
Fotó: Erdély Bálint Előd
Jótékonysági előadást szervez a Tomcsa Sándor Színház, amelynek bevételét a székelyudvarhelyi földrajztanár, Székely Árpád támogatására ajánlják fel.
2024. október 14., 10:092024. október 14., 10:09
2024. október 15., 11:432024. október 15., 11:43
Esti Norbert előadásában az Élet-ritmusa című monodrámát lehet megtekinteni október 16-án, szerdán 19 órától, a bevételt pedig Székely Árpád támogatására ajnánlják fel. Szükséges helyet foglalni a jegypénztárban, minimum a jegy árának befizetésével. Nyitva hétköznapokon 11–14 és 15–17 óra között – olvasható a színház Facebook-oldalán.

Székely Árpád, székelyudvarhelyi földrajztanár és fotográfus súlyos betegséggel küzd. A család anyagi tartalékai kiapadtak, ezért segítségre szorulnak. Megsegítésére jótékonysági estet szerveznek október 13-án, vasárnap 18 órától.

Sürgős segítségre van szüksége a rákbetegséggel küzdő Székely Árpádnak. Utolsó lehetőségként őssejt-transzplantáció vár rá, ám ehhez meg kell fékezni a tomboló rákbetegséget. Az ehhez szükséges drága gyógyszer Amerikából szerezhető be.
Közel kétmillió lejt kapott Székelyudvarhely, aminek nagy részét a művelődési ház hibásan megtervezett tűzvédelmi rendszerének kijavítására és kialakítására költik. Emellett megvásárolhatják az ifjúsági lakások építéséhez szükséges telket.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ közös miniszterelnök-jelöltje, Siegfried Mureșan pénteken közölte, célja egy hozzáértő, egységes Európa-barát kormány létrehozása.
Ünnepélyes keretek között adták át pénteken a csíkmadarasi kultúrházat. A több mint 250 férőhelyes épület a helyi közösségi élet új központja lesz, ahol kulturális rendezvények, próbák és találkozók kapnak helyet.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ Siegfried Mureșan európai parlamenti képviselőt javasolja miniszterelnök-jelöltnek.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei pénteken ajánlásokat fogalmaztak meg a lakosság számára a kánikula idejére.
Narancssárga, majd vörös hőségriasztás lép életbe Hargita, Maros és Kovászna megyében a hétvégén, a meteorológusok szerint vasárnap már rendkívüli hőségre és fokozott hőérzetre kell számítani.
Románia rekordösszegű, 10 milliárd euró uniós forrást hívott le a 2025. június 10. és 2026. június 10. közötti időszakban – közölte Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős ügyvivő miniszter.
Oroszország újabb dróntámadásokat hajtott végre ukrajnai polgári és infrastrukturális célpontok ellen Románia folyami határának közelében péntek virradóra – közölte a védelmi minisztérium.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
szóljon hozzá!