
A vitatott Kalász-negyedi terület. Mi fog épülni rajta 5-10 év múlva?
Fotó: Pinti Attila
Nemcsak a városlakókat, a helyi önkormányzatot is foglalkoztatja a Csíkszeredában, a Kalász lakónegyedben felépíteni szándékozott csendőrségi központ ügye. A pénteki soros képviselő-testületi ülésen nem csak erről, hanem az erdőalji iskolánál létrehozandó konténer-iskoláról is vitáztak.
2024. augusztus 30., 17:172024. augusztus 30., 17:17
A csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület ülésén napirend előtti felszólalásában Tőke Ervin képviselő azt kérdezte a városi főjegyzőtől, hogy
Javasolta azt is, hogy mivel az RMDSZ is ellenzi ezt a tervet, tárgyalni kellene erről a kormánnyal. Az ügyben megszólalt Bors Béla alpolgármester is, aki szerint nem is kérdés, hogy
Korodi Attila polgármester emlékeztetett, hogy
Úgy fogalmazott, a jogi oldal mellett az ügynek van egy erkölcsi oldala is, és ezen a téren a városnak van igaza, ennek érvényesítéséhez pedig meg kell tenni minden szükséges lépést.
Veress Dávid képviselő javasolta, hogy az önkormányzat hívja meg a vitatott terület korábbi tulajdonosának – és a visszaszerzésért perelő csíksomlyói plébániának – az ügyvédjét, hogy tájékozódjanak az előzményekről,
Wohlfarth Rudolf városi főjegyző Tőke Ervinnek válaszolva elmondta, a helyi érdekeltségű népszavazások megszervezését, amely egy lehetőség a lakosság véleményének kifejezésére, a 2000. évi 3-as számú törvény szabályozza. A jogszabály erre vonatkozó előírásai szerint
A testület döntött arról, hogy
Az utca végén, a körforgalom mellett sorompót állítanak fel, forgalmi táblákat helyeznek ki, miután a közlekedésrendészet jóváhagyta a korlátozást.
A behajtási tilalom alól kivételt képeznek
a mentőautók,
a kivitelező járművei,
a különböző szolgáltatók, hatóságok, intézmények autói,
az utca lakói,
illetve a sürgősségi ellátásra szoruló személyeket, valamint járóbeteg-vizsgálatra érkező, mozgáskorlátozott személyeket szállító gépkocsik.
Mint elhangzott, a kórház vezetősége tárgyalásokat folytat a körforgalom melletti üres telek tulajdonosával – ahol korábban juhokat és háziszárnyasokat is tartottak – hogy találjanak jogi megoldást ott egy ideiglenes parkoló kialakítására. Bors Béla ezúttal is felhívta a figyelmet, hogy
Szintén elfogadták a zsögödi Nagy Imre Galéria felújítása érdekében készült, beavatkozási munkálatokat engedélyező dokumentációt (DALI), amely szerint a beruházás becsült összköltsége áfával együtt 6,2 millió lej. A munkálatokra az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) keretéből kapott támogatást a város.
A határozattervezetek között szerepelt a költségvetés módosítása is, amely többek között
Ezt Szőke Domokos képviselő tette szóvá, egyúttal azt a kérdést is megfogalmazva, hogy
Sógor Enikő alpolgármester a sürgősségi helyzettel indokolta a gyors döntést, amelyet azután hoztak meg a városháza kulturális és oktatási igazgatósával, hogy
Felhívta a figyelmet, hogy a gyerekeknek nemsokára iskolába kell menniük, ezért is választottak ki egy helybeli vállalkozást a konténerek leszállítására, és a gyorsabb ügyintézés érdekében bízták az iskola vezetőségére a végrehajtást.
Véleményéhez Soós-Szabó Klára is csatlakozott, így végül több tartózkodás, illetve ellenszavazat mellett fogadták el a határozatot.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
4 hozzászólás