Fotó: László Ildikó
Szakács-Paál István (polgármesterjelölt), Geréb László, illetve Arros Orsolya vezeti az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének tanácsosjelölt-listáját a vasárnapi előválasztáson leadott voksok alapján.
2024. április 08., 10:042024. április 08., 10:04
2024. április 08., 12:112024. április 08., 12:11
Minden 18. életévét betöltött székelyudvarhelyi számára nyitott előválasztáson döntött vasárnap az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezete tanácsosjelölt-listájának rangsorolásáról, illetve polgármesterjelöltjének kiválasztásáról. Ezt Szakács-Paál István nyerte meg az Ilyés Szabolccsal és Demeter Istvánnal folytatott megmérettetést követően.
Megvannak Székelyudvarhelyen a vasárnapi RMDSZ-es előválasztás eredményei a polgármesterjelöltekre vonatkozóan. Szakács-Paál István majdnem kétszer annyi szavazatot kapott, mint két vetélytársa együtt.
Szakács-Paál győzelmét már vasárnap este bejelentették, ám az önkormányzati képviselő-jelöltekre leadott voksok összegzése nem volt ennyire egyszerű (legalább egy, maximum hat jelöltre voksolhattak a lakók), így csak hajnalban lettek meg az eredmények.
A polgármesterjelöltek szerint méltósággal, tisztességesen zajlott az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezete által vasárnap megtartott előválasztása, amelyből Szakács-Paál István került ki győztesként.
Noha a korábban történt lemondások miatt jelenleg csak 17 önkormányzati képviselő van Székelyudvarhelyen, összesen 19 képviselő juthat be a helyi önkormányzatba a június 9-i helyhatósági választásokat követően.
A szövetségiek előválasztására azonban 32 jelölt jelentkezett, akiket a következőképpen rangsoroltak a szavazók:
1. Szakács-Paál István (2029 voks)
2. Geréb László (1602 voks)
3. Arros Orsolya (1329 voks)
4. Ilyés Szabolcs-György (1239 voks)
5. Derzsi László (1235 voks)
6. Kakassy Norbert (1166 voks)
7. Hajdó Csaba-István (1056 voks)
8. Benedek Árpád-Csaba (944 voks)
9. Berde Zoltán (838 voks)
10. Demeter István (772 voks)
11. Tornai Szilárd (659 voks)
12. Dr. Tubák Nimród (624 voks)
13. László Zsolt (591 voks)
14. Dávid Endre (587 voks)
15. Simon Károly (581 voks)
16. Simon Mária-Tímea (579 voks)
17. Antal Csilla (578 voks)
18. Pál Boglárka (566 voks)
19. Bálint Attila (542 voks)
20. Jakab Zoltán (541 voks)
21. Boros Viktória (537 voks)
22. Nagy-Molnár Tamara (535 voks)
23. Zsombori Csongor (512 voks)
24. Elekes Gyula (455 voks)
25. Ferencz Csaba (424 voks)
26. Pui Nándor (417 voks)
27. Nagy Csaba (300 voks)
28. Benedek Alexandra (292 voks)
29. Darabont Ede-Gergő (272 voks)
30. Korodi-Vass Irma (218 voks)
31. Deák Szilárd (187 voks)
32. Kováts Attila (156 voks)
Több száz flamingó pihent meg a román tengerpart közelében, a Nuntași-tavon. Érkezésüket videóra vették.
A Donald Trump amerikai elnök elleni 2016-os vádirat másolatának nevezte szerdán Călin Georgescu az ellene szóló vádiratot.
Az Európai Unióban az éves infláció augusztusban 2,4 százalékon, az euróövezetben 2 százalékon stagnált, a romániai 8,5 százalékos infláció pedig a legmagasabb volt az EU-ban – derül ki az Eurostat szerdán közzétett adataiból.
Az oktatási minisztérium szerdán közvitára bocsátotta a hallgatói ösztöndíjak összegét jóváhagyó miniszteri rendelet tervezetét.
Ilie Bolojan szerint Románia nem tudja 8 százalék alatti költségvetési hiánnyal zárni az idei évet, a jelenlegi deficit magasabb az év elején és az év közepén prognosztizáltnál.
Cserbenhagyás miatt őrizetbe vették kedd este Toto Dumitrescut, Ilie Dumitrescu volt válogatott labdarúgó fiát, akit azzal gyanúsítanak, hogy autóbalesetet okozott Bukarestben, majd elmenekült a helyszínről.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint decemberre közel 15 százalékra nő az infláció, ha a kormány október elsejétől megszünteti az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A Román Rendőrség kedden közölte, hogy büntetőeljárást indított a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökét, George Simiont ért fenyegetések ügyében.
Verekedés tört ki Ploiești egyik főútján hétfőn este, az esetet szemtanúk rögzítették telefonnal. Amilyen gyorsan kialakult a konfliktus, olyan gyorsan véget is ért, ugyanis a résztvevők igyekeztek eltűnni a rendőrség elől.
Az országos adóhatóság (ANAF) elnöke, Adrian Nicușor Nica keddi sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva kijelentette, hogy az intézménynek nem célja az esküvőkön adományozott összegek és a nászajándékok ellenőrzése.
szóljon hozzá!