
A csendőrök a csíksomlyói búcsún is szolgálatot teljesítettek. Archív
Fotó: Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség
Több ezer akciója volt tavaly a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőségnek. Fejlesztéseket terveznek az eredményesebb munkáért, ennek érdekében kommunikációs eszközöket szereznek be idén, valamint hatékonyabbá tennék bevetéseiket is. Fontos célkitűzésük, hogy az 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés jubileumi rendezvényeibe is bekapcsolódjanak.
2018. január 15., 23:072018. január 15., 23:07
Összesen 630 alkalommal felelt a rendfenntartásért a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség sport, kulturális és vallási eseményeken, továbbá 8443 akcióban vettek részt a közrend fenntartásáért, 98 alkalommal pedig közbe is kellett avatkozniuk a rend fenntartása érdekében – tájékoztatnak a szerkesztőségünknek is elküldött közleményben a csendőrök.
1122 alkalommal rakományszállítás felügyeletét biztosították, 536 alkalommal pedig közös megbízatásokon vettek részt. Megbízatásaik alatt
A rendőrséggel közösen végzett éjszakai járőrözéseken összesen
Tizenkét alkalommal pedig a bevándorlási osztály Hargita megyei képviselőivel végeztek műveleteket, hogy megfékezzék az illegális bevándorlást, valamint a migránscsempészetet.
Nincs eszközük a csendőröknek a medvetámadások megfékezésére. Archív
Fotó: Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség
A szakmai felkészítés mellett az intézmény vezetőségének célja, hogy pozitívabb kép alakuljon ki egységükről, ezért olyan programokat szerveznek, melyek révén közvetlen kapcsolatba lépnének a helyi közösségekkel. Az egyik hiányosság, amire az összesítésben rámutattak, hogy
A belügyminisztérium elitfegyvere a román csendőrség – írják a közleményben. 2018-ban úgy tervezik, hogy a műveleti tevékenység hatékonyságát növelni fogják, ezért egyebek közt
Egyebek mellett célkitűzésként azt jelölik meg, hogy az 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés századik évfordulója alkalmából szervezett rendezvényekbe aktívan bekapcsolódnak.
Rendszeresen visszajár egy kifejlett medve a marosvásárhelyi Somostetőre, az állatkert közelében. A biztonság érdekében csapdát helyeztek el azon a területen, ahol az állatot a leggyakrabban látták.
Nem tiltja be teljesen a játéktermek működését a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, de a város egy eldugott ipari övezetébe száműzi őket. Erről a pénteki rendkívüli tanácsülésen született döntés.
Nem vesz részt olyan kormányban a Romániai Magyar Demokrata Szövetség, amelyet az ellenzéki Románok Egyesüléséért Szövetség támogat – jelentette be a párt miniszterelnök-helyettese pénteken.
Ilie Bolojan kormányfő szerint a kétfordulós helyi választásokra való áttérés nem oldaná meg a helyi önkormányzatok problémáit, hangsúlyozva, hogy minden szavazási rendszernek vannak előnyei és hátrányai.
Ilie Bolojan kormányfő pénteken kijelentette, hogy az új közalkalmazotti egységes bértörvény nem fog jövedelemcsökkenést okozni, hanem egyes jövedelmek fokozatosan emelkedni fognak a méltányosság biztosítása érdekében.
Lannert Juditot kérte fel gyermek- és oktatási miniszternek Magyar Péter.
Az idei első három hónapban több mint egymilliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság a betétdíjas visszaváltási rendszeren (SGR) keresztül.
A szépvízi víztározóból új szállítóvezetéken juttatják el az ivóvizet Csíkkozmásig, ugyanakkor több új víztartály is készül, kettőt pedig felújítanak. Mindez a Harvíz Rt. óriásprojektje részeként történik.
Közlekedési és beruházási miniszternek Vitézy Dávidot, a Szociális és Családügyi Minisztérium vezetésére pedig Kátai-Németh Vilmost kérte fel Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke, leendő kormányfő.
A játéktermeknek csak Csíkszereda nyugati ipari részén adnak majd működési engedélyt, az agresszív kutyafajták keverékeivel is tilos lesz őriztetni a nyájakat, és közel tízmillió lej hitelt vesz fel a város – ezekről döntöttek a tanácsülésen.
szóljon hozzá!