
Azt is kipróbálják, hogyan működik a keverékkel a főzőkályha
Fotó: Pixabay
Elsőként a medgyesi kísérleti központban fog hidrogénnel kevert földgázt használni a Delgaz Grid gázszolgáltató, amely azt tervezi, hogy hosszútávon a lakosságnak is ilyen, környezetkímélőbb keveréket fog biztosítani. Hasonló kísérletet végrehajtottak már a Szlovák Gázművek is.
2022. november 12., 16:022022. november 12., 16:02
2022. november 12., 16:042022. november 12., 16:04
Az E.ON cégcsoport tagja, a gázelosztásért felelős Delgaz Grid vezérigazgatója, Cristian Secoșan számolt be arról az újdonságról, amelyet novemberben indítanak el, és kétéves kísérlet része lesz.
A szolgáltató hidrogént fog keverni a földgázhoz, és kipróbálja, hogyan viselkedik ez a fűtőanyag. Mint az illetékes elmondta, a projekt idén november és 2024 októbere között zajlik majd, és elsőként a medgyesi kísérleti központjukban próbálják ki, hogy hogyan lehet a keveréket alkalmazni a meglévő rendszerekben.
Azt is vizsgálni fogják, hogy mekkora a keverék fűtőképessége. A cégcsoporthoz tartozó németországi szakemberek is részt vesznek a programban. A kísérlet célja az, hogy a környezetkímélő, a felhasználása nyomán káros anyagokat nem kibocsátó hidrogént is alkalmazzák a már meglévő rendszerekben. Már most hangsúlyozzák, hogy
Cristian Secoșan arról is beszélt, hogy el kell kezdeniük a fenntartható fűtésanyagokra való áttérést, és a hidrogén használata fontos lépés lesz ezen az úton. A kísérleti tervvel
A lakosságot tájékoztatni fogják arról, hogy mikor kezdik el a hidrogénnel kevert földgáz használatát a rendszerben, és ez első körben csak a kiválasztott helyeken fog megvalósulni, tehát nem mindenhol.
Idén nyáron a Szlovák Gázművek egy Pozsony melletti településen használt hidrogénnel dúsított földgázt. Ott öt százaléknyi hidrogént használtak, és három hónapig próbálták ki, hogyan viselkednek a rendszerek és a fűtőberendezések. A tapasztalat az volt, hogy
A lakosok visszajelzése az volt, hogy a főzőkályhák lassabban melegítettek, a főzés tehát tovább tartott.
Súlyos közúti balesethez riasztották a mentőegységeket vasárnap délután a Kolozs megyei Méra közelébe, miután egy motoros ütközött egy személyautóval.
Négy ember került kórházba vasárnap, miután egy férfi rálőtt néhány személyre Lupényban – tájékoztatott a Hunyad megyei rendőrség.
Évekbe telt, de sikerült egy ezer lejt meghaladó gyorshajtási bírságot érvénytelenítenie egy sofőrnek. Kulcsfontosságú volt a kitartása.
Kartellezésre hivatkozva minden korábbinál nagyobb összegű, több mint 700 millió eurónyi bírságot szabott ki a román versenytanács a tíz vezető bankra, amelyek állítólag kamatpolitikájuk összehangolásával befolyásolták a román bankközi kamatlábat (ROBOR).
Egy hetvenes éveiben járó férfit több mint 170 km/órás sebességgel vezetve mértek be Târgu Jiu város körgyűrűjén. Százhúsz napra bevonták a jogosítványát, és több mint 4000 lej bírságot kell fizetnie.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
2 hozzászólás