
A városházán lesz az egyik önkitöltési pont
Fotó: Pinti Attila
Hétfőtől, március 14-étől nyílik meg a lehetőség arra, hogy a romániai népszámláláson az emberek saját maguk töltsék ki az erre a célra összeállított online kérdőívet. Gyergyószentmiklóson nyolc olyan „önkitöltési” pontot hozott létre az önkormányzat, ahol népszámlálási biztosok segítenek az adatok helyes rögzítésében.
2022. március 12., 11:032022. március 12., 11:03
Gyergyószentmiklós is létrehozza az önkitöltési pontokat, amelyekre azért van szükség, mert sokan vannak, akik bizonytalanok az online felületek használatában, és elsősorban nekik szeretnének segíteni az adatlap kitöltésében, de bárki kérheti az ezzel megbízott számlálóbiztosok segítségét – tájékoztatott Csergő Tibor polgármester és Selyem-Hideg Norbert jegyző.
Egy háztartásból egyetlen személy is megteheti az adatok közlését a család többi tagjára vonatkozóan is, de ehhez ismernie kell a családtagok személyi számát (CNP-jét). Azok adatait is rögzíteni kell, akik például külföldön tartózkodnak, de állandó lakcímük továbbra is ide szól.
Fontos információ még, hogy a népszámlálás a 2021-es év adatait kell tükrözze, azaz a 2021. december 1. után elhunyt hozzátartozókat még nyilvántartásba veszik, mert a múlt évben még az ország lakosai voltak. Ebből következik, hogy az azóta született gyerekek nem kerülnek nyilvántartásba.
A gyergyószentmiklósi önkitöltési pontok helyszínei és ügyfélfogadási időpontok:
a polgármesteri hivatal főépületében: hétfőn, kedden, csütörtökön, pénteken 9 és 15 óra között, szerdán 9 és 18 óra között;
a turisztikai irodánál: hétfőtől péntekig 15 és 19 óra között, szombaton 9 és 19 óra között;
a Fürdő utcai pénzügyi osztályon: hétfőn, kedden, csütörtökön 9 és 15 óra között, szerdán 10 és 18 óra között, pénteken 9 és 13 óra között;
a Kárpátok utcai Szociális Igazgatóság székhelyén: hétfőn, kedden, csütörtökön, pénteken 9 és 13 óra között, szerdán 9 és 15 óra között;
a HVCSK Virág-negyedi székhelyén: hétfőn, kedden, csütörtökön, pénteken 9 és 15 óra között, szerdán 12 és 18 óra között;
a felszegi Szent József Plébánián: hétfőtől szombatig 16 és 19 óra között, vasárnap 9 és 18 óra között;
a főtéri Szent Miklós Plébánián: hétfőtől szombatig 16 és 19 óra között, vasárnap 9 és 18 óra között;
a Bucsin negyedi Szent István Plébánián: hétfőtől szombatig 16 és 19 óra között, vasárnap 9 és 18 óra között.
Az online kérdőív otthonról is kitölthető a recensamantromania.ro oldalon. Aki május 15-ig nem veszi igénybe az online kitöltés lehetőségét, ahhoz május 16. és július 17. között házhoz mennek a népszámláló biztosok, azaz nem maradnak ki az összesítésből, de Csergő Tibor megjegyezte, mindenképpen biztatják az embereket az online kitöltésre, mivel ez nagyban megkönnyítené az összeírók munkáját, hiszen a személyes kikérdezésre csak azoknál kerül már sor, akik online nem töltötték ki a kérdőívet.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!