Fotó: Gábos Albin
Nincs pénz a Csíkszereda nyugati kijáratához közeli Olt-híd felújítására, ezért 10 kilométeres sebességkorlátozást jelző táblákkal próbálják megóvni az építményt a további rongálódástól. A táblákat viszont senki nem veszi komolyan.
2018. július 27., 09:502018. július 27., 09:50
A kihelyezett táblák szerint csak araszolva lehet áthaladni a Csíkszeredát Szentegyházával összekötő 13A jelzésű országúton, a megyeszékhely nyugati kijárata közelében az Olton épült hídon. A sebességhatárt ugyanis jelentősen csökkentették,
a híd állapota miatt van szükség arra, hogy a gépjárművek legtöbb 10 kilométeres óránkénti „sebességgel” haladjanak át rajta.
Cătălin Romanescu, a Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) Hargita megyei kirendeltségének igazgatója szerint a híd állapotát felmérő szakértői vizsgálat eredményei alapján volt szükség erre a lépésre.
Az igazgató elmondta, a felújítást megindokló szakértői véleményezést illetve az összes szükséges dokumentációt továbbították már a központi illetékesekhez, de az országutakon történő beruházásokról országos szinten döntenek, ők csak javaslatokat tehetnek. A helyszínen azt láttuk, hogy
A hídon percenként átlagban tíz autó halad át a nappali órákban, és ott jártunkkor tíz perc alatt egyetlen gépjármű sem lassított különösebben – a korlátozás betartása valószínűleg sorokat, torlódást is eredményezne. Legalább 60-70-80 kilométeres óránkénti sebességgel hajtanak át a hídon nemcsak a személygépkocsik, hanem a furgonok, teherautók és kamionok is.
Az említett híd állapotát többször bemutattuk már. Az építmény fémből készült, és tönkrement korlátja egyik oldalon a járda szerepét is betöltő beton tartóelemekkel együtt 2014-ben szakadt le és esett a folyóba a rozsdásodás miatt, a másik oldalon pedig tavaly év elején egy balesetező autó szakította át a védőkorlátot.
A már említett szakértői véleményezés is azt erősítette meg, hogy a híd felújításra szorul, később döntés is született erről, de a pénzt azóta is várják, mert anélkül a tervezés sem kezdődhet el.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) frakciói bizalmatlansági indítványt nyújtanak be a kormány ellen a felelősségvállalással beterjesztett törvénytervezet iktatását követő három napon belül – jelentette be hétfőn Mihai Enache.
Hétfőn és kedden még országszerte kitart a kánikula, szerdától azonban több mint tíz fokkal is visszaesik a nappali csúcshőmérséklet, és zivatarokra is számítani lehet.
Hatósági felügyelet alatt marad Călin Georgescu, miután Bukarest első kerületének bírósága helyt adott az intézkedés meghosszabbításáról szóló ügyészségi döntésnek.
Fiatalos, vagány, menő rockkoncertet tartanak augusztus 30-án a csíksomlyói nyeregben, ugyanis elhozzák az István, a király rockopera koncertváltozatát – neves énekesekkel és lenyűgöző látványvilággal.
Elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) tizenöt megye folyóvizeire.
Szenvedélybetegeknek és felnőtt hozzátartozóiknak szervez 12 napos terápiás programot a Bonus Pastor alapítvány Szentkatolnán augusztus 4-e és 15-e között – adják hírül a szerkesztőségünknek is eljuttatott közleményükben.
Bűnvádi feljelentést nyújtott be a Maros megyei környezetvédelmi ügynökség a Kis-Küküllő Maros megyei szakaszán történt pusztítás miatt. A szakemberek szerint fontos tudni, hogy ki a hibás a sószennyezésért, mert a helyreállítás sok pénzbe kerül.
A kormány deficitcsökkentő csomagjába foglalt intézkedések ellen tiltakoznak hétfőn a nyugdíjpénztárak, a román vízügyi igazgatóság (ANAR) és a mezőgazdasági minisztérium alkalmazottai.
Meghosszabbította szerdáig az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a korábban kiadott vörös, narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztásokat. Emellett hétfőn 13 és 21 óra között zivatarokra figyelmeztető narancssárga jelzésű riasztás lesz érvényben.
A romániai választópolgárok 40,5 százaléka a Románok Egyesüléséért Szövetségre (AUR) szavazna, ha vasárnap tartanák a parlamenti választásokat – derül ki az INSCOP Research legfrissebb közvélemény-kutatásából.
1 hozzászólás