
Fotó: Beliczay László
Egyedi, hiteles, személyesebb, a nézőt közvetlenül megszólító produkcióval rukkolt elő a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház: még decemberben kezdődtek el egy izgalmas eseményszínházi sorozat próbái Vladimir Anton rendező vezetésével. A kirakatszínház műfajként meghatározott produkció első előadását pénteken este, a magyar kultúra napja alkalmából láthatta a nagyérdemű a Bagolyvár könyvesbolt kirakatában.
2021. január 22., 19:532021. január 22., 19:53
2021. január 22., 22:352021. január 22., 22:35
Ezt követően a Meghatározatlan időre címet viselő közösségi színházi – a szerző-rendező-színész hagyományos hierarchiáját megtörő – módszerrel készült kísérleti színházi pillanatok változó időpontokban, a város különböző pontjain található kirakatokban lesznek láthatók.
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
szóljon hozzá!