Fotó: Veres Nándor
Borboly Csaba közleményben jelezte: a tej-kifli programban péktermék szállítására szerződött egyik cég nem azonos az általa szállított terméket előállító vállalkozással. Ez ügyben Hargita Megye Tanácsa az Országos Versenyhivatalhoz és a Közegészségügyi Igazgatósághoz fordul.
2016. november 28., 20:042016. november 28., 20:04
Borboly Csaba szerint a Hargita megye számos iskolájának pékterméket biztosító tordai cég nem jár el korrektül, amikor nem saját terméket szállít, hanem prahovai cégtől vásárolja.
Az elöljáró azt a kérdést is felteszi a versenyhivatalnak, miért engedik meg, hogy míg a helyi cég naponta köteles szállítani, addig a távolabb lévő csak hetente kétszer vagy egyszer. Szerinte az lenne a megfelelő, ha minden iskolába helyi termelők biztosítanák a péktermékeket, hogy friss kiflit kaphassanak a gyermekek, vagy pedig arra kötelezni a cégeket, hogy naponta szállítsanak.
Borboly úgy véli, a helyzeten akkor lehet változtatni, ha a szülők, az oktatási intézmények vezetői panaszt tesznek. A törvényeknek megfelelő módon, hogy annak nyoma legyen, a közegészségügyi igazgatóságnál (Csíkszék: 0266-314 967) vagy a fogyasztóvédelmi hivatalnál (0266-311 702) lehet jelezni, ha a terméket nem találják megfelelőnek.
Mint arról beszámoltunk, a múlt hét elején, a szokásosnál is nagyobb késéssel megérkeztek az első péktermékek a tanintézetekbe, és számos iskolában keserűen vették tudomásul, hogy a gyerekeknek több régióban idén is Hargita megyén kívüli cégek szállítják a tízórait. Mint kiderült, a jogszabály a nem helyi vállalkozások számára lehetőséget ad a ritkábban történő szállításra. Minél távolabbi egy cég, annál ritkábban kell szállítania, ötven kilométernél messzebbről már csak hetente.
Ditró és Orotva, valamint Gyergyócsomafalva is színes falunapi programokkal várja a helyieket és az odalátogatókat a hétvégén. A rendezvénysorozatokban közös, hogy minden korosztálynak kínálnak kikapcsolódási lehetőséget.
Gyergyóremete községben is megjelent az afrikai sertéspestis, ezért több sürgős és szigorú intézkedést vezettek be a betegség terjedésének megelőzése érdekében – tájékoztatott a helyi polgármesteri hivatal.
A gyergyószentmiklósi Virág lakónegyed déli részének teljes megújítását célozza az a pályázat, amelyhez az előtanulmányt keddi ülésén fogadta el a képviselő-testület. Szabálytalanul épített garázsok bontására is számítani kell.
Magyari-Sáska Zsombor 9,46-os átlaggal teljesítette az érettségi vizsgát. Ezzel a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Líceum diákja lett a legjobb eredménnyel érettségiző magyar diák Gyergyószéken.
Eddig példátlan módon, együtt nyitották meg Románia és Magyarország vallásügyi államtitkárai a FeltöltŐ Keresztény Zenefesztivált, mely idén is bebizonyította, tud egyszerre szórakoztató, lélekemelő, minőségi élményt nyújtó rendezvény lenni.
Legendás Illés-dalok csendülnek fel a fiatalok körében népszerű előadók tolmácsolásában az idei Egyfeszt összművészeti fesztiválon, Gyergyószentmiklóson.
Újabb fontos adománnyal segítette a gyergyószentmiklósi Rotary Club a helyi kórház gyermekosztályát: ezúttal több mint 30 ezer lej értékű gyógyászati eszközt adtak át az intézménynek.
Javítási munkálatok miatt szünetelni fog a vízellátás több háztartásban június 20-án, pénteken Gyergyószentmiklóson.
A szokásosnál visszafogottabb, bensőségesebb programmal készülnek a gyergyószentmiklósi Tarisznyás Márton Múzeumban a Múzeumok Éjszakája rendezvényre június 21-én.
Jó hír a gyergyószentmiklósi páciensek számára: elindult a nefrológiai, azaz vesebetegségekkel foglalkozó szakrendelés a Gyergyószentmiklósi Municípiumi Kórházban.
szóljon hozzá!