
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi Papiu Ilarian Nemzeti Kollégium vezetősége kedden délután közleményben tájékoztatott: úgy döntöttek, kicsapják a tanintézetből az osztályfőnökét bántalmazó nyolcadikos diákot. A tanügyi törvény által lehetővé tett legmagasabb büntetést alkalmazták, a diák a következő tanévben egy másik oktatási intézményben folytathatja tanulmányait.
2024. március 19., 17:122024. március 19., 17:12
2024. március 19., 19:182024. március 19., 19:18
A Papiu-kollégium vezetősége közleményben számolt be a nyolcadikos diák ügyében hozott döntésről. Mint ismert, március 11-én
Az esetre a tanintézet folyosóján került sor.

Rendzavarás, agresszív magatartás és hatósággal szembeni engedetlenség miatt vizsgálódik a rendőrség egy 15 éves kiskorúval szemben, aki egy marosvásárhelyi oktatási intézményben megengedhetetlenül viselkedett hétfőn, oktatási időben.
A Papiu Ilarian Nemzeti Kollégium vezetősége kedden azt írta, hogy „az iskolánkban március 11-én történteket kivizsgáltuk, minden fontos körülményt és a törvényes lehetőségeket figyelembe vettük, és
Mint megtudtuk, a tanügyi törvényben ez a legmagasabb büntetési lehetőség, amit egy diákra ki lehet róni. A közoktatási törvény 107-es cikkelye szerint rótták ki ezt az osztályfőnökét az iskolában bántalmazó diákra. Ez azt jelenti, hogy
Mivel a tanügyi törvény szerint minden diákot megillet a tanuláshoz való jog, ősztől a lakhelye szerinti körzeti iskolának kötelező módon be kell fogadnia a diákot. Természeten csak abban az esetben, ha az édesanyja ezt kéri.
A szóban forgó diák ügyét többek között a rendőrség, a gyermekjogvédelem és a polgármesteri hivatal szociális osztálya is vizsgálja.

Öt napra tiltották ki a marosvásárhelyi Alexandru Papiu Ilarian Főgimnáziumból a tanárát megütő diákot. A kitiltás március 14-én vette kezdetét, de összesen háromszor lehet ezt a döntést meghozni. Közben megszólalt az igazgató is, határozott véleménnyel.

A marosvásárhelyi Alexandru Papiu Ilarian Főgimnázium igazgatótanácsa kedden jóváhagyta a tanári kar javaslatát, hogy öt napra kitiltsák az iskolából az osztályfőnökét fizikailag bántalmazó nyolcadikos diákot.

A pedagógusok eszköztelenek az iskolai erőszakkal szemben, és nincs tekintélyük a diákok előtt. Hasonlóan aggasztó az a tény is, hogy az osztálytársak sem próbálják meg nyugtatni, lefogni a dühös diákot, inkább filmezik, ha erőszakos cselekményt látnak.
71 éves korában elhunyt pénteken Catherine O’Hara a Reszkessetek betörők, Beetlejuice, Wyayy Earp, Schitt$ Creek és a The Last of Us színésznője. Halálának oka egyelőre még nem ismert.
A csenei gyerekgyilkosságban érintett 13 éves fiú szüleitől megvonták a szülői jogokat, és a kiskorút a Temes megyei Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (DGASPC) képviselői elvitték a családjától.
Méltánytalan a valóban betegszabadságra szorulókkal szemben, hogy ennek első napját nem fizetik, de szükség van az intézkedésre, mert a hatóságok „elvesztették az ellenőrzést” a fiktív betegszabadságok felett – véli az egészségügyi miniszter.
Óriási medveszobrot állítanak Tusnádfürdőn, Szőke Gábor Miklós szobrászművész 3,5 méter magas alkotását jövő héten avatják fel – tájékoztatta az MTI-t pénteken Varga Attila, a szoborállítást kezdeményező tusnádfürdői Szent Kristóf Panzió tulajdonosa.
Az embereket érzékenyen érintő adóemelésről is beszélt Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a helyi önkormányzati képviselők januári ülésén. Mint mondta, a kormány döntését kellett végrehajtaniuk, az emberek feszültsége mégis rájuk irányul.
Vaddisznótámadásban sérült meg súlyosan és vesztett sok vért egy ember az Argeș megyei Nucșoara község nehezen megközelíthető területén. Megmentésére a hegyimentőket is riasztották.
Egy lehetséges regionális válság súlyosságától függően 50 banitól 4,5 lejig terjedő összeggel nőhet az üzemanyag ára Romániában, és a gázolaj esetében lesz nagyobb a drágulás mértéke – véli az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Nicușor Dan államfő szerint napjainkban két nagy veszély fenyegeti a tizenéveseket: a drogok, illetve az elidegenedés, a közösséghez való tartozás hiánya.
Észszerűtlennek tartja Nicușor Dan államfő, hogy a polgármesterek a jelenlegi helyzetben „többet kérjenek, mint amennyiből 2025-ben gazdálkodhattak”.
szóljon hozzá!