szövetséget képviselje a szeptember végi helyhatósági választáson hargitai megyeitanácselnök-jelöltként. Talán már csütörtökön szavaznak.
Vasárnap késő este az udvarhelyi jelöltek közül hatból hárman Borbolyra, ketten Bartira szavaztak, egy személy tartózkodott, Csíkból mindenki Borbolyra voksolt, Gyergyóból pedig Bartira. A HET egyik szabályzata értelmében azonban mindhárom területi szervezetből szükséges lett volna legkevesebb egy támogatás, de mivel ezt egyik jelöltnek sem sikerült bezsebelnie, a döntés átkerült a Szövetségi Elnökséghez.

Ahogy az várható volt, hiába kellett volna Hargita megyében dönteni arról, ki legyen az RMDSZ Hargita megyei tanácselnökjelöltje, a péntek délutáni Hargita Megyei Egyeztető Tanács (HET) nem jutott dűlőre, hogy Barti Tihamér vagy Borboly Csaba mögé sorakozzon fel.

Továbbra sem dőlt el, hogy ki lesz az RMDSZ megyei tanácselnök-jelöltje Hargita megyében, mivel a párton belül ketten is pályáznak a tisztségre: Borboly Csaba jelenlegi elnök és Barti Tihamér alelnök. A mostani állás szerint helyben kellene dönteni arról, melyiküket jelölik végül, ám mivel mindketten ragaszkodnak saját elképzelésükhö
Több mint hatvan házkutatást tartottak és hat embert őrizetbe vettek egy olyan adócsalási ügyben, amely a gyanú szerint építkezési cégeket érint, és Hargita, illetve Maros megyében is vizsgálatokat folytatnak.
Az ukrán hadsereg légvédelme péntek reggel lelőtt egy drónt Románia határának közelében, mindössze száz méterre a Tulcea megyei Chilia Veche településtől – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Tizenegy embert vettek őrizetbe és további négy gyanúsított ellen hatósági felügyeletet rendeltek el annak a fővárosi prostitúciós ügynek a fejleményeként, amelyet csütörtökön hozott nyilvánosságra a DIICOT.
Nicușor Dan pénteken a Facebook-oldalán bejelentette, hogy kihirdette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvényt, miután az alkotmánybíróság döntésének indoklása megjelent a Hivatalos Közlönyben.
Péntek reggel 7 óra 15 perc körül újabb Ro-Alert üzenetet kaptak Tulcea megye Ukrajnával határos térségének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben. Ez volt a negyedik ilyen riasztás szerda este óta.
A múlt évben történt vadkároknak valamivel több, mint a hatvan százaléka esetében kaptak kártérítést a Hargita megyei károsultak, a közeljövőben viszont várhatóan a fennmaradó hányaduk is pénzéhez jut. Ők többnyire terméskárok megtérítésére várnak.
Csütörtök este megjelent a Hivatalos Közlönyben az alkotmánybíróság február 18-i határozatának indoklása, amelyben alkotmányosnak minősítette a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó új törvény tervezetét.
A Richter-skála szerint 4,5-ös erősségű földrengés történt csütörtökön 19 óra 21 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Ilie Bolojan csütörtökön kijelentette, hogy a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvényt a következő napokban kihirdeti az államfő, így Romániának esélye van megkapni a visszatartott uniós helyreállítási források nagy részét.
Újabb drónokat észleltek a román hadsereg radarjai Tulcea megye térségében az ukrán folyami kikötők elleni csütörtöki orosz légitámadás során, az egyik rövid időre megsértette Románia légterét – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
3 hozzászólás