Szemmel láthatóan elkezdődtek az állagmegőrzési munkálatok a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium beomlott bentlakásánál: első lépésként a kiásott sánc betöméséhez látott hozzá a kivitelező.
2024. január 08., 17:022024. január 08., 17:02
2024. január 11., 17:172024. január 11., 17:17
Az omlás előtt kiásott sánc betömésével kezdődött az állagmegőrzés
Fotó: László Ildikó
Szemmel láthatóan elkezdődtek az állagmegőrzési munkálatok a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium beomlott bentlakásánál: első lépésként a kiásott sánc betöméséhez látott hozzá a kivitelező.
2024. január 08., 17:022024. január 08., 17:02
2024. január 11., 17:172024. január 11., 17:17
Az omlás előtt kiásott sánc betömésével kezdődött az állagmegőrzés
Fotó: László Ildikó
Önkéntes tűzoltók hozták ki szombaton a diákok személyes tárgyait a Tamási Áron Gimnázium beomlott bentlakásának azon részeiből, amelyeket nem érintett az omlás. Ezt követően hétfőn szemmel láthatóan elkezdődtek az épület állagmegőrzési munkálatai.
Betontömítés a beomlott résznél
Fotó: László Ildikó
Zörgő Noémi, Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának szóvivője emlékeztetett, intézményük már a tavalyi év végén kibocsátotta a sürgősségi beavatkozáshoz szükséges építkezési engedélyt; ezt lapunknak is továbbította. A dokumentumból kiderül, az engedély tizenkét hónapig érvényes, ugyanakkor
Természetesen az építkezés időtartamába nem tartoznak bele azon időszakok, amikor az időjárási viszonyok miatt nem lehet dolgozni.
Fotó: László Ildikó
Az építkezési engedélyhez csatolt szakvélemény szerint jelentősebb beavatkozásokat a bentlakás azon oldalán kell végezni, ahol az omlás is történt:
vissza kell tömni a sáncokat;
van, ahol támasztást igényelnek a falak (illetve a kiásott domboldal),
ugyanakkor a tragédia konkrét helyszínén egy speciális szerkezettel kell megerősíteni az épületrészt, amely jelenleg is veszélyesnek minősül.
Helyszínre érkezésünkkor a kivitelező épp törtkővel tömte be a sáncot a Patkó felőli részen, a másik oldalon ugyanakkor betonnal töltötték fel a kiásott részt.
Fotó: László Ildikó
A városháza sajtószóvivője lapunknak hangsúlyozta, egyelőre kizárólag állagmegőrzési munkálatokra adtak ki építkezési engedélyt.
Fotó: László Ildikó
Három vétkes
A dcnews.ro portál értesülései szerint az építkezési felügyelőség a tervezőt, az épület tulajdonosát és a munkálatokat végző kivitelezőt nevezte meg vétkesként a Tamási Áron Gimnázium bentlakásának összeomlása ügyében. A hatóság bírságot szabott ki az érintettekre, ugyanakkor jelentését elküldte a tragédia ügyében büntető eljárást folytató ügyészségnek. A cikkben arra is kitérnek, hogy a magyar kormány 52 ezer eurónyi segélyt juttatott el a tanintézménynek, amelyből pótolhatják a diákok technikai felszerelését. A román kormány 8-8 ezer lejes segélyt biztosított a két áldozatnak, akik időközben távozhattak a székelyudvarhelyi kórházból, ugyanakkor további 10-10 ezer lejjel támogatták a továbbra is kómában lévő lány, valamint az elhunyt áldozat családját. Hétfőn egyébként újra elkezdődött a tanítás a Tamási áron Gimnáziumban.

Megrázta Potápi Árpád Jánost, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkárát a Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál tavaly év végén történt tragédia, ezért pénteken délelőtt maga is ellátogatott a helyszínre.
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: Fülöp-Székely Botond
Fotó: Fülöp-Székely Botond
Az elmúlt 24 órában huszonhárom riasztás érkezett a hegyimentő-szolgálathoz, amelynek munkatársai harmincegy embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott pénteken a Facebook-oldalán a Salvamont.
Jócskán lehűlt az idő péntekre virradóan Csíkszeredában, a hivatalos mérőállomáson hat fok alá, 5,7 Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet.
Nyilvánosan elérhető a magyar rendőrség internetes oldalán a körözési toplista, amelyre ötven keresett személy került fel.
A Poklos patak nem szemétláda – figyelmeztetnek a vízügyi szakemberek, akik az elmúlt napokban gumiabroncsokat, rollereket, székeket, foteleket és egyéb bútorokat szedtek ki a Marosvásárhelyen is áthaladó patakmederből.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy amennyiben ismét miniszterelnök lesz, végre fogja hajtani a helyi közigazgatás reformját a kis települések összevonása révén.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Törölte a TikTok az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) felszólítására platformjáról azokat a „fekete mentőautó” rémhírét terjesztő tartalmakat, amelyek hatására az elmúlt hétvégén egy Kolozs megyei településen megtámadtak egy mentőautót.
Közel tízezer parkoló és garázs van Székelyudvarhelyen, és 519 gépjármű jut ezer emberre – derült ki a képviselő-testület csütörtöki ülésén, amikor arról kellett dönteni, hogy egy pályázat miatt mi legyen a város parkolási stratégiájával.
Ideiglenesen felfüggesztették egy szentegyházi strand, valamint egy gyimesfelsőloki wellnessközpont működését – számol be az Agerpres. A létesítmények a hiányosságok orvoslása után újra kinyithattak.
Huszonhat bírságot szabtak ki, öt jogosítványt vontak be, valamint hét forgalmi engedélyt vontak vissza a Maros megyei közlekedési rendőrök augusztus 12-én, amikor áruszállítókat ellenőriztek.
4 hozzászólás