
A városházán lesz az egyik önkitöltési pont
Fotó: Pinti Attila
Hétfőtől, március 14-étől nyílik meg a lehetőség arra, hogy a romániai népszámláláson az emberek saját maguk töltsék ki az erre a célra összeállított online kérdőívet. Gyergyószentmiklóson nyolc olyan „önkitöltési” pontot hozott létre az önkormányzat, ahol népszámlálási biztosok segítenek az adatok helyes rögzítésében.
2022. március 12., 11:032022. március 12., 11:03
Gyergyószentmiklós is létrehozza az önkitöltési pontokat, amelyekre azért van szükség, mert sokan vannak, akik bizonytalanok az online felületek használatában, és elsősorban nekik szeretnének segíteni az adatlap kitöltésében, de bárki kérheti az ezzel megbízott számlálóbiztosok segítségét – tájékoztatott Csergő Tibor polgármester és Selyem-Hideg Norbert jegyző.
Egy háztartásból egyetlen személy is megteheti az adatok közlését a család többi tagjára vonatkozóan is, de ehhez ismernie kell a családtagok személyi számát (CNP-jét). Azok adatait is rögzíteni kell, akik például külföldön tartózkodnak, de állandó lakcímük továbbra is ide szól.
Fontos információ még, hogy a népszámlálás a 2021-es év adatait kell tükrözze, azaz a 2021. december 1. után elhunyt hozzátartozókat még nyilvántartásba veszik, mert a múlt évben még az ország lakosai voltak. Ebből következik, hogy az azóta született gyerekek nem kerülnek nyilvántartásba.
A gyergyószentmiklósi önkitöltési pontok helyszínei és ügyfélfogadási időpontok:
a polgármesteri hivatal főépületében: hétfőn, kedden, csütörtökön, pénteken 9 és 15 óra között, szerdán 9 és 18 óra között;
a turisztikai irodánál: hétfőtől péntekig 15 és 19 óra között, szombaton 9 és 19 óra között;
a Fürdő utcai pénzügyi osztályon: hétfőn, kedden, csütörtökön 9 és 15 óra között, szerdán 10 és 18 óra között, pénteken 9 és 13 óra között;
a Kárpátok utcai Szociális Igazgatóság székhelyén: hétfőn, kedden, csütörtökön, pénteken 9 és 13 óra között, szerdán 9 és 15 óra között;
a HVCSK Virág-negyedi székhelyén: hétfőn, kedden, csütörtökön, pénteken 9 és 15 óra között, szerdán 12 és 18 óra között;
a felszegi Szent József Plébánián: hétfőtől szombatig 16 és 19 óra között, vasárnap 9 és 18 óra között;
a főtéri Szent Miklós Plébánián: hétfőtől szombatig 16 és 19 óra között, vasárnap 9 és 18 óra között;
a Bucsin negyedi Szent István Plébánián: hétfőtől szombatig 16 és 19 óra között, vasárnap 9 és 18 óra között.
Az online kérdőív otthonról is kitölthető a recensamantromania.ro oldalon. Aki május 15-ig nem veszi igénybe az online kitöltés lehetőségét, ahhoz május 16. és július 17. között házhoz mennek a népszámláló biztosok, azaz nem maradnak ki az összesítésből, de Csergő Tibor megjegyezte, mindenképpen biztatják az embereket az online kitöltésre, mivel ez nagyban megkönnyítené az összeírók munkáját, hiszen a személyes kikérdezésre csak azoknál kerül már sor, akik online nem töltötték ki a kérdőívet.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!