
Zakariás Zoltán és Nagy Pál. Az EMNP-s képviselők kevesebb ígéretet és több megvalósítást várnak
Fotó: Barabás Ákos
Nagyjából 24,5 millió lejes saját költségvetési hiánnyal kezdi az idei évet Hargita Megye Tanácsa 2017 elejéhez képest – derült ki az önkormányzat EMNP-s képviselőinek szerdai sajtótájékoztatóján. A büdzsé megszavazása után az látszik, hogy beruházások terén az útépítésekre fog koncentrálni az intézmény, sőt az elkövetkező évekre is jelentős vállalásokat jelentettek be.
2018. február 07., 18:462018. február 07., 18:46
Nagyjából 252 millió lejes saját költségvetéssel kezdte, majd a kiegészítéseknek köszönhetően közel
– fejtette ki Zakariás Zoltán, az önkormányzat EMNP-frakciójának vezetője szerdai sajtótájékoztatóján. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a 2017-es év zárszámadásait még nem fogadták el a képviselők, így
Fotó: Barabás Ákos
Idén egyelőre nagyjából 227,6 millió lejből gazdálkodhatnak, amelyből – a képviselők múlt heti döntése alapján –
Ez a 2016-os többletösszegnek körülbelül a fele. Azt is megtudtuk tőle, hogy míg tavaly az Országos Vidékfejlesztési Programba benyújtott pályázatoknak köszönhetően 57,3 millió lejes támogatást foglalhattak bele a büdzsébe, ez idénre 25,8 millióra csökkent. Persze nőhet, ha év közben sikerül újabb projektek megvalósításáért pályázni.
Fotó: Barabás Ákos
Összesen 46,7 millió lejt költ a megyei önkormányzat a hátrányos helyzetűek támogatására, ami központilag meghatározott összeg – magyarázta Zakariás Zoltán. A költségvetés működésre szánt részéből
A büdzsé beruházási oldalán 1 millió lej a hivatalnak, 4,6 a kórházaknak, 11 millió az integrált hulladékkezelésre, míg
melynek során felújítanák a megyei utakat a Felsőboldogfalva, valamint a Brassó és a Kovászna megyei határ között meghatározott nyomvonalon. Ennek a projektnek egyébként 121,8 millió lej az összértéke, és 2021-ig kell megvalósítani.
Fotó: Barabás Ákos
Zakariás szerint ez utóbbi csupán kampányígéretnek tűnik az elkötelezés és az előirányzott összegek közti óriási különbség miatt. Egyébként ezt vélhetően külső források bevonásával egyenlítené ki az intézmény. Ezenkívül az útkarbantartással kapcsolatos terveknél is hasonló a helyzet.
Kiderült az is, hogy a Hargita Megyei Gyermekvédelmi és Szociális Igazgatóság költségvetése csak az első háromnegyed évre elég, így év végén gondok lehetnek. Az EMNP-s képviselő ugyanakkor arra is kitért, hogy a megyei önkormányzat alárendeltségébe tartozó, ám saját jövedelemmel is rendelkező intézményeknek különálló költségvetésük van, ami nagyjából 234 millió lej.
Fotó: Barabás Ákos
Noha az előző évekhez viszonyítva javult az MPP-s és az EMNP-s képviselők helyzete az RMDSZ-es többségű megyei önkormányzatban, még mindig van, min dolgozni – jelentette ki Nagy Pál néppártos képviselő. Mint mondta,
Szerinte nagyon bonyolult, csak nehezen átlátható az intézmény költségvetése, ezért is merülnek fel sokszor kétségek az egyes tételek esetén. Hangsúlyozta, ő is örülne, ha rendbe tennék az erre előirányzott utakat, de a
Egyébként nemrég a hóeltakarítás megfelelő megszervezése érdekében egy nyílt beszélgetésre tett javaslatot, ahova az érintett utászcégeket is elhívná. Ezzel a múlt év végén történt kellemetlenségeket kerülné el, amikor bizonyos útszakaszok esetében nem sikerült szerződést kötni azok járhatóvá tételére.
Fotó: Barabás Ákos
A kulturális intézmények költségvetése jelentősen csorbult az ott dolgozók fizetésemelése miatt, mint mondta, ennek kiegyenlítése érdekében már voltak tárgyalások, de egyelőre nincs nagy előrelépés.
Nagy Pál fontosnak tartja, hogy az emberek tájékoztassák őket az Udvarhelyszék térségében tapasztalt problémákról, hiszen ezeknek utánajárva hatékonyabban végezhetik képviselői szolgálatukat.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
szóljon hozzá!