
Újabb övezetet telekkönyveztek Csíkszeredában
Fotó: Borbély Fanni
Az ingyenes telekkönyvezést biztosító országos program támogatásával újabb mezőgazdasági területeket telekkönyveztetett a csíkszeredai városháza a város nyugati peremén, az Olt és a vasútvonal között.
2024. június 05., 14:502024. június 05., 14:50
Ezúttal Zsögödfürdő bejáratának közelében mutatta be a legutóbbi telekkönyveztetés eredményeit Korodi Attila polgármester – ez az övezet is része annak a több mint 200 hektárnak, amelyek tulajdonosai immár telekkönyvekkel is rendelkeznek. Mint elmondta, fontos városrészt érintő földterületekről van szó, a város nyugati kijáratától, a Székelyudvarhely felé vezető úttól Csíkszereda déli közigazgatási határáig, az Olt és a vasútvonal között. Ez
Sok zsögödi és csíkszeredai tulajdonosnak jelent segítséget a munkálat elvégzése, és mindazoknak, akik hagyaték útján jutottak itt tulajdonhoz – hangsúlyozta a városvezető, hozzátéve, azért is indították el ezt a folyamatot, mert a város nem tud úgy fejlődni, ha a tulajdonosok nem tudják pontosan, hol fekszenek a földterületeik, és nem tudnak ezekkel gazdálkodni.
Csíkszereda három éve lépett be az ingyenes telekkönyvezést biztosító országos programba,
Ezt dűlőkként rendszerezik, majd folytatják a csíksomlyói és csobotfalvi övezettel. Eddig összesen 1768 parcellára állítottak ki telekkönyveket, ez 803 hektárnyi területet jelent. A most elkészült telekkönyveket a telekkönyvi hivatalnál már ki lehet váltani, de júliusban el is postázzák minden tulajdonosnak – hangzott el.
Fotó: Borbély Fanni
Az egyik legnehezebb és legtöbb munkát igénylő folyamatnak nevezte a telekkönyvezést Tánczos Barna csíkszéki szenátor, aki szintén jelen volt a sajtótájékoztatón. Az ingyenes telekkönyvezési programról szólva elmondta, nehezen indult, sokáig az volt a vélemény Bukarestben, hogy ezt oldja meg a tulajdonos. Több teszttelepülésen zajlott teljes telekkönyvezés, ott tanulta meg mindenki ennek előnyeit és hátrányait, de sokkal jobb így, dűlőrendszer szerint, mert sokkal könnyebben lehet kezelni a problémákat – vélekedett Tánczos. Felhívta a figyelmet, hogy
Fontos, hogy a következő beruházások olyan helyeken történhetnek, ahol rendben vannak a birtokviszonyok, a telekkönyvezések finanszírozásához pedig az önkormányzatoknak szükséges pályázniuk – húzta alá.
Fotó: Borbély Fanni
Korodi Attila három jelenlevő tulajdonosnak a helyszínen át is adta az új telekkönyvek kivonatait.
Mindkét irányban lezárták a forgalmat kedden a 7-es országúton Călimănești nagyszebeni kijáratánál egy LPG-t szállító tartálykocsinál észlelt gázszivárgás miatt. A környék lakóit Ro-Alert üzenetben figyelmeztették a robbanásveszélyre.
Kilencen jelentkeztek a marosvásárhelyi városháza által kiírt pályázatra, amelynek témája Sütő András szobrának elkészítése. A szobor román párjának, a Constantin Romanu Vivut ábrázoló alkotás elkészítésére hárman jelentkeztek.
Marosvásárhely, Kecskeméttel közösen, bejutott a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért folyó verseny döntőjébe, amit szerdán szerveznek meg. A Maros megyei település mellett szavazni lehet három Hargita megyeire is.
A bukaresti első kerületi bíróság kedden elutasította Călin Georgescu ügyvédeinek összes kérelmét és jogi kifogását, és elrendelte annak a büntetőpernek az alapfokú tárgyalását, amelyben a volt elnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A PSD-s törvényhozók nem fogják megszavazni a Bolojan-kabinet elleni bizalmatlansági indítványt – biztosított kedden a párt elnöke.
A romániai háztartások 89,1 százaléka rendelkezik jelenleg internet-hozzáféréssel; ez 0,5 százalékponttal több a 2024-ben jegyzett aránynál – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett adataiból.
Decemberben öt erdélyi városban találkozhat a közönség Szőnyi Ferenccel, az ultratriatlon világbajnokkal, akit a világ „Racemachine”-ként és a „komáromi Vasemberként” ismer.
Olyan áramszolgáltatót keresel, akivel a saját anyanyelveden egyeztethetsz nemcsak a számlákról, hanem az energiahatékonyságról is, és arról, hogyan lehetsz környezetbarátabb anélkül, hogy lemondanál a kényelemről?
Első házként megszavazta a szenátus hétfőn azt a törvénytervezetet, amely szerint az endometriózisban szenvedő nők havi egy fizetett szabadnapra jogosultak.
Hallgatólagosan elfogadta a szenátus hétfői ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a tanév első napja hivatalos szabadnap a szülők számára.
szóljon hozzá!