A Maros megyei után csütörtökön délután átadták a Via Transilvanica Hargita megyei szakaszát: a mintegy 122 kilométer hosszú túraútvonal Székelyderzsben ér véget, így találóan ott adták át az utolsó megyebeli mérföldkövet.
2020. július 30., 21:462020. július 30., 21:46
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Maros megyei után csütörtökön délután átadták a Via Transilvanica Hargita megyei szakaszát: a mintegy 122 kilométer hosszú túraútvonal Székelyderzsben ér véget, így találóan ott adták át az utolsó megyebeli mérföldkövet.
2020. július 30., 21:462020. július 30., 21:46
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az ezerszáz kilométer hosszú út Drobeta Turnu Severintől indul, átszeli Erdélyt és Bukovinát, majd a putnai kolostornál ér véget. Ezidáig 680 kilométeren sikerült kialakítani az ösvényt az adományozóknak és támogatóknak köszönhetően.

Felavatták Szovátán a Via Transilvanica turisztikai útvonal Maros megyei szakaszát szerdán délután, csütörtökön pedig a Hargita megyei rész következik, székelyderzsi kőavatóval. Az ezer kilométer hosszú út Drobeta Turnu Severintől indul, átszeli Erdélyt és Bukovinát, majd a putnai kolostornál ér véget.
Az ünnepélyes avatón, a székelyderzsi vártemplom árnyékában Alin Uhlmann Ușeriu, a Via Transilvanicat létrehozó Tăşuleasa Social egyesület elnöke köszöntötte a jelenlévőket, majd házigazdaként felszólalt István Adrián, a község polgármestere. Mint kifejtette,
Fotó: Erdély Bálint Előd
Demeter Sándor Lóránd székelyderzsi unitárius lelkipásztor szintúgy az utak szimbolikájáról beszélt, arról, hogy
A kezdeményezést számos önkormányzat, civil és vállalkozó felkarolta, az ünnepi eseményen többek között felszólalt a Via Transilvanica nagykövete, Marcel Iureş színész is.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A vártemplom udvarán tartott, kulturális programmal is összekapcsolt ünnepségen egyébként bemutatták a Via Transilvancia telefonos alkalmazást is: az applikáció lehetővé teszi a Románia történelmi, természeti és kulturális értékeit népszerűsítő, tíz megyén (Mehedinți, Krassó-Szörény, Hunyad, Fehér, Szeben, Brassó, Hargita, Maros, Beszterce-Naszód és Szuceava) áthaladó útvonal online lekövetését.
– hangsúlyozta a kezdeményező civil szervezet vezetője.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Elkezdődött a beiratkozás a nyolcadik osztályosok képességvizsgájára hétfőn.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
A Kolozs megyei rendőrség vizsgálatot indított a kolozsvári Virgil Madgearu szakközépiskola egyik 12. osztályos diáklánya ügyében, akinek a szülei a helyi sajtónak azt nyilatkozták, hogy lányukat bedrogozták és megerőszakolták a végzős banketten.
A rendőrség büntetőeljárást indított gyilkossági kísérlet miatt a Lupényben vasárnap délután történt fegyveres támadással kapcsolatban. Az incidens során négyen sérültek meg, kórházban ápolják őket.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök hétfőn megkezdi a politikai egyeztetések sorozatát a parlamenti pártokkal a kormánya megszavazásához szükséges parlamenti támogatás megszerzése érdekében.
Négy gyermek és három felnőtt lett rosszul egy összejövetelen Hidegségben vasárnap este. A mentőegységek valamennyiüket csíkszeredai kórházba szállították.
Kigyúlt egy személyautó a E578-as úton, Maroshévíz közelében vasárnap délután. Az eset során senki nem sérült meg.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
1 hozzászólás