
A városházán lesz az egyik önkitöltési pont
Fotó: Pinti Attila
Hétfőtől, március 14-étől nyílik meg a lehetőség arra, hogy a romániai népszámláláson az emberek saját maguk töltsék ki az erre a célra összeállított online kérdőívet. Gyergyószentmiklóson nyolc olyan „önkitöltési” pontot hozott létre az önkormányzat, ahol népszámlálási biztosok segítenek az adatok helyes rögzítésében.
2022. március 12., 11:032022. március 12., 11:03
Gyergyószentmiklós is létrehozza az önkitöltési pontokat, amelyekre azért van szükség, mert sokan vannak, akik bizonytalanok az online felületek használatában, és elsősorban nekik szeretnének segíteni az adatlap kitöltésében, de bárki kérheti az ezzel megbízott számlálóbiztosok segítségét – tájékoztatott Csergő Tibor polgármester és Selyem-Hideg Norbert jegyző.
Egy háztartásból egyetlen személy is megteheti az adatok közlését a család többi tagjára vonatkozóan is, de ehhez ismernie kell a családtagok személyi számát (CNP-jét). Azok adatait is rögzíteni kell, akik például külföldön tartózkodnak, de állandó lakcímük továbbra is ide szól.
Fontos információ még, hogy a népszámlálás a 2021-es év adatait kell tükrözze, azaz a 2021. december 1. után elhunyt hozzátartozókat még nyilvántartásba veszik, mert a múlt évben még az ország lakosai voltak. Ebből következik, hogy az azóta született gyerekek nem kerülnek nyilvántartásba.
A gyergyószentmiklósi önkitöltési pontok helyszínei és ügyfélfogadási időpontok:
a polgármesteri hivatal főépületében: hétfőn, kedden, csütörtökön, pénteken 9 és 15 óra között, szerdán 9 és 18 óra között;
a turisztikai irodánál: hétfőtől péntekig 15 és 19 óra között, szombaton 9 és 19 óra között;
a Fürdő utcai pénzügyi osztályon: hétfőn, kedden, csütörtökön 9 és 15 óra között, szerdán 10 és 18 óra között, pénteken 9 és 13 óra között;
a Kárpátok utcai Szociális Igazgatóság székhelyén: hétfőn, kedden, csütörtökön, pénteken 9 és 13 óra között, szerdán 9 és 15 óra között;
a HVCSK Virág-negyedi székhelyén: hétfőn, kedden, csütörtökön, pénteken 9 és 15 óra között, szerdán 12 és 18 óra között;
a felszegi Szent József Plébánián: hétfőtől szombatig 16 és 19 óra között, vasárnap 9 és 18 óra között;
a főtéri Szent Miklós Plébánián: hétfőtől szombatig 16 és 19 óra között, vasárnap 9 és 18 óra között;
a Bucsin negyedi Szent István Plébánián: hétfőtől szombatig 16 és 19 óra között, vasárnap 9 és 18 óra között.
Az online kérdőív otthonról is kitölthető a recensamantromania.ro oldalon. Aki május 15-ig nem veszi igénybe az online kitöltés lehetőségét, ahhoz május 16. és július 17. között házhoz mennek a népszámláló biztosok, azaz nem maradnak ki az összesítésből, de Csergő Tibor megjegyezte, mindenképpen biztatják az embereket az online kitöltésre, mivel ez nagyban megkönnyítené az összeírók munkáját, hiszen a személyes kikérdezésre csak azoknál kerül már sor, akik online nem töltötték ki a kérdőívet.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
szóljon hozzá!