Kercsó Attila Gyergyóért élt

A gyergyószentmiklósi könyvtárban találkoztak hétfőn, március 18-án este az irodalomkedvelők: Kercsó Attila orvos-költőre emlékeztek, és eldöntetett: nevet cserél az irodalmi kör.

Baricz-Tamás Imola

2013. március 19., 13:032013. március 19., 13:03

2013. március 19., 14:452013. március 19., 14:45

A több mint ötven éve működő irodalmi kör tagjai a köri ülésen úgy döntöttek, hogy Salamon Ernő helyett ezentúl Kercsó Attilának, a kör oszlopos tagjának a nevét fogja viselni a Szentmiklóson született vagy itt élő tollforgatók köre.

A négy éve elhunyt többkötetes költő élete, munkássága példaértékű. Az 1939. március 20-án született Kercsó Attila nemcsak gyermekverseket írt, hanem felnőttekhez is szólt, több kötetben jelentek meg „súlyos versei”. A kapuban, Sípvásár, Szemlencse, Mákfej, Csigaséta, Kopjafák árnyéka, Békagond, Nádizenekar címmel jelentek meg verseskötetei, és az irodalmi kör Találkozások gyűjteményes kötetében is megtalálhatók írásai. Segíthetek? címmel orvostudományi népszerűsítő cikkgyűjtemény, illetve általános ismereteket közlő orvosi könyvecske, a Népszerű járványtan jelent meg tollából. Megírta Fejér Dávid, a legendás gyergyószentmiklósi orvos regényesített életrajzát Hagyaték címmel. A 2009-ben 70 évesen elhunyt Kercsó Attila fiának, a Magyaroszágon élő Kercsó Alpárnak a beleegyezését kérte az irodalmi kör a névfelvételhez, illetve a későbbiekben a szülőházon – a jelenlegi tulajdonosok beleegyezésével – egy emléktábla elhelyezéséhez.

Elhangzott: Salamon Ernő munkásságát tisztelik, viszont Kercsó Attila a kör szellemiségéhez közel áll, példakép. „Megtiszteltetésnek érzem a szándékot, ha mondhatom így, apám nevében. Köszönöm szépen” – ismertette Bajna György újságíró Kercsó Alpár válaszát a kör tagjaival. A Kercsó Attila Irodalmi Kör tagjai legközelebb április 8-án 18 órától találkoznak, akkor Czirják Edit olvas fel verseiből.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei