A csendőrök a csíksomlyói búcsún is szolgálatot teljesítettek. Archív
Fotó: Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség
Több ezer akciója volt tavaly a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőségnek. Fejlesztéseket terveznek az eredményesebb munkáért, ennek érdekében kommunikációs eszközöket szereznek be idén, valamint hatékonyabbá tennék bevetéseiket is. Fontos célkitűzésük, hogy az 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés jubileumi rendezvényeibe is bekapcsolódjanak.
2018. január 15., 23:072018. január 15., 23:07
Összesen 630 alkalommal felelt a rendfenntartásért a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség sport, kulturális és vallási eseményeken, továbbá 8443 akcióban vettek részt a közrend fenntartásáért, 98 alkalommal pedig közbe is kellett avatkozniuk a rend fenntartása érdekében – tájékoztatnak a szerkesztőségünknek is elküldött közleményben a csendőrök.
1122 alkalommal rakományszállítás felügyeletét biztosították, 536 alkalommal pedig közös megbízatásokon vettek részt. Megbízatásaik alatt
A rendőrséggel közösen végzett éjszakai járőrözéseken összesen
Tizenkét alkalommal pedig a bevándorlási osztály Hargita megyei képviselőivel végeztek műveleteket, hogy megfékezzék az illegális bevándorlást, valamint a migránscsempészetet.
Nincs eszközük a csendőröknek a medvetámadások megfékezésére. Archív
Fotó: Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség
A szakmai felkészítés mellett az intézmény vezetőségének célja, hogy pozitívabb kép alakuljon ki egységükről, ezért olyan programokat szerveznek, melyek révén közvetlen kapcsolatba lépnének a helyi közösségekkel. Az egyik hiányosság, amire az összesítésben rámutattak, hogy
A belügyminisztérium elitfegyvere a román csendőrség – írják a közleményben. 2018-ban úgy tervezik, hogy a műveleti tevékenység hatékonyságát növelni fogják, ezért egyebek közt
Egyebek mellett célkitűzésként azt jelölik meg, hogy az 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés századik évfordulója alkalmából szervezett rendezvényekbe aktívan bekapcsolódnak.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Miért nincs túljelentkezés az orvosi rezidensvizsgákon és miért éri meg a háziorvosi szakosodást választani – többek között erről is beszélgettünk Vass Levente egészségügyi szakemberrel a vasárnap tartandó rezidensvizsga kapcsán.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!