A polgármesterjelöltek szerint méltósággal, tisztességesen zajlott az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezete által vasárnap megtartott előválasztása, amelyből Szakács-Paál István került ki győztesként. A szavazatoknak köszönhetően ő indulhat polgármesterjelöltként a szövetség színeiben a június 9-i helyhatósági választásokon.
2024. április 08., 08:012024. április 08., 08:01
Fotó: László Ildikó
A polgármesterjelöltek szerint méltósággal, tisztességesen zajlott az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezete által vasárnap megtartott előválasztása, amelyből Szakács-Paál István került ki győztesként. A szavazatoknak köszönhetően ő indulhat polgármesterjelöltként a szövetség színeiben a június 9-i helyhatósági választásokon.
2024. április 08., 08:012024. április 08., 08:01
Fotó: László Ildikó
A polgármesterjelöltekre 4876-on szavaztak, ebből 3150-en Szakács-Paál Istvánra, 1037-en Ilyés Szabolcsra, 614 Demeter Istvánra adták le a voksukat – jelentette be vasárnap, késő este Antal Lóránt az RMDSZ székelyudvarhelyi szervezetének elnöke.

Megvannak Székelyudvarhelyen a vasárnapi RMDSZ-es előválasztás eredményei a polgármesterjelöltekre vonatkozóan. Szakács-Paál István majdnem kétszer annyi szavazatot kapott, mint két vetélytársa együtt.
„Ma székelyudvarhelyi emberek győztek. Együtt győztünk, mert nem engedtünk a félrevezetésnek, nem hallottuk meg azt a suttogó propagandát, ami bagatellizálni kívánta az előválasztást, és azokat sem, akik folyamatos összeesküvés-elméleteket gyártva azt gondolták, hogy borítékolva van az eredmény” – fogalmazott a szervezet helyi elnöke.
Fotó: László Ildikó
Megköszönte a szavazóknak a támogatást, hozzátéve, hogy Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala egyenesen akadályozni próbálta a munkájukat. Utóbbival arra utalt, hogy
„Egy célunk van, méghozzá, hogy Székelyudvarhelyt visszaállítsuk a fejlődés útjára. Elegünk van a megosztásból és az acsarkodásból” – szögezte le. Ezt követően köszönetet mondott mindenkinek, aki hozzájárult az előválasztás sikeréhez.
Fotó: László Ildikó
Demeter István szerint az előválasztással példát mutattak abban, hogy miként lehet az eseményt „csendben, alázattal és barátsággal lefolytatni”. Hangsúlyozta, hogy
Rámutatott arra is, hogy tisztességesen zajlott az előválasztás, nem volt csalás, nem voltak rendellenességek.
Fotó: László Ildikó
Ilyés Szabolcs is büszke arra, hogy sikerült az előválasztást „szépen, barátságosan, jó hangulatban és jó üzenetet továbbítva lefolytatni”. Köszönetet mondott szavazóknak és kezét nyújtotta mostani vetélytársainak, további sikereket kívánva.
Fotó: László Ildikó
A szavazatok többségét megszerző Szakács-Paál István is úgy érzi:
Fotó: László Ildikó
„Én ugyanezt a szerénységet, ugyanezt az alázatot és rengeteg munkát fogok ígérni a következő két hónapra, és ha sikerrel járunk, akkor következő négy évre is” – fogalmazott. Megjegyezte, hogy valamivel több szavazatra lesz szüksége a nyeréshez a június 9-i helyhatósági választásokon.
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó
Izgalmas időszak előtt áll a videójáték-ipar, aminek a jövőjébe kaphattunk betekintést a nyári bemutató-események révén. Összeállításunkban a legnagyobb bejelentéseket szedtük össze.
A fokozódó elégedetlenségek miatt japánsztrájkot indít az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben a Sanitas szakszervezet kedden. Az érdekvédelem főként a véglegesítés előtt álló egységes bértörvény-tervezet módosítását szeretné elérni.
A Hunyad megyei törvényszék elrendelte hétfőn annak a férfinek az előzetes letartóztatását, aki egy pisztollyal rálőtt négy emberre Lupényben. A törvényszék döntése nem jogerős, 48 órán belül megfellebbezhető.
A hét elején az átlagosnál melegebb idő várható, majd átmeneti lehűlés érkezik. A hónap közepétől ismét melegszik az idő, ugyanakkor záporokra és zivatarokra szinte minden nap számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Rendkívüli ülésen fogadta el a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület azt a határozatot, amellyel a Monturist Kft. közgyűlésének összehívását kezdeményezik, ahol a cégvezető menesztését szeretnék elérni és kineveznék az utódját is.
A népzene, a könnyűzene és a gasztronómia találkozására épül a Folk & Roll Víkend, egy minifesztivál, amelyre július 31. és augusztus 2. között kerül sor Gyergyószentmiklóson. A város nem marad fesztiválhangulat nélkül idén sem.
Összesen 9,76 millió hektár területre nyújtottak be 671.334 egységes agrártámogatási kérelmet a június 5-i határidőig.
Idén májusban 4 679 826 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 2812-vel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2784 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Eugen Tomac kijelölt kormányfő hétfőn közölte, hogy legkésőbb szerdára véglegesíti miniszterjelöltjeinek listáját, és ismét hangsúlyozta, hogy technokrata kormánynak szeretne bizalmi szavazást kérni a parlamentben.
szóljon hozzá!