Fotó: Nagy D. István
Hosszas, az egykori tulajdonos leszármazottaival folytatott egyeztetés után idén a megyei, illetve Bodok önkormányzatának közös tulajdonába kerülhet az oltszemi speciális iskola épülete. Kovászna Megye Tanácsa egy szociális központot tervez a helyszínen kialakítani.
2013. január 30., 19:502013. január 30., 19:50
Henning László, a megyei közgyűlés alelnöke a Székelyhon.ro érdeklődésére kifejtette, a napokban kaptak egy visszajelzést az ingatlant visszaigénylő, Németországban élő örökösöktől, akik egyöntetűen kijelentették, hogy hajlandók megválni az épülettől, és egy viszonylag elfogadható árat ajánlottak. Az alelnök szerint konkrét összegről még korai beszélni, ezt majd az egyezség megszületése után hozzák nyilvánosságra. A Bodok községhez tartozó Oltszem határában található ingatlan kapcsán egyébként tavalyelőtt felmerült, hogy a kisegítő iskolának is költöznie kell, mivel a visszaigényelt épület egyik tulajdonosa nem hajlandó eladni azt. Az illető időközben megváltoztatta elhatározását.
Az önkormányzat már jó ideje kezdeményezte, hogy megvásárolnák a méretes épületet és a hozzá tartozó területet, ugyanis a szociális, gondozási és gyermekjogvédelmi igazgatóság állandó gondokkal küzd a különböző szociális létesítményeik elhelyezésével. Megoldásként szóba került még a Bodok község közelében található, évek óta nagyjából üresen álló kaszárnya átvétele a hadügyminisztériumtól, de ez a terv végül kútba esett, ezért a megyei közgyűlés folytatta a tárgyalást az örökösökkel.
Henning László rámutatott, azzal hogy az épület átkerül a megyei önkormányzat és Bodok község tulajdonába – ugyanis közösen vásárolnák meg –, a fogyatékkal élő gyerekek számára létrehozott speciális iskolának nem kell új helyet találni, hanem a kialakítandó szociális központban az is elférne.
Kovászna város ismét profitál a fejlesztési minisztérium által még tavaly útjára indított országos helyreállítási terv (PNRR) pályázati kiírásából: több mint 14,2 millió lej értékben kaptak támogatást középületek energiahatékonyságának javítására.
Személyautó és mikrobusz ütközött vasárnap reggel a Kovászna és Réty közötti 13-as jelzésű országúton, Bita településen. Az ütközés következtében ketten sérültek meg.
Meglepően nagy volt a nyüzsgés szombaton az alsócsernátoni sportpálya környékén, ahol ezúttal nem sportrendezvény zajlott, hanem különböző vidékek disznóvágási szokásait mutatták be.
A bukaresti táblabíróság döntése értelmében biztossá vált az Országos Befektetési Társaság (CNI) becslése szerint 130 millió lejbe kerülő kézdivásárhelyi uszoda építőjének kiléte.
Barót idén 6,37 százalékkal több pénzből gazdálkodhat, mint az elmúlt esztendőben, kiadásai pedig 1,63 százalékkal nőnek – szerdai ülésén a város önkormányzati képviselő-testülete elfogadta a település költségvetését a 2023-as évre.
A kézdivásárhelyi tanácsülés keddi napirendjén szereplő több mint kéttucatnyi határozattervezet közül a legfontosabb a város költségvetésének elfogadása volt.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház épületeinek hőszigetelését célzó pályázat finanszírozási szerződését írta alá Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke és Cseke Attila fejlesztési miniszter.
Új kialakítású szeméttárolókkal védekeznek a szeméthalmok ellen Sepsiszentgyörgyön a Csíki Negyedben, céljuk, hogy a guberálók miatt kialakuló katasztrofális helyzetet felszámolják és a lakóknak ne kelljen a kiöntött szemétben járkálniuk.
Kovászna város önkormányzata az országos helyreállítási terv (PNRR) révén több mint hatmillió lej támogatást kapott két tömbház energetikai korszerűsítésére – adta hírül Facebook-oldalán Gyerő József polgármester.
A kézdivásárhelyi Báró Wesselényi Miklós Városi Könyvtárból tavaly szép számmal kölcsönöztek könyveket, és ismét megtarthatták a koronavírus-járvány miatt lefújt rendezvényeiket is, derült ki a Vántsa Judit intézményvezetővel folytatott beszélgetésből.
szóljon hozzá!