
A kivitelező szerint körülbelül két hét múlva átadják a 45E tömbházat
Fotó: Gergely Imre
A tervek szerint haladnak a két hónapja elkezdett tömbházfelújítások Gyergyószentmiklóson, a munkára a lakók is odafigyelnek. Az első társasház átadására a vállalkozó szerint körülbelül két hét múlva sor kerülhet. A kivitelező a városházától azonban gyorsabb ügyintézést vár el.
2022. május 16., 10:442022. május 16., 10:44
2022. május 17., 19:162022. május 17., 19:16
Három gyergyószentmiklósi tömbháznál kezdődtek el az épületek energiahatékonyságát növelő munkálatok március közepén: elsőként a Virág negyedi 45E jelzésű, a következő napokban a Bucsin negyedi 18-as és a Gimnázium (Miron Cristea) utcai 9-11-es tömbházaknál jelentek meg a munkások. Amint Fórika Tibor, a kivitelező Fortat House cég vezetője érdeklődésünkre válaszolva elmondta,
A munka akár fel is gyorsulhatna, azonban a városháza nem halad úgy az ezzel kapcsolatos ügyintézéssel, ahogyan az elvárható volna.
Miután az elszámolást a megbízott építésvezető átnézte, a számlát benyújtottuk a városházának, ennek már három hete. Nem haladnak a papírmunkával. Reméljük, hogy felgyorsul ott az ügyintézés, mert nem tudjuk bevállalni, és szerintünk egy hozzánk hasonló méretű cég sem tudná, hogy 4-5 millió lejjel finanszírozzuk a beruházást.
– fogalmazott Fórika Tibor.
Fotó: Gergely Imre
A városházán is érdeklődtünk azzal kapcsolatban, hogy miként látják a tömbházfelújítási beruházás alakulását, ahol László Pálhoz, a beruházásokkal kapcsolatos illetékes munkatárshoz irányítottak. László azt közölte, hogy
Kérdeztük azt is, lehet-e már tudni, hogy a lakók mennyit kell majd fizessenek, mekkora lesz a rájuk háruló rész.
László leszögezte, hogy erről most még nem lehet beszélni, mindaddig, míg az adott munkálat le nem zárul, már azért sem, mert tömbházlakásonként is különbözik az, hogy az illető lakó mennyivel kell majd hozzájáruljon tömbháza felújításához. Például van, ahol ablakcserére is sor került, máshol erre nem volt szükség. Ugyanakkor a munkálatok során az is kiderült, hogy az épület leromlott állapota miatt olyan javításokat is el kellett végezni, amit nem tudhattak előre. Ezeket a plusz munkákat pedig a tulajdonosok kell fizessék.
Fotó: Gergely Imre
Elsőként kezdődött és a leghamarabb is fejeződik be a Virág negyedi 45E tömbház felújítása. Az egylépcsőházas, 20 lakrészes társasház felelőse, Kacsó Domokos érdeklődésünkre válaszolva elmondta, megkapta, lefénymásolta a teljes felújítási dokumentációt, pontosan tudja, hogy milyen munkák zajlanak, és fognak még zajlani – ez alapján követik is a szakemberek munkáját.
Most zajlik az önrész 3. részletének összegyűjtése a lakóktól, mindenki tisztességesen fizeti a magáét, itt ezzel nem lesz gond – mondta. Arról tájékoztatták őket, hogy egy lakásra négyzetméterenként 172-180 lejbe kerül majd a felújítás, de a pontos összeget majd a végén fogják megtudni – tette hozzá.
A gyergyószentmiklósi tömbház-hőszigetelési program során a következő társasházak újulhatnak meg, két párhuzamosan futó projekt keretében: Miron Cristea 8. és 9-11., Fehér Dávid utca 7., Gyilkostó út 5B., Bucsin negyed 10., 20., 23., 24., 12., Virág negyedi 45E, 49., 43., 44., 46., 51. és Bucsin negyedi 18., 6., 11., 3.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!