Fotó: Gábos Albin
Felháborítónak és megalázónak tartja Szabó-Sóos Klára, a Hargita megyei háziorvosok szövetségének elnöke, hogy a Hargita Megyei Személynyilvántartó Igazgatóság alkalmazottainak védelme érdekében bizonyos adminisztratív munkákat a háziorvosokra ruháznának át. Az egészségügyi szakemberek nem vállalják a nem hatáskörükbe tartozó feladatokat.
2020. április 02., 21:312020. április 02., 21:31
Kiverte a biztosítékot a térség háziorvosainál a Hargita Megyei Személynyilvántartó Igazgatóság hozzájuk intézett szerdai felhívása, amelyet a belügyminisztérium március 27-ei, 3220473-as számú rendelkezésére hivatkozva dolgoztak ki.
Ilyen volt például a koronavírus-fertőzésben elhunytak halotti bizonyítványának adminisztrálása. Az elvárás szerint a halotti bizonyítványokat az orvosoknak kellett volna beszkennelniük, majd továbbítaniuk a lakossági nyilvántartónak. Utóbbi küldött volna egy igazolást, amit az orvosok odaadhatnak a hozzátartozóknak a temetés megszervezése céljából, az elhunyt személyi igazolványát ugyanakkor szintén a háziorvosok kellett volna visszatartsák, és majd a szükségállapot feloldása után eljuttassák a nyilvántartónak.
A Szabó-Sóos Klárának címzett megkeresésre az elnök szerdán vissza is küldte álláspontját, válaszában pedig kifejtette, hogy a háziorvosi rendelőkben orvosi tevékenység zajlik, és arra kérte az összes intézményt, hogy ne próbálják a háziorvosokat saját munkájuktól adminisztratív tevékenységekkel eltávolítani. Azt is leszögezte, hogy
– hangsúlyozta a Székelyhonnak a háziorvos. Hozzátette: megérti, hogy a lakossági nyilvántartóban dolgozó személyzetet óvni kell attól, hogy nagyobb tömegekkel kerüljön kapcsolatba, nincs is ezzel semmi baj, de ennek nem az a módja, hogy plusz terhet rónak az orvosokra.
– nehezményezte a háziorvos.
Arra is kitért, hogy meglátása szerint a lakossági nyilvántartónál is meg lehet szervezni a munkát úgy, hogy minimálisra csökkentsék a kapcsolatot az ügyfelekkel különböző korlátozásokkal és védőfelszerelésekkel. „Mi is rengeteg pénzt fektettünk ezek megvásárlására a saját jövedelmünkből, mivel a hatóságoktól semmilyen segítséget nem kaptunk, pedig az előírások szerint biztosítaniuk kellene ezeket. Kritikán aluli ez az ország, a kollégák körében is hatalmas a felháborodás. Ennek egy olyan üzenete is van, hogy a mi munkánk annyit sem ér, mint egy aktatologatónak. Félreértés ne essék, mindenki munkájára szükség van, de mindenkinek a maga szakmájában kellene tevékenykednie” – zárta Szabó-Sóos Klára.
Immár a negyedik éve biztatja a városi önkormányzat a sepsiszentgyörgyi iskolásokat és óvodásokat arra, hogy karácsonyi témájú rajzokat küldjenek be, melyekkel majd „átfestik” a Tamási Áron Színház épületét.
Magyarországi és lengyelországi résztvevőkkel közösen tartanak szakmai napokat a csíkszeredai Angyalkert óvodában november 18-22. között. A programok során új pedagógiai módszereket is megismerhetnek az érdeklődök.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
2 hozzászólás