Előd és Szabolcs Sofia mellett
Fotó: Move4Good /Facebook
Hogy kedves időtöltésüknek még inkább értelmet adjanak, négy székelyföldi fiatal egy nemes cél érdekében adománygyűjtéssel kapcsolta össze az 5054 méteres grúziai Kazbek-csúcs meghódítására tett kísérletét. A csúcstámadás sikeres volt, mint ahogy az adománygyűjtés is, utóbbi azonban tovább folytatódik a marosvásárhelyi 7 éves Sofia és a sepsiszentgyörgyi 39 éves családapa javára. András Előddel, a Move4Good Kazbek Expedition 2023 tagjával beszélgettünk a világháló segítségével.
2023. július 26., 21:032023. július 26., 21:03
A régi barátok közül András Előd sepsiszentgyörgyi, de már 12 éve Csíkszeredában él, ahová Molnár Róbert is való, Adorján Szabolcs csíkmenasági, Bíró Imre pedig szentegyházi.
Az ő háta mögött már tíz négyezres csúcs van. Közösen eddig még nem vállalták fel a magashegyek kihívásait.
Fotó: Move4Good /Facebook
A hegymászó fiatalok július 17-én indultak útnak Grúziába, és
Ez ugyan egy nappal korábban történt, mint ahogy eredetileg tervezték, de a jó internetkapcsolatnak köszönhetően követni tudták az időjárásjelentést, amely szerint az aznapi derűs időt négy-öt napos ború követi.
Imre javaslatára tehát kihasználták a megnyíló időablakot, és az általa diktált jó, kényelmes tempóban
Szerdán még Tbilisziben tartózkodnak, csütörtökön azonban már mindenki saját otthonában hajtja álomra a fejét, amit mindannyian nagyon várnak.
Fotó: Move4Good /Facebook
„Különböző segélyszervezeteknél korábban is rendszeresen önkénteskedtünk”, számolt be interjúalanyunk, így tehát a mostani karitatív cselekedetük is e jó gyakorlat része. Miután januárban eldöntötték, hogy mindenképpen segítenek valakinek az expedíció kapcsán, a sepsiszentgyörgyi L.A.B. Életmentő Kupakok Egyesület vezetőjétől, Bács Emesétől kaptak ajánlást arra nézve, hogy
Mint a gogetfunding adománygyűjtő oldalon leírják, az a céljuk, hogy
Ezt személyes találkozás során is megtapasztalhatták a hegymászók, e találkozás benyomásait a Move4Good Facebook-oldalon is megosztották, ahol egyébként az expedíció történéseit is nyomon követhették az érdeklődők. Sofia teljes mértékben édesanyjára szorul, akivel csak mosolyokkal kommunikál, önállóan ülni, enni nem tud.
A négy fiatal férfi ugyanakkor a sepsiszentgyörgyi négygyermekes apának, Zsoltnak is segíteni szeretne egy új kerekesszék megvásárlásában.
Eddig használt elektromos kerekesszéke sokszor elromlik, neki pedig szüksége van a nagyobb mozgásszabadságra és egy új, nagykerekű tolókocsira, hogy iskolás lányait iskolába kísérhesse. Ennek ára megközelíti a 6000 lejt, amiből 4000-et már összegyűjtött az Életmentő Kupakok Egyesület.
Ki korán kel, a felkelő nap aranyát is megleli, és zászlót is bonthat a csúcson
Fotó: Move4Good /Facebook
Mint azt a projektbemutatójukban is írják, minden megmászott métert „árverésre bocsátanának” vagy „örökbeadnának” 1 eurós áron – „ami kevesebb, mint egy finom latte, egy egyszerű kávé, egy gombóc fagyi, egy pohár sör, egy koktél vagy egy buszjegy ára” – így jönne össze a segítségnyújtásra szánt 5054 eurós célösszeg.
Ettől még ugyan messze állnak – jelenleg 1130 euró van a számlájukon – de az adománygyűjtés továbbra is folyamatban van.
A következő számlákra lehet utalni Sofia és Zsolt javára, a megfelelő rovatba a SOFIA M4G vagy a ZSOLT M4G megnevezést beírva: ASOCIATIA L.A.B.ELETMENTO KUPAKOK Swift-kód: RNCBROBU
IBAN: RO71RNCB0124153488200001 (Lej)
IBAN: RO17RNCB0124153488200003 (Euro).
Emellett az adománygyűjtő oldalon is lehet adakozni.
A csúcson minden tökéletes
Fotó: Move4Good /Facebook
„Tudjuk, milyen erő lakozik bennünk emberekben, amikor összefogunk és támogatjuk egymást. Mutassuk meg Sofiának és Zsoltnak, hogy nincsenek egyedül.
– biztatják a jó szándékú embereket a székely fiatalok.
Maláriával diagnosztizáltak egy bukaresti férfit – közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium.
Az alpolgármesternek fontos feladatai vannak a kisebb községekben is, nem róluk kellene lemondani, hanem inkább a tanácsosok számát kellene csökkenteni – javasolja a Romániai Községek Országos Szövetsége, a kormány megszorító intézkedéseire reagálva.
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Egyfeszt összművészeti fesztivált idén július 31 és augusztus 3. között tartják Gyergyószentmiklóson. Mutatjuk a fellépőket.
A Saul fia című film főszereplője, Röhrig Géza költőként mutatkozik be július 16-án, szerdán 18 órától a marosvásárhelyi Kandaké kávézóban, a Bernády tér 3. szám alatt.
A romániai európai parlamenti (EP-) képviselők közül nyolcan szavazták meg csütörtökön az Ursula von der Leyen és az Európai Bizottság ellen benyújtott bizalmatlansági indítványt, ketten tartózkodtak, 12-en ellene szavaztak, 11-en pedig nem vettek részt.
Átadták a forgalomnak csütörtök délután az észak-erdélyi (A3-as) autópályát az 1-es országúttal Tordatúr közelében összekötő gyorsforgalmi utat.
Befogták az egyik bocsát annak az anyamedvének amelyet a napokban lőttek ki, miután az megölt egy motorost a Transzfogarason – közölte Facebook-oldalán a környezetvédelmi minisztérium.
Kenőpénz elfogadásán érték tetten az ügyészek csütörtökön a bukaresti Floreasca kórház egyik ortopéd szakorvosát – értesült az Agerpres ügyészségi forrásokból.
Július 13. és 27. között ünnepli 15. születésnapját a Csíki Jazz Fesztivál. Idén az emlékezés és a világzene jegyében zajló eseménysorozat világszínvonalú fellépőkkel, tehetségkutatóval, gyerekprogramokkal és közösségi örömzenéléssel várja a közönséget.
1 hozzászólás