Fotó: László Ildikó
Székelyudvarhelyi kirakatokból szólítják meg közvetlenül a nézőt a Tomcsa Sándor Színház színművészei: újra műsoron a kirakatszínház, amelynek első két előadását kedden láthatták a nézők a Bolero kirakatában és a Kalapos kávézó üvegfallal elválasztott nyári kertjében.
2022. január 19., 11:102022. január 19., 11:10
2022. január 19., 11:132022. január 19., 11:13
Szerdán és csütörtökön is folytatódik a kirakatszínház Székelyudvarhelyen, az utcán pedig mindenkinek lesz lehetősége bekapcsolódni a rövid előadásokba: nem kell jegy és védettségi igazolvány sem.
Fotó: László Ildikó
„Ami a színházat illeti... amikor be van zárva, akkor a mi dolgunk, hogy megtaláljuk a módozatot arra, hogy »kiszökjünk« a színház teréből. Egy színház, amikor be van zárva, olyan mint egy börtön minden színházi alkotó számára. Van bátorságunk kijönni és megtalálni önmagunk?” – fogalmazott Vladimir Anton rendező azzal kapcsolatban, hogy miért is jött létre Székelyudvarhelyen a kirakatszínház.
Fotó: László Ildikó
Az előadás-sorozat szerdán és csütörtökön is folytatódik, esténként hat órától. Az eseménnyel kapcsolatos részletek a Tomcsa Sándor Színház Facebook-oldalán találhatók.
Egyedi, hiteles, személyesebb, a nézőt közvetlenül megszólító produkcióval rukkolt elő a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház: még decemberben kezdődtek el egy izgalmas eseményszínházi sorozat próbái Vladimir Anton rendező vezetésével.
Ha a vakációs időszakra is levonják a tanügyi bérekből a társadalombiztosítási hozzájárulásokat, akkor a vakáció idejére is jár az oktatásban dolgozóknak az ételjegy – erre hivatkozva indított sikeres pereket az állam ellen a tanügyi szakszervezet.
A teljesítménykényszertől a testképzavarokig, a válás okozta problémáktól a környezeti változásokból eredő feszültségekig rendkívül széles azoknak a problémáknak a skálája, amellyel a gyermekek az iskolai tanácsadókhoz kerülnek vagy fordulnak.
A Tarisznyás Márton Múzeumban január 15-ig tekinthető meg a Szárhegyi Művésztelep fennállásának 50. évfordulója tiszteletére létrejött kiállítás. Az alkotótábor mára a magyar kultúra szerves részévé vált – hangzott el a szombati megnyitón.
Immár a negyedik éve biztatja a városi önkormányzat a sepsiszentgyörgyi iskolásokat és óvodásokat arra, hogy karácsonyi témájú rajzokat küldjenek be, melyekkel majd „átfestik” a Tamási Áron Színház épületét.
Magyarországi és lengyelországi résztvevőkkel közösen tartanak szakmai napokat a csíkszeredai Angyalkert óvodában november 18-22. között. A programok során új pedagógiai módszereket is megismerhetnek az érdeklődök.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
szóljon hozzá!