
Szinte nincs olyan könyvespolc, amin ne lenne megtalálható néhány (vagy épp az összes) Harry Potter-regény
Fotó: Pinti Attila
Talán kevesen tudják – még a rajongók közül is –, hogy május 2-án ünnepeljük a Harry Potter napot. Ennek apropóján csíkszeredai könyvárusokat kérdeztünk arról, hogy manapság mennyire népszerűek a Harry Potter-könyvek.
2024. május 02., 17:132024. május 02., 17:13
A Harry Potter könyvsorozatot senkinek sem nem kell bemutatni, hiszen 1997. június 26-ai első megjelenése óta töretlen siker övezi (ekkor jelent meg ugyanis a Harry Potter és a Bölcsek Köve először a Bloomsbury kiadásában, az Egyesült Királyságban). Arról, hogy valóban nagy-e a keletje a szóban forgó könyveknek, a csíkszeredai könyvesboltokban érdeklődtünk a Harry Potter nap alkalmából.
A Corvina Könyvesbolt és Antikváriumban, a Kele Könyv Várban és a Gutenberg könyvesboltban jártunk, arra a kérdésre keresve a választ, hogy még mindig nagy számban kelnek-e el a Harry Potter könyvek? A válasz nem meglepően az, hogy

Megkerülhetetlen és korszakalkotó jelenség, sokunk életét meghatározta egy bizonyos periódusban, az érdeklődés iránta pedig most, évtizedek távlatából is – mondhatni – töretlen. Ez a Harry Potter-univerzum. Visszatekintő.
A kereskedők egyöntetűen arról számoltak be, hogy amióta piacra dobták a könyvsorozatot, töretlenül nagy az érdeklődés irántuk. Nem meglepő ez, hiszen az írónő, J. K. Rowling fantáziavilága megannyi fiatal és felnőtt szívébe lopta be magát, tagadhatatlanul maradandót és egyedit alkotva.
A Corvina könyvesbolt és antikvárium munkatársa szerint amióta megjelentek a magyar fordítások és a helyi könyvesboltokban is árusítják azokat, nem volt lankadt az érdeklődés a Harry Potter-könyvek iránt.

Érzelmekben és nosztalgiában tobzódik a Harry Potter alkotóinak és szereplőinek, a 2022-es év első napjára időzített „találkozója”, a különkiadás, amiben a 20 éve beindult filmes univerzum mérföldköveire emlékeznek vissza.
A Kele Könyv Vár munkatársa szerint a Harry Potter sorozat a megjelenés idejében volt „a könyv”, ennek a sorozatnak a hatására rengetegen elkezdtek olvasni. A kezdeti sikere azonban nem csökkent az idők során, hiszen
– tudtuk meg a könyvesbolt munkatársától.

Röviden: mert a hollywoodi stúdiók ezt akarják. Hosszabban: mert amíg van érdeklődés a népszerű filmes és sorozatos franchise-ok újabb és újabb feldolgozásaira, addig ezek fognak készülni a kockázatosnak számító új történetek feldolgozásai helyett.
A Gutenberg könyvesbolt eladója szerint is mai napig nagysikerű a Harry Potter-könyvsorozat, elmondása alapján
A Gutenberg munkatársa hozzátette még, hogy a sorozatot kiegészítő könyvek is nagy számban kelnek el.
A Harry Potter napot 2012 óta tartják számon hivatalos ünnepként május 2-án, hiszen ez az a nap, amikor a könyv cselekménye szerint a sorozat főhőse, Harry Potter legyőzte ellenségét, Voldemort nagyurat. (forrás: jateksziget.hu)

A Harry Potter-rajongó gamerek beteljesült álma, a hatalmas, nyílt világú akció RPG, a februárban megjelent Hogwarts Legacy. Az Awalanche Software játéka azonban nem tökéletes, és egy idő után eléggé repetitívvé és lélekölővé tud válni. Kritika.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.
Jócskán visszaesett a hőmérséklet Csíkszeredában szombatra virradóan, mindössze 3 Celsius-fokot mértek a hivatalos mérőállomáson.
Akkumulátoros energiatároló park épül Gyulakután az Electrica Bukarest 16,5 millió eurós beruházásában, amelyet az év végéig üzembe helyeznének. Emellett egy kisebb, önkormányzati akkumulátorpark is készül, amely középületek áramellátását szolgálja majd.
Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.
Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.
Pénteki ülésén a kormány memorandumot fogadott el 34 új bölcsőde működtetéséhez szükséges 768 állás meghirdetéséről.
szóljon hozzá!