
A gazdag programkínálattal kecsegtető rendezvénysorozat öt napon át tart. Archív
Fotó: Pál Gábor
Petőfi Sándor halálának emléknapján, július 31-én kezdődik meg Székelykeresztúron a Petőfi-hét kulturális rendezvénysorozat, amely a kistérségi városnapokat is magában foglalja. Az önkormányzat és a társult szervezetek közleménye szerint a keddtől szombatig tartó eseménydömpingben a Petőfi-kultusz mellett a kultúrának, gasztronómiának, sportnak is jut hely, és az ünneplésből a testvérvárosok is kiveszik részüket.
2018. július 30., 13:212018. július 30., 13:21
A kezdőnapot természetesen Petőfinek szentelik: kora reggel a szabadsághős-költő nyomdokait követő kerékpártúrát szerveznek Fehéregyházára, majd 18 órától
Este fél kilenctől a művelődési házban a János vitéz ihlette Ezüstbojtár című zenés produkció tekinthető meg a debreceni PG csoport előadásában, a zenekar és színészek, képzőművészek, valamint a Fővárosi Nagycirkusz artistáinak közreműködésével. Szerdán
Csütörtökön 18 órától a Petőfi-kupa kispályás labdarúgótorna döntőjét tartják a sportcsarnokban, majd a Pódium Színtársulat mutatkozik be a Művelődési Házban Friedrich Dürrenmatt Pör a szamár árnyékáért című előadásával.
A pénteki nap ünnepélyes zászlófelvonással indul a Millecentenáriumi emlékműnél, majd 9.30-tól a Molnár István Múzeumban rendkívüli önkormányzati ülést tartanak, amelyen átadják a kultúra és gazdaság területén kiérdemelt kitüntetéseket. Délben nyílik a Míves Emberek Sokadalma népművészeti kiállítás és vásár, a főtéren pedig este nyolcig gyermekfoglalkozások zajlanak. 17 órától a református templomban istentiszteletet tartanak az ökumené jegyében, majd a főtéren folytatják a testvérvárosokkal közös ünneplést. A polgármesterek köszöntőjét a kulturális sokszínűséget hirdető programkavalkád követi:
Az este László Attila, a Csillag születik tehetségkutató egykori győztesének koncertjével és utcabállal ér véget, amelyen a székelyudvarhelyi Friday Rehab együttes szolgáltatja a zenét.
Szombat reggel 8.30-kor kezdődik a főtéren a Magyar ízek főzőversenyt, 9.30-tól pedig In Vino Veritas címmel borvetélkedőt rendeznek a múzeum patinás pincéjében. A nyertesek a szerbiai Zentára kirándulhatnak. Délelőtt a múzeum udvarán időutazásban lehet részük a betérőknek: az Arany Griff Lovagrend csapatversenyt, Mátyás-kori fegyvermustrát, reneszánsz táncházat, kínzópróbákat és egyéb érdekes foglalkozásokat tart. 11 órától dr. Kovács József Zoltán természeti fotóalbumát mutatják be, a főtéren pedig régi tűzoltószekerek és -eszközök kiállítása nyílik. A 17 órakor kezdődő néptáncgálán, melynek házigazdája a Pipacsok Néptáncegyüttes,
Az esti koncertet a Beatrice adja, majd tűzijáték és szabadtéri buli zárja a kistérségi napokat.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) tájékoztatta kedden az államfőt, hogy készen áll vállalni a kormányzást – nyilatkozta Sorin Grindeanu pártelnök a Nicușor Dannal a Cotroceni-palotában folytatott keddi egyeztetés után.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartandó egyeztetéseken arra fogja kérni a pártokat, hogy térjenek vissza a párbeszédhez.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!