
Fotó: Csató Andrea
Pont került az Aqua Nova Hargita és Székelyudvarhely között évek óta folyó per végére: a város jogerősen nyert a vízszolgáltatóval szemben. Gálfi Árpád polgármester a város nevében a közel 95 ezer lejes perköltséget jogi úton fogja visszaigényelni a szolgáltatótól.
2024. október 15., 14:292024. október 15., 14:29
2018 nyarától áll perben Székelyudvarhely egykori vízszolgáltatója, az Aqua Nova Hargita a helyi önkormányzattal. A bírósági ügy oka az, hogy a szolgáltató szerint jogtalanul bontott velük szerződést a város. Gálfi Árpád polgármester kedden sajtótájékoztatót tartott, melyre tetemes mennyiségű dokumentációt hozott magával – így szemléltetve a hat éven át húzódó perbe fektetett munkát és energiát. A polgármester pontokba szedve vázolta fel az ügy alakulását.
A per fejleményeit a Székelyhon is végig követte, így 2021 decemberében beszámoltunk róla, hogy az Aqua Nova keresetét a alapfokon jóváhagyta a Csíkszeredai Bíróság. Akkor még úgy tűnt, hogy a városnak több tízmillió lej kártérítést kell fizetnie a szolgáltatónak.

2018 nyarától áll perben Székelyudvarhely egykori vízszolgáltatója, az Aqua Nova Hargita a helyi önkormányzattal. A bírósági ügy oka az, hogy a szolgáltató szerint jogtalanul bontott velük szerződést a város.
2023 áprilisában már arról adtunk hírt, hogy másodfokon a város számára kedvező bírósági ítélet született, így
Az akkori döntés értelmében a kártérítési igényt megfogalmazó beadványt elutasították, ugyanakkor a cégre terhelték a 313 ezer lejes perköltséget is.

Másodfokon a város számára kedvező bírósági ítélet született a korábbi székelyudvarhelyi vízszolgáltató által indított, és elsőfokon elveszített kártérítési perben. Így a székelyudvarhelyi önkormányzatnak nem kell fizetnie.
Az Aqua Nova a jogerős bírósági ítéletet is megtámadta a legfelsőbb bíróságon, a Legfelsőbb Ítélő- és Semmítőszék azonban elutasította a város számára kedvező jogerős ítélet érvénytelenítésére vonatkozó kérést, így 2024 júniusában ugyancsak egy sajtótájékoztató keretében arról számolt be a városvezető, hogy lezárult a per.

Végleges ítélet született a Székelyudvarhely egykori vízszolgáltatója, az Aqua Nova Hargita és a helyi önkormányzat perében. A Legfelsőbb Ítélő- és Semmítőszék elutasította a 2018 nyara óta folytatott perben másodfokon hozott döntést.
Mint kiderült, az ügy még akkor sem ért véget, ugyanis a vállalat kérte a per újratárgyalását, illetve a döntés végrehajtásának felfüggesztését mindaddig, amíg az Emberi Jogok Európai Bírósága le nem tárgyalja az ott is elindított pert.
– mutatott rá Gálfi Árpád a sajtótájékoztatón, kiemelve, hogy ezzel most már ténylegesen pont került az ügy végére.
Fotó: Csató Andrea
Hangsúlyozta ugyanakkor, az összesen 94 ezer lejes perköltséget – 65,7 ezer lej ügyvédi illeték, 28,6 ezer lej szakértői díj, 250 lej bélyegilleték – jogi úton fogja visszaigényelni a városháza az egykori szolgáltatótól.
– nyugtázta elégedetten a napokon belül leköszönő székelyudvarhelyi polgármester.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!