Fotó: Pethő Melánia
Elkészült a városfejlesztési stratégia tervezete, ehhez várja a lakók észrevételeit, javaslatait Gyergyószentmiklós önkormányzata. A módosítások után nyer végleges formát a dokumentum, a benne foglalt irányvonalak fogják képezni az alapját a 2020-ig tartó fejlesztéseknek.
2016. április 20., 19:292016. április 20., 19:29
2016. április 21., 15:472016. április 21., 15:47
Az uniós és országos irányvonalak, az előzetes pályázati útmutatók és trendek figyelembevételével, Gyergyószentmiklós jelenlegi helyzete és a térségben betöltött pozíciója alapján készült el a város fejlesztési stratégiájának tervezete.
A munkaanyag középtávú fejlesztési irányvonalakat tartalmaz és összesen kilenc stratégiai célt határoz meg. Ezek között szerepel a versenyképesség és a vállalkozói szféra megerősítése, a közszolgáltatások minőségének javítása, az infrastruktúra fejlesztése, oktatási, egészségügyi és kulturális fejlesztések, a városkép javítása. Cél továbbá az idegenforgalmi potenciál növelése a város és a Gyilkostó-üdülőtelep kapcsán, a környezetvédelem és a biodiverzitás megőrzése, az energiahatékonyság-növelés és megújuló energiaforrások növelése, illetve a helyi gazdaság fejlesztése – kiemelten azoké az ágazatoké, amelyek lehetővé teszik a perifériára szorult társadalmi rétegek foglalkoztatását is.
Minden stratégiai cél eléréséhez rövid módszerjavaslatot és projektjavaslatokat is társítanak a dokumentumban. A dokumentáció a polgármesteri hivatal földszintjén van kifüggesztve, itt tanulmányozhatják a lakók.
Módosító javaslataikat, észrevételeiket, kiegészítéseiket írásban nyújthatják be a polgármesteri hivatalhoz, vagy elküldhetik a varoshaza@gyergyoszentmiklos.ro e-mail címre legkésőbb április 24-ig.
Nagy Zoltán gyergyószentmiklósi polgármester szerint a részvételi arány kulcsfontosságú: a közvéleménykutatások szerint ha 60 százalék alatt marad, az Simionnak kedvez. Ha 60 százalék fölé kerül, az esélyt ad Nicușor Dannak.
Egy beteget szállító magánmentőautó ütközött egy furgonnal Gyergyóholló településen péntek délután. A mentőautó sofőrje és a mentőben szállított beteg is megsérült.
A Gyilkostó úton a Both-várától indulnak hétfőn a gépek: hozzálátnak a tavaly felásott útfelület helyreállításához, visszaaszfaltozásához. Mindeközben zajlik a kövezett utak, utcák javítása is, a fagyosszentek után pedig elkezdik virágok kiültetését.
A múzeum, a színház, a bábszínház, a hegyimentők, a labdarúgócsapat, a Godako, valamint gyergyói zenészek, művészek és sokan mások fognak össze a súlyos betegséggel küzdő, négyéves Molnár Ilonáért szombaton Gyergyószentmiklóson.
Átadták Borszék új sportbázisát, amely nemcsak a helyi sportélet fellendítését szolgálja, hanem a város életét meghatározó vendéglátás szempontjából is nagyon fontos beruházás. Újra számíthatnak az itt edzőtáborozó sportolókra, csapatokra.
Harmadik napja, hogy nem találják a Maroshévízen, a Maros folyóban eltűnt férfit. A hatóságok egy drónt is bevetettek a kereséshez, eredménytelenül. A keresőakciót szerdán is folytatják.
Jubileumi kiadásához érkezett Székelyföld legnagyobb teljesítménytúrája: az Erdélyi Kárpát-Egyesület Gyergyószéki Osztálya tizedik alkalommal szervezi meg a gyalogos és kerékpáros túrát a Kancsendzöngán eltűnt hegymászó, Erőss Zsolt emlékére.
Áramszünetre kell számítani Gyergyószentmiklóson két utcában kedden, a reggeli és délutáni órákban is.
Különleges esemény zajlott le a gyergyószentmiklósi kórházban. A budapesti székhelyű Plüsskommandó Alapítvány több mint egymillió forint értékű, koraszülöttek és újszülöttek számára készült speciális textíliákat adományozott az intézménynek.
Gyergyószentmiklós Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a május 12–14. időszakban, naponta 10 és 14 óra között vehetik át a jogosultak a fűtéstámogatásokat – közismert nevükön a „fapénzt” és a „butéliapénzt”.
szóljon hozzá!