
A városházán lesz az egyik önkitöltési pont
Fotó: Pinti Attila
Hétfőtől, március 14-étől nyílik meg a lehetőség arra, hogy a romániai népszámláláson az emberek saját maguk töltsék ki az erre a célra összeállított online kérdőívet. Gyergyószentmiklóson nyolc olyan „önkitöltési” pontot hozott létre az önkormányzat, ahol népszámlálási biztosok segítenek az adatok helyes rögzítésében.
2022. március 12., 11:032022. március 12., 11:03
Gyergyószentmiklós is létrehozza az önkitöltési pontokat, amelyekre azért van szükség, mert sokan vannak, akik bizonytalanok az online felületek használatában, és elsősorban nekik szeretnének segíteni az adatlap kitöltésében, de bárki kérheti az ezzel megbízott számlálóbiztosok segítségét – tájékoztatott Csergő Tibor polgármester és Selyem-Hideg Norbert jegyző.
Egy háztartásból egyetlen személy is megteheti az adatok közlését a család többi tagjára vonatkozóan is, de ehhez ismernie kell a családtagok személyi számát (CNP-jét). Azok adatait is rögzíteni kell, akik például külföldön tartózkodnak, de állandó lakcímük továbbra is ide szól.
Fontos információ még, hogy a népszámlálás a 2021-es év adatait kell tükrözze, azaz a 2021. december 1. után elhunyt hozzátartozókat még nyilvántartásba veszik, mert a múlt évben még az ország lakosai voltak. Ebből következik, hogy az azóta született gyerekek nem kerülnek nyilvántartásba.
A gyergyószentmiklósi önkitöltési pontok helyszínei és ügyfélfogadási időpontok:
a polgármesteri hivatal főépületében: hétfőn, kedden, csütörtökön, pénteken 9 és 15 óra között, szerdán 9 és 18 óra között;
a turisztikai irodánál: hétfőtől péntekig 15 és 19 óra között, szombaton 9 és 19 óra között;
a Fürdő utcai pénzügyi osztályon: hétfőn, kedden, csütörtökön 9 és 15 óra között, szerdán 10 és 18 óra között, pénteken 9 és 13 óra között;
a Kárpátok utcai Szociális Igazgatóság székhelyén: hétfőn, kedden, csütörtökön, pénteken 9 és 13 óra között, szerdán 9 és 15 óra között;
a HVCSK Virág-negyedi székhelyén: hétfőn, kedden, csütörtökön, pénteken 9 és 15 óra között, szerdán 12 és 18 óra között;
a felszegi Szent József Plébánián: hétfőtől szombatig 16 és 19 óra között, vasárnap 9 és 18 óra között;
a főtéri Szent Miklós Plébánián: hétfőtől szombatig 16 és 19 óra között, vasárnap 9 és 18 óra között;
a Bucsin negyedi Szent István Plébánián: hétfőtől szombatig 16 és 19 óra között, vasárnap 9 és 18 óra között.
Az online kérdőív otthonról is kitölthető a recensamantromania.ro oldalon. Aki május 15-ig nem veszi igénybe az online kitöltés lehetőségét, ahhoz május 16. és július 17. között házhoz mennek a népszámláló biztosok, azaz nem maradnak ki az összesítésből, de Csergő Tibor megjegyezte, mindenképpen biztatják az embereket az online kitöltésre, mivel ez nagyban megkönnyítené az összeírók munkáját, hiszen a személyes kikérdezésre csak azoknál kerül már sor, akik online nem töltötték ki a kérdőívet.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!