
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi Alexandru Papiu Ilarian Főgimnázium igazgatótanácsa kedden jóváhagyta a tanári kar javaslatát, hogy öt napra kitiltsák az iskolából az osztályfőnökét fizikailag bántalmazó nyolcadikos diákot – tájékoztatott szerdán a Maros megyei tanfelügyelőség.
2024. március 13., 20:562024. március 13., 20:56
Camelia Irimie, a tanfelügyelőség szóvivője a sajtónak nyilatkozva elmondta, az öt tanítási napra szóló kitiltás szerdán vette kezdetét. Emellett
Az igazgatótanács keddi döntése értelmében ugyanakkor a tanintézmény speciális biztonsági személyzetet kért a megyei rendőrségtől az iskola területére – tette hozzá az Agerpres beszámolója szerint.
– mondta még a szóvivő.

Rendzavarás, agresszív magatartás és hatósággal szembeni engedetlenség miatt vizsgálódik a rendőrség egy 15 éves kiskorúval szemben, aki egy marosvásárhelyi oktatási intézményben megengedhetetlenül viselkedett hétfőn, oktatási időben.
A tanintézet igazgatója, Cristina Ligia Someşan szerdán levélben értesítette az iskola mintegy 1000 tanulójának szüleit az incidens fejleményeiről, rámutatva, hogy
Az igazgató szerint a jelenleg hatályos törvények kiszolgáltatottá teszik a pedagógusokat, a vezetőtestületet pedig megakadályozzák a szigorú fegyelmi intézkedések meghozatalában. Someşan szerint mindez oda vezetett, hogy hétfőn a diák a következőket mondta neki: „Nem érdekel, mert úgyse tehetsz te sem, és a rendőrség sem ellenem semmit”.
– írta az igazgatónő a szülőknek elküldött levélben.

Huszonnégy órára őrizetbe vették a hatóságok azt a 15 éves fiatalt, aki hétfőn délelőtt ököllel esett tanárának egy marosvásárhelyi iskolában – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Véleménye szerint kemény, határozott és mindenki számára egyértelmű intézkedéseket kell hozni, és
Mint arról beszámoltunk, a nyolcadik osztályos fiút hétfőn kétszer is bekísértek a rendőrségre, miután
előbb egy szekrényre felmászva obszcén gesztusokkal reagált az egyik tanára felszólításaira,
majd – az anyja jelenlétében – megfenyegette, megütötte és megrugdosta az osztályfőnökét az iskolában.
A Maros megyei rendőrség korábbi tájékoztatása szerint hétfőn 10 óra körül értesítették őket arról, hogy az egyik marosvásárhelyi iskola nyolcadikos diákja óra közben felmászott egy szekrény tetejére, és obszcén gesztusokkal reagált a tanára felszólításaira. Mivel a 15 éves fiú nem akart együttműködni a helyszínre kiérkezett rendőrökkel, lefogták és bekísérték a rendőrségre, ahova behívták a gyermek anyját is. A kiskorú 500 lejes bírságot kapott garázdaság és csendháborítás miatt. Nem sokkal később ismét hívták a rendőrséget ugyanabból az iskolából. Mint kiderült, a tanuló ezúttal megütötte és megrúgta a tanárát – közölte a rendőrség.
A fiatalt őrizetbe vette a rendőrség a második incidens után.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
2 hozzászólás