
A kivitelező szerint körülbelül két hét múlva átadják a 45E tömbházat
Fotó: Gergely Imre
A tervek szerint haladnak a két hónapja elkezdett tömbházfelújítások Gyergyószentmiklóson, a munkára a lakók is odafigyelnek. Az első társasház átadására a vállalkozó szerint körülbelül két hét múlva sor kerülhet. A kivitelező a városházától azonban gyorsabb ügyintézést vár el.
2022. május 16., 10:442022. május 16., 10:44
2022. május 17., 19:162022. május 17., 19:16
Három gyergyószentmiklósi tömbháznál kezdődtek el az épületek energiahatékonyságát növelő munkálatok március közepén: elsőként a Virág negyedi 45E jelzésű, a következő napokban a Bucsin negyedi 18-as és a Gimnázium (Miron Cristea) utcai 9-11-es tömbházaknál jelentek meg a munkások. Amint Fórika Tibor, a kivitelező Fortat House cég vezetője érdeklődésünkre válaszolva elmondta,
A munka akár fel is gyorsulhatna, azonban a városháza nem halad úgy az ezzel kapcsolatos ügyintézéssel, ahogyan az elvárható volna.
Miután az elszámolást a megbízott építésvezető átnézte, a számlát benyújtottuk a városházának, ennek már három hete. Nem haladnak a papírmunkával. Reméljük, hogy felgyorsul ott az ügyintézés, mert nem tudjuk bevállalni, és szerintünk egy hozzánk hasonló méretű cég sem tudná, hogy 4-5 millió lejjel finanszírozzuk a beruházást.
– fogalmazott Fórika Tibor.
Fotó: Gergely Imre
A városházán is érdeklődtünk azzal kapcsolatban, hogy miként látják a tömbházfelújítási beruházás alakulását, ahol László Pálhoz, a beruházásokkal kapcsolatos illetékes munkatárshoz irányítottak. László azt közölte, hogy
Kérdeztük azt is, lehet-e már tudni, hogy a lakók mennyit kell majd fizessenek, mekkora lesz a rájuk háruló rész.
László leszögezte, hogy erről most még nem lehet beszélni, mindaddig, míg az adott munkálat le nem zárul, már azért sem, mert tömbházlakásonként is különbözik az, hogy az illető lakó mennyivel kell majd hozzájáruljon tömbháza felújításához. Például van, ahol ablakcserére is sor került, máshol erre nem volt szükség. Ugyanakkor a munkálatok során az is kiderült, hogy az épület leromlott állapota miatt olyan javításokat is el kellett végezni, amit nem tudhattak előre. Ezeket a plusz munkákat pedig a tulajdonosok kell fizessék.
Fotó: Gergely Imre
Elsőként kezdődött és a leghamarabb is fejeződik be a Virág negyedi 45E tömbház felújítása. Az egylépcsőházas, 20 lakrészes társasház felelőse, Kacsó Domokos érdeklődésünkre válaszolva elmondta, megkapta, lefénymásolta a teljes felújítási dokumentációt, pontosan tudja, hogy milyen munkák zajlanak, és fognak még zajlani – ez alapján követik is a szakemberek munkáját.
Most zajlik az önrész 3. részletének összegyűjtése a lakóktól, mindenki tisztességesen fizeti a magáét, itt ezzel nem lesz gond – mondta. Arról tájékoztatták őket, hogy egy lakásra négyzetméterenként 172-180 lejbe kerül majd a felújítás, de a pontos összeget majd a végén fogják megtudni – tette hozzá.
A gyergyószentmiklósi tömbház-hőszigetelési program során a következő társasházak újulhatnak meg, két párhuzamosan futó projekt keretében: Miron Cristea 8. és 9-11., Fehér Dávid utca 7., Gyilkostó út 5B., Bucsin negyed 10., 20., 23., 24., 12., Virág negyedi 45E, 49., 43., 44., 46., 51. és Bucsin negyedi 18., 6., 11., 3.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
Az előrejelzéseknek megfelelően havazásba váltott át a csapadék az ország több régiójában, így többek között Csíkszéken is.
Családon belüli erőszakhoz kapcsolódó emberölési kísérlet miatt indult eljárás a férfi ellen, aki a gyanú szerint benzint locsolt az élettársára, és a nő testfelületének 50 százalékán égési sérüléseket szenvedett.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az idei influenzaszezon első halálesetéről számolt be szerdán: egy 88 éves, Kolozs megyei, krónikus betegségekben szenvedő nő hunyt el. Az idős asszony nem volt beoltva influenza ellen.
Hatvan napos hatósági felügyelet alá helyezték szerdán a katonai ügyészek Olt megye prefektusát, Cosmin Florescut (PSD) és alprefektusát, Ștefan Nicolaét (PNL), akiket jogosulatlan fegyverhasználattal gyanúsítanak.
Idén is sokan járultak hozzá adományaikkal az Együtt, egymásért mozgalomhoz, és a gyergyószentmiklósi Vöröskereszt gyűjtése is eredményes volt. Ennek köszönhetően sok család számára válhatott szebbé a karácsony Gyergyószentmiklóson és Gyergyószéken.
Testfelületének 50 százalékán megégett egy nő szerdára virradóra a Szatmár megyei Ivácskó település egyik gazdaságában kitört tűzben.
A marosvásárhelyi születésű magyar országgyűlési képviselő annak kapcsán kéri a tiszás politikus állásfoglalását, hogy az utóbbi időben ismét téma lett Magyarországon a külhöni magyarok ügye, különösképpen a szavazati joguk.
Kedd esti ülésén a kormány jóváhagyta több minisztérium és állami intézmény büdzséjének a kiegészítését a 2025-ös évre.
szóljon hozzá!