
Megszépült a Tatár-domb is, de a tapasztalat azt mutatja, a szemét újra megjelenik
Fotó: Gergely Imre
A Gyergyószárhegyen átfolyó patakok medrei, a Hidegkút kirándulóhely és a Tatár-dombi emlékmű környéke is szebb látványt mutat annak köszönhetően, hogy pénteken nagytakarítás zajlott a faluban és környékén.
2018. május 07., 14:392018. május 07., 14:39
2018. május 07., 14:402018. május 07., 14:40
Az önkéntes takarítók hozzáállását nagy elismerés illeti, de van ok a felháborodásra is. A falu megtisztításában részt vevők azért kellett dolgozzanak, mert vannak falusfeleik, akik jóérzést, polgári kötelességet és a környezet óvását is semmibe veszik, szemétlerakónak használják a patakokat, mezei utak mellékét, az erdőszélet.
A nagytakarítást azt követően szervezték meg, hogy nemrégiben egy, az erdészettel folytatott találkozón egyéb kérdések mellett szóba jött az is, hogy az erdőszéleken rengeteg a szemét – tájékoztatott Györffy Gábor alpolgármester. Persze nem csak az erdők megtisztítása volt a cél.
Az önkormányzat felhívására sokan megmozdultak. Pénteken délelőtt a Bethlen Gábor-iskola tanulói kezdték a munkát, a Lázár-kastély környékén szedték össze a szemetet, a patakmedret is megtisztítva, majd később a helyi civil szervezetek és képviselő-testület tagjai is dologhoz láttak, hogy egy-egy szemétgócpontot rendbe tegyenek.
Több csoport dolgozott egyszerre a faluban, illetve a hozzá tartozó területeken, utak mentén, patakmedrekben. Végül
A nagytakarítási akcióval párhuzamosan arra is erőt fordítottak, hogy a helyiek kedvelt kirándulóhelye, Hidegkút környéke vonzóbb legyen, de a Tatár-domb környéke is megszépült, az emlékműhöz vezető ösvény két oldalán fenyőket ültettek, az országút melletti parkoló közelében asztalt és padokat helyeztek ki.
Az országút mellett, a Tatár-dombnál nagy valószínűséggel az út közben itt megálló átutazók dobálták szét a szemét nagy részét, de amit a mezei utak mentén a földeken és máshol találtak, azt nem idegenek hozták Szárhegyre – vonja le a következtetést az alpolgármester. Ezeket szárhegyi emberek hordták ki szekérrel. Persze tettenérés nélkül senkit nem lehet személyesen azzal vádolni, hogy ő lenne valamelyik szeméthalom „gazdája”. Györffy Gábor már azért sem érti az ilyen embereket, mert
Az utóbbi években a műanyag palackok jelentik a szemétmennyiség nagy részét, de a szelektív hulladékgyűjtés is meg van szervezve a községben, így még ez sem ok arra, hogy szeméthalmok keletkezzenek mindenfelé. Mindemellett komposztládákat is kiosztott az önkormányzat, hogy ezzel is csökkentse a hulladékmennyiséget. És mindennek ellenére újra és újra megjelenik a szemét a patakmedrekben, bokros részeken.
Az alpolgármester elmondta, a takarítást követően beszéltek a polgárőrökkel, és az a szándék, hogy
Ezt kora reggel és este szürkületkor fogják tenni, feltételezik, hogy ilyenkor indulnak szemétel megrakott szekerek ki a faluból. Akit tetten érnek, vagy utólag sikerül bebizonyítani valakiről, hogy szemetel, az súlyos pénzbüntetésre számíthat.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!