
Bűncselekmény történt, hiszen öt köbméternél nagyobb famennyiséget vágtak ki az elkövetők
Fotó: Olvasói felvétel
Tizenöt köbméter fát loptak pénteken a Szépvízi Magánerdészet ügykezelésében lévő Hargitafürdőhöz közeli erdőből. A tolvajokat ugyan még nem kapták el, de a meneküléshez használt traktort, illetve a kivágott famennyiséget lefoglalták Szentegyháza határában. A rendőrség nyomoz az ügyben.
2024. augusztus 12., 16:192024. augusztus 12., 16:19
Huszonöt fenyőfát vágtak ki fatolvajok pénteken a csíksomlyói közbirtokosság Hargitafürdőhöz közeli fiatal erdőjéből (a 13A jelzésű országúttól nagyjából 150 méterre), ami körülbelül 15 köbméter faanyagot jelent – tudtuk meg a terület ügykezelését végző Szépvízi Magánerdészet munkatársaitól.
A tolvajok az erdei utakon, legelőkön és kaszálókon át próbáltak menekülni Szentegyháza irányába, ám az erdészet és a rendőrség munkatársai a nyomukban voltak.
Fotó: Szépvízi Magánerdészet
A faanyagot, a szekeret és a traktort is megtalálták a hatóságok, ezeket le is foglalták. Az erdészek úgy sejtik, hogy környékbeli elkövetőkről volt szó, akik legalább hárman lehettek. Annyi biztos, hogy – ha a helyszínen nem is fogták el őket – nincsenek egyszerű helyzetben a tolvajok, hiszen
Fotó: Szépvízi Magánerdészet
Maria Plumbu, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője megerősítette a Székelyhonnak a történteket. Mint mondta, pénteken reggel tíz órakor
A helyszínre érkező rendőrök mérései szerint 7,9 köbméternyi lucfenyő volt az egytengelyes szekéren. A többi famennyiség a lopás helyszínén maradt. Később megtalálták a traktort is – amelyet vélhetően a lopáshoz használtak – Szentegyháza határában, egy bokros részen.
Fotó: Szépvízi Magánerdészet
A szóvivő hangsúlyozta, a járművet és a faanyagot is megőrzik, amíg sikerül tisztázni a helyzetet. Hozzátette, mostanra sikerült leszűkíteni a gyanúsítottak körét.
Szerdán este tartották a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért vívott televíziós vetélkedő döntőjét. A finálét a Gyergyószentmiklós–Cegléd várospáros nyerte.
Noha még nem sikerült elérni a víz árának módosítását, a csíkszentkirályi Ecken Közmű egy évre szóló ideiglenes működési engedélyt kapott. Szintén egy évvel hosszabbították meg az ügyvezető szerződését is, ezalatt rendezni kell a helyzetet.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
A Prahova megyei vízválság kapcsán végzett ellenőrzésekről és az ezek nyomán hozott intézkedésekről számolt be a környezetvédelmi miniszter.
Átvette az irodalmi Nobel-díjat szerdán Stockholmban Krasznahorkai László.
Rendkívüli ülésen döntött a Hargita megyei önkormányzat a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság költségvetésének a kiegészítéséről szerdán, hogy az intézmény alkalmazottai megkaphassák fizetésüket.
Kidobott az emeletről egy macskát egy bukaresti férfi, súlyos sérüléseket okozva az állatnak, ezért a rendőrség előbb őrizetbe vette állatkínzás gyanújával, majd hatvannapos hatósági felügyeletet rendeltek el ellene.
December 28-ára halasztotta szerdán az alkotmánybíróság annak a beadványnak a tárgyalását, amelyet a legfelsőbb bíróság nyújtott be a bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit módosító új törvénytervezettel kapcsolatban.
A közlekedésrendészet munkatársai kedden 11 és 15 óra között 67 helyen végeztek ellenőrzést az 1-es országút különböző, balesetveszélyes szakaszain Ilfov, Prahova, Brasó, Szeben, Fehér, Kolozs és Bihar megyében.
Romániában vannak olyan megyék, ahol minden harmadik aktív munkaszerződés minimálbérre szól – jelentette ki szerdán az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) elnöke.
szóljon hozzá!