Fotó: Bodnár Arthur
Szeptember 28-án, kedden délben a Tamási Áron Gimnázium Iskola utcai épületében kézigránátot talált egy negyedik osztályos tanuló. A kisiskolás diák értesítette a szolgálatos tanárt, aki rögtön szólt a rendőrségnek, amely hívta a katasztrófavédelmi felügyelőséget. A helyszínt lezárták, a Csíkszeredából érkező tűzszerészek pedig megvizsgálták a gránátot.
2010. szeptember 28., 17:442010. szeptember 28., 17:44
Fotó: Bodnár Arthur
A Tamási Áron Gimnázium Iskola utcai épületében – az egészségügyi asszisztensképző és az elemi osztályosoknak kialakított létesítményben – szünetben találtak egy kézigránátot. A tanulók diót kerestek a fa alatt, amikor egy fatartó mellett, a kavicsok közül előbukkant a lőszer. Egy negyedik osztályos kisdiák vette észre, aki azonnal befutott a tanári szobába, és szólt a szolgálatos pedagógusnak. Az oktató azonnal értesítette a rendőrséget, akik kiszálltak a helyszínre, és biztosították a környéket. Senki sem közelíthette meg a gránátot, a diákoknak szünetben benn kellett maradniuk az iskola épületében.
Fotó: Bodnár Arthur
Körülbelül egy óra kellett, míg a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőségtől kiérkeztek a tűzszerészek. Szalaggal kerítették körbe a veszélyes zónát, majd nekifogtak a vizsgálódásnak. Kiderült, hogy a gránát nem volt robbanásveszélyes. A biztonság kedvéért a fatartót kiürítették, és további lőszer után kezdtek nyomozni. Szerencsére nem találtak többet, de egyelőre nem lehet tudni, hogyan kerülhetett oda a kézigránát.
Fotó: Bodnár Arthur
A Tamási Áron Gimnázium igazgatója, Laczkó György elmondta, a talált gránát az 1980-as évekből származhat, amikor a középiskolásoknak hadgyakorlati órákat tartottak. Erre a célra olyan lőszereket készítettek, amelyek nem nem tartalmaztak lőport. A talált lövedéket a csíkszeredai katasztrófavédelmi felügyelőség munkatársai elszállították. Minden rendfenntartó hatóság felhívja a lakosság figyelmét, hogy ha bármilyen lőszert találnak, ne érjenek hozza, hívják a 112-es segélyhívó telefonszámot, és jelentsék az esetet.
Tekintse meg a helyszínen készült fotógalériánkat!
Több láda sör szóródott szét péntek délután Felsősófalva főútján, miután egy teherszállító jármű rakománya a földre esett. Az országutat félpályán lezárták, emiatt kisebb torlódás alakulhat ki.
Az esőzések miatti kétnapos kényszerleállást követően pénteken újraindultak a Korond-patak ideiglenes elterelésével kapcsolatos munkálatok a beszakadt bányarésznél. Időközben ugyanakkor növekedett a bányában lévő víz szintje.
Népi építészeti tábort szervez a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont és a Magyarországi Tájházak Központi Igazgatósága szeptember 1–5. között Tordátfalván. Jelentkezni augusztus 15-ig lehet.
A feltételes mód tizenkét név esetében már nem érvényes, ők ugyanis biztosan ott lesznek az idei TEDxUdvarhely színpadán. A szervezők bejelentették a konferencia előadóit.
Hetven parajdi vállalkozás tulajdonosa igényelte a gazdasági minisztérium által beígért támogatást. Az iratcsomókat fel kell juttatni Marosvásárhelyre, hetente egy nap azonban Parajdon is le lehet adni.
Megváltozott egy Bethlen-negyedi utca forgalmi rendje Székelyudvarhelyen: egyirányúvá vált a Céhek utca egy szakasza, érdemes figyelmesen közlekedni.
Negyedik alkalommal szervezik meg Nyáresti filmek elnevezésű rendezvényt Székelyudvarhelyen, melynek célja helyi és anyaországi filmkészítők és alkotásaik megismertetése az udvarhelyszéki közönséggel.
Az esőzések miatt szerdától több napra leállították a Korond-patak ideiglenes elterelésével kapcsolatos munkálatokat a parajdi sóbányánál – közölte Hargita megye prefektusa.
Előbb az étkező turistákat kergette el a tányérok mellől, majd a kiérkező hatóságokra is rárontott az a fiatal medve, amelyet szerdán délben kénytelenek voltak kilőni a vadászok egy zeteváraljai panzió udvarán.
Jövőre elkezdődhet a Harvíz Rt. vízhálózattal kapcsolatos udvarhelyszéki nagyberuházása, több mint 40 millió lejre növeli a város az EU-s beruházások önrészének biztosítására szánt hitelvonalát – derült ki a székelyudvarhelyi képviselők ülésén.