
Fotó: Veres Nándor
Visszafogott volt az érdeklődés a második körben meghirdetett rendkívüli tejtámogatás iránt: a rendelkezésre álló egy hét alatt mindössze két Hargita megyei tejtermelő gazda adta le erre vonatkozó igénylését.
2016. június 07., 12:292016. június 07., 12:29
2016. június 07., 16:172016. június 07., 16:17
Lejárt hétfőn a második körben meghirdetett rendkívüli tejtámogatás igénylési időszaka, amely európai uniós alapból a tejágazatban tevékenykedő – a tejpiac liberalizációja miatt – nehéz helyzetbe került termelőket segíti. Haschi Andrástól, a Hargita Megyei Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség vezetőjétől megtudtuk, az elmúlt egy hét alatt ez ügyben mindössze két gazda kereste fel intézményüket. Az alacsony érdeklődés nem lepte meg az intézményvezetőt, hiszen a korábbi igénylési időszakban, a jogosultak jelentős része, 1746 gazda felkereste intézményüket. Az akkor kérelmezők mintegy 60 százaléka 5 és 20 tonna közötti tejmennyiséget termelt a referencia-időszakban, míg az igénylők 35 százaléka 20 és 200 tonna közötti tejmennyiségre igényelt támogatást. A kérelmezők mindössze 5 százaléka termelt 200 tonnánál többet az adott időszakban.
Azok a tejtermelők, akik a 2014–2015-ös tejkvótaévben a legkevesebb 5, legtöbb 20 tonna tejet értékesítettek egységesen 240 euró támogatást kapnak. A 20–200 tonnát értékesítettek tonnánként 12 euró támogatásra jogosultak. A 200 tonnánál nagyobb tejmennyiséget értékesített gazdák egységesen 2900 euróra számíthatnak. A támogatási összegeket az előzetes ígéretek szerint június 30-áig folyósítják.
Két ember sérült meg pénteken késő este egy közlekedési balesetben Gyergyószárhegyen. A jármű egyik utasát a tűzoltók szabadították ki.
A gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnázium adott otthont a 8. Országos Magyar Matematikaolimpiának. A megmérettetésen akadtak olyan feladatok, amelyeken még a mesterséges intelligencia is „kifogott”, de a versenyzők megoldották őket.
A lakossági panaszokra reagálva ideiglenes kátyúzásba kezdtek Gyergyószentmiklós több pontján. A téli hónapok alatt keletkezett úthibákat hidegaszfalttal próbálják orvosolni, amíg az időjárás és a költségvetés lehetővé nem teszi a tartósabb javításokat.
Elhunyt 83 éves korában Lázár Zoltán atomfizikus, tanár, vállalkozó, Gyergyószentmiklós egykori alpolgármestere, a képviselő-testületi tagja.
Elkezdték a gyergyószentmiklósi id. Basilides Tibor Sportcsarnok új padlózatának kiépítését. A megrongálódott, elavult borítás helyére korszerű, tömörfa sportparketta kerül. A beruházás régi hiányosságot pótol.
Jelentős közbiztonsági beruházást hagyott jóvá a város képviselő-testülete a februári tanácsülésen: egy 2,7 millió lejes uniós pályázat révén több mint negyven kamerát, rendszámfelismerő rendszert és okos gyalogátkelőket telepítenek a város kulcspontjain.
Jó hangulatú szabadtéri eseményre várják a horgászat szerelmeseit: ismét megszervezik a hagyományos lékésző versenyt a Gyilkos-tó jegén.
Sürgősségi beavatkozásra volt szükség ahhoz, hogy segíteni tudjanak egy maroshévízi férfin, miután ismerősei nem tudták elérni, és attól tartottak, bajba került.
Áramszünetre kell számítani több gyergyószentmiklósi háztartásban csütörtökön karbantartási munkálatok miatt – olvasható a polgármesteri hivatal közösségi oldalán.
Villanyoszlopnak ütközött egy teherautó Gyergyótölgyesen szerda reggel, a leszakadt vezetékek miatt teljes útzár van érvényben az érintett útszakaszon – adja hírül a Hargita megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!