Fotó: Sándor Csilla
Befejezéséhez közelít a gyimesbükki plébánia és nagytemplom kerítésének cseréje. A májusban elkezdett munkálatot saját forrásaiból finanszírozza az egyházközösség.
2017. augusztus 02., 10:232017. augusztus 02., 10:23
Jelenleg még zajlik a gyimesbükki plébánia és nagytemplom százötven méter hosszú kerítésének cseréje, amelyet saját forrásaiból finanszíroz az egyházközösség.
– avatott be érdeklődésünkre Salamon József.
Fotó: Sándor Csilla
A helyi plébános elmondta, kezdetben gondolkodtak azon is, hogy a régi alap megtartásával újítsák fel a kerítést, de inkább úgy döntöttek, hogy az időtállóbb megoldást választják – teljesen új kerítés készíttetnek – vállalva az azzal járó nagyobb anyagi kiadást. A munkálathoz május második felében fogtak hozzá, a kivitelező ígérete szerint pedig nemsokára befejezik a szükséges teendőket. Mint azt Salamon József kiemelte,
Fotó: Sándor Csilla
A kerítésépítéssel egy időben a plébános szerette volna megoldani parkolók kialakítását is, hogy a szentmisére érkezőknek ne az út szélén kelljen hagyniuk autójukat. Erre a lelkipásztor kért anyagi segítséget a helyi önkormányzattól, de a kapott 20 ezer lej csupán részsegítséget jelentett, hiszen azt a szükséges esővíz-elvezető csövek megvásárlására fordították, amire összesen több mint 30 ezer lejt fizettek – részletezte. Azt is megtudtuk, hogy
Fotó: Sándor Csilla
A beszélgetés során az is kiderült, hogy mindig van újabb és újabb tennivaló a gyimesbükki plébánia, templomok és kápolnák körül: ha a fenti tervek megvalósulnak, akkor a plébániaudvar rendezése lesz a következő feladatuk.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Miért nincs túljelentkezés az orvosi rezidensvizsgákon és miért éri meg a háziorvosi szakosodást választani – többek között erről is beszélgettünk Vass Levente egészségügyi szakemberrel a vasárnap tartandó rezidensvizsga kapcsán.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!