
Gödröket tömnek be, utat szélesítenek. Az útkarbantartási munka elvégzésével kezdett a kivitelező
Fotó: Erdély Bálint Előd
Jelentős késéssel ugyan, de a kövezett utak karbantartási munkálataival elkezdődött a Hargita Megye Tanácsa által megpályázott 124 millió lej értékű nagyberuházás, amely során közel 50 kilométernyi utat újítanak fel, illetve építenek újjá Udvarhelyszéken. A kivitelezőnek huszonnégy hónap alatt kell befejeznie a munkát.
2021. augusztus 15., 20:032021. augusztus 15., 20:03
A márciusban leszerződött, illetve nemrég megkezdett nagyberuházás kivitelezése során összesen 48,33 kilométernyi utat fog felújíttatni, illetve újjáépíttetni Hargita Megye Tanácsa
A modernizálás a 131, 137A és a 133-as jelzésű megyei utak szakaszait fogja érinteni. A 124 millió lej értékű megvalósítás érdekében az Európai Uniónál pályázott az intézmény, így az összegből csak 7 millió lejt kell finanszírozzanak.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bíró Barna Botond, a megyei tanács alelnöke lapunknak kifejtette, hogy külön kérték a projekt kivitelezésével megbízott céget, hogy
Ennek megfelelően a Kányád és Székelydálya közötti részen – a 133-as megyei úton – már el is kezdődött az út rendbetétele. Tapasztalataink szerint nem csak a gödröket tömték be, de szélesítették is az autók által használt felületet.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Bíró hangsúlyozta, hogy a karbantartás befejeztével el is kezdődhet a tényleges beruházás. Kérdésünkre válaszolva azt is elmondta,
Fotó: Erdély Bálint Előd
Egyébként az építkezési anyagok áringadozása is problémát jelenthet a projekt kivitelezése során. A megyei tanács alelnöke ezért abban bízik, hogy a kormány elfogadja a Cseke Attila fejlesztési miniszter által benyújtott sürgősségi rendeletet, amely alapján – az Országos Statisztikai Intézet (INS) által közölt havi adatokat figyelembe véve –
Az európai uniós támogatású projektek esetén a pluszköltséget úgyis a megrendelő kell előteremtse.
A megyei tanács munkatársai korábbi érdeklődésünkkor már felhívták a figyelmet, hogy meglátásuk szerint elsősorban az építkezési anyagok szállítása fog kellemetlenséget okozni a lakóknak.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A tervben szereplő hidak felújításakor, illetve újjáépítésekor pótátkelőket hoz létre a kivitelező, de ahol erre nincs lehetőség, ott elterelik a forgalmat.
Van ugyan olyan is, aki már most nemtetszését fejezi ki a por miatt, de én azt mondom, hogy erre nincs amiért panaszkodni. Tudni lehetett, hogy egy ekkora munka kellemetlenségekkel is jár. Inkább örüljünk, hogy végre járhatóak lesznek az útjaink. Gondoljon mindenki arra, hogy hány kocsi romlott el a gödrök miatt az elmúlt években” – fogalmazott a beruházás kapcsán lapunknak egy férfi Székelydályában.
Három udvarhelyszéki megyei besorolású utat is érint a beruházás
Fotó: Erdély Bálint Előd
Jelentős késésben
Borboly Csaba Hargita megyei tanácselnök még márciusban írta alá a kivitelezési szerződést a közbeszerzési eljáráson nyertes olasz cég képviselőjével. A helyszínen akkor elmondta: tudja, hogy több éves késésben vannak, hiszen a nagyberuházásnak mára meg kellett volna valósulnia, de a bürokratikus munka jelentősen elhúzódott egyebek mellett az engedélyek beszerzése, illetve a tervek módosításai és az óvások miatt.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
szóljon hozzá!