
Márton Áron püspök közbenjárásáért imádkoztak csodáért. Könyvben írták meg a balesetet szenvedett segédlelkész gyógyulását
Fotó: Gábos Albin
Egy súlyos balesetet szenvedő, majd csodával határos módon felépülő segédlelkész történetét dokumentálta Darvas-Kozma József csíkszeredai címzetes esperes a Márton Áron a mi „szent” püspökünk – Napló egy csodáról című könyvében. A kiadvány, amelyet először hétfőn mutattak be a csíkszeredai Millenniumi templomban, hozzájárulhat az erdélyi nagynevű püspök boldoggá avatási eljárásának elkezdéséhez.
2019. október 28., 22:002019. október 28., 22:00
2019. október 28., 22:052019. október 28., 22:05
Tíz évvel ezelőtt Mihai Zoltán Lajos, az akkor 26 éves csíkszeredai segédlelkész súlyos közúti balesetet szenvedett Csíkszereda közelében, Csibánál, és a helyszínen kétszer kellett újraéleszteni. Többek között traumás agysérüléssel, többszörös agyi zúzódásokkal, kómás állapotban, és nyílt lábtöréssel szállították a csíkszeredai kórházba, ahol az orvosok a marosvásárhelyi szakorvosokkal együtt értékelték ki a komputertomográfiás (CT) vizsgálat eredményeit.
– osztotta meg Darvas Kozma József csíkszeredai esperes-plébános, aki a súlyosan sérült, majd csoda folytán felépülő segédlelkész esetét a Márton Áron a mi „szent” püspökünk – Napló egy csodáról című könyvében dokumentálta.
A fiatal papról ugyanis a romániai orvosok lemondtak, és annak ellenére, hogy úgy látták egy százaléknyi esélye van a túlélésre, egy budapesti kórházba szállították. „Gyulafehérváron az erdélyi Római Katolikus Püspökség ezer éves fennállását ünnepeltük számos külföldi és hazai vendég jelenlétében. Ekkor többek között Magyarország romániai nagykövetéhez, dr. Füzes Oszkárhoz fordultunk, valamint az orvosok segítségét is kértük, hiszen nekünk többet ér az, hogy egy papot megmentsünk, mint egy székesegyház építése” – fogalmazott a szerző. Hozzátette, segítségkérésük eredménnyel járt, megszületett a döntés, így a sérültet helikopterrel Budapestre szállították az Országos Baleseti és Sürgősségi Intézetbe. Három hétig élet-halál között lebegett, műtéteken esett át, majd csodával határos módon lassan mégis felépült. „A tisztelendő úr egyébként öt hónapra született, és mégis életben maradt, és a balesetekor is új életet kapott, pedig a szakorvosok azt mondták, életben maradására nincsen remény” – jegyezte meg az esperes.
„November végén került ki a kórházból, meglátogatott engem és Márton Áron püspök sírjához is elment Gyulafehérvárra hálát adni. Ugyanis szülei Márton Áron püspök közbenjárását kérték a gyógyulásához, még a püspök képmását is a betegágya fölé helyezték” – mondta Darvas Kozma József. Hozzátette, hogy ugyanakkor nemcsak a szülők és a hozzátartozók, hanem a csíkszeredai plébánia is „imahadjáratot” indított a Csipkebokor levelezőlistán a püspökhöz fohászkodva égi közbenjárásért.
Fotó: Gábos Albin
– sorolta. Miután a segédlelkész meggyógyult és rehabilitációs kezelését befejezték, a csíkszeredai plébános az összes orvosi dokumentumát összegyűjtötte és mindmáig megőrizte.
Mihai Zoltán Lajos ma a gyergyószentmiklósi Árpád-házi Szent Erzsébet Otthon lelki igazgatójaként tevékenykedik. Gyógyulásának történetét Darvas-Kozma József naplózta, a könyv kiadását pedig a magyar kormány támogatta. Ezt egy kéréssel együtt felterjesztik a Főegyházmegyei Hatósághoz a Márton Áron püspök boldoggá avatási eljárásával megbízott hazai posztulátornak.
– emelte ki Darvas-Kozma József. A kiadványt először hétfőn mutatták be a csíkszeredai Millenniumi templomban, amelyen jelen volt Mihai Zoltán Lajos is. A kiadványt kedden Gyergyószentmiklóson ismertetik.
„2009. szeptember 27-én, vasárnap délután 6 órakor figyelmetlenségem következtében majdnem az életemmel fizettem. Azzal sok kellemetlenséget okoztam embertársaimnak, családomnak, munkatársaknak és az orvostársadalomnak. Istennek dicsőség és hála, hogy a balesetet követően mindenki mellém állt erős hittel, segítőkészséggel és Isten Szolgája Márton Áron püspök atya közbenjárását kérték életben maradásomért és felgyógyulásomért. Köszönöm mindenkinek az értem végzett imádságokat, mert az isteni csoda megtörtént: élek és meggyógyultam” – fogalmazott az egykoron balesetet szenvedett Mihai Zoltán Lajos. Hozzátette, balesete után minden napja ajándék, hogy jó legyen és jót tegyen.
Megkezdődött a Nemzeti Liberális Pártban (PNL) az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása, amelyet a párt új alapszabályának bukaresti törvényszéki bejegyzése után zárnak le – jelentette be Ionel Bogdan képviselő.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
Az Európai Bizottság (EB) 2,25 milliárd eurót folyósított kedden Romániának az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó negyedik kifizetési kérelem alapján.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a keddi cotroceni-i konzultációk után kijelentette, hogy pártja nélkül nem lehet kormányt alakítani.
1 hozzászólás